Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Feederman@ - Profil | Pá 26.6.2026 9:19:16

Tak borci dáme nějaké nové téma?
A co na ryby chodíte všichni? Někteří lapači vidím že jo a co vy ostatní?

    vicx - Profil | So 2.5.2026 14:10:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Zmena objektívu, foťák bližšie a je z tej istej pozície predpažka jak drak :))) A lopata 80 😎
    Ja som dnes iba asistoval. Nejaká lopata bola, nič extra na veľkosť ani počet. Zato som vylovil kapitálneho býka :)))

      andrei11 - Profil | So 2.5.2026 13:31:59

      eifi >> dakujem! ani tak nie dlha ryba, ale stavbou a farbou nádhera.

        eifi - Profil | So 2.5.2026 13:30:41

        andrei11 >> Parádní pleskac kamaráde 👍

          andrei11 - Profil | So 2.5.2026 13:28:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Dnes spolocna rybacka s @vicx, super pokec, vela nápadov na zlepšenie sveta a nejake rybky. Hlavne pleskace a jeden karas. Pleskace este s trecou vyrazkou, ťahali bojovne a jedna parádna ikernacka. Plna ikier a krásne sfarbená. U mna top ryba dna. Fakt prijemne doobedie, Dik.

            peterb - Profil | So 2.5.2026 13:23:18

            Feederman@ >> Mas za posledne vychadzky chytene krasne ryby. Vidno ze im tam u vas na rieke smakuje. Hadam sa mi nejaky krajsi kaprik u vas na D5 postasti.

              Feederman@ - Profil | So 2.5.2026 12:57:54

              peterb >> Ale nepřeháněj😉 mám za posledních pár vycházek lapnutých pár trošičku lepších kapříků toť vše… a ty máš taky pochytané i pěkné kapřiska a i ostatní tady mají nachytaných hodně pěkných ryb napříč všemi druhy👍.
              A jo jsem Legionář ale už hodně let.
              A dnes už balím, plány byly, ale je hic a nechce se mi podnikat nějaké přesuny, zítra je taky den😃.

                Kaďa - Profil | So 2.5.2026 12:55:47

                cechura09 >> Jirko, s těma jesenama už to začínáš přehánět 😁. Parádní kousek 👍

                  peterb - Profil | So 2.5.2026 12:38:10

                  Feederman@ >> My lapame? Pri tebe sa citim ako chudobny pribuzny z vychodu 😂 I ked som sa o tebe dozvedel ze ty si vlastne legionarska hviezda.

                    cechura09 - Profil | So 2.5.2026 12:31:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    visage >> i tak

                      visage - Profil | So 2.5.2026 12:29:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      cechura09 >> tak dobre 🙄

                        Feederman@ - Profil | So 2.5.2026 11:38:34

                        Kaďa >> 😂🤟

                          Kaďa - Profil | So 2.5.2026 11:36:16

                          Feederman@ >> raději se přesuň, koho by to bavilo tahat na feeder pořád jen desetikilový kapry😁. Prej čudlař😁. Paráda, gratuluju💪

                            Feederman@ - Profil | So 2.5.2026 11:33:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Teďka nevím jestli se mám nebo nemám přesunout😁.
                            Už mám lapnutých několik kapříků a parmiček…

                              Feederman@ - Profil | So 2.5.2026 9:55:28

                              MrtweyUbrus >> 60g jestli budu spokojený příště vezmu i těžší gramáže.

                                MrtweyUbrus - Profil | So 2.5.2026 9:40:29

                                Feederman@ >> Jakou jsi bral gramáž? Přemýšlím že vezmu 90g na Labe.

                                  Feederman@ - Profil | So 2.5.2026 9:33:24

                                  Já dnes zkouším ty nové větší XXL krmítka od Prestonu, líbi se mi že jsou i žebra vysoké a tím pádem větší porci má co držet. A i mezi spodním zadním žebrem je větší mezera takže by se mělo postupně lépe vyplavovat i lepivější krmení.

                                    Feederman@ - Profil | So 2.5.2026 9:29:23

                                    Kaďa >> Já jsem jenom čudlař😁 a laťku vysoko ve výzvě jsi nasadil ty ďáblův bombarďák😂💪🤟😁

                                      peterb - Profil | So 2.5.2026 9:29:03

                                      cechura09 >> Taham lopaty a kapre do 60. Vlado teraz vypol kapra. Beru nam na 14mm ringers pellet wafter.

                                        cechura09 - Profil | So 2.5.2026 9:23:52

                                        visage >> cejni tu nechytáme, dnes je kapří den

                                          Kaďa - Profil | So 2.5.2026 9:08:34

                                          Feederman@ >> byla by to ještě větší radost, kdyby tady někdo nenasadil laťku tak vysoko jako ty😁😁😁. Dělám si srandu, chytáš parádní ryby a přeju ti to👍

                                            Červené karty: Vydra revírní