Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁12%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁62%

Od 7.3.2026 hlasovalo 95 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NKaďa - Profil | Pá 26.6.2026 16:13:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Feederman@ >> máš nějakej nápad na to téma? Já jsem včera večer byl ještě zkusit amura, ale nic jsem neočekával a to se taky potvrdilo 😁. Tak pro letošek už jim dám pokoj. V neděli ráno bych rád zajel zafídrovat někam na řeku tady v okolí, pochytat aspoň nějaký ty říční rybky a zase pozvolna přesedlat k feederu. Teď jsem se skoro dva měsíce věnoval jen kaprům a amurům, výjimkou byly dvě vycházky na pstruhovku. Přidávám fotky dvou největších letošních ryb.

    NWooody - Profil | Pá 1.5.2026 18:15:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Po pár zerech dnes tenhle pupík potěšil.

      Ncechura09 - Profil | Pá 1.5.2026 17:09:37

      andrei11 >> pelety se dají ještě doupravit.... Zalití kukudipem z Haldorado a následně dosušit. Ne že bych byl přesvědčený, že to přinese větší počet záběrů, ale prodlouží to trvanlivost pelety v teplejší vodě.
      Jednou nějakou napůl rozmočenou rozkousni, budeš překvapený, jak je slaná. Nevím jestli jejich kouzlo není právě v soli

        Nandrei11 - Profil | Pá 1.5.2026 17:03:49

        vicx >> tak to klobúk dole!

          Nandrei11 - Profil | Pá 1.5.2026 17:01:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          visage >> ja som dnes urobil nieco co som nikdy neurobil. Presťahovali som sa🥴. Po hodine na prvom fleku po par pleskacoch dosli poľovníci a mali nejakú brigadu, motorová pila a traktor a bager nahradili spev vtákov. Tak som odtiaľ usiel. Proti prudu par km hľadať kľud. Našiel som pekny flek, hlbka cca 4 m, co som uz nepovažoval za výhodu. Nevadi, chytil som pleskace a hlavne 2 jalcov tmavych, ten väčší 53cm. Nadomnou pár metrov este jeden flek, ktory ma lakal medzi prekážkami. Posledny presun a lov na 1 prút. Prvy nahod, spicka k vode a macaty pleskac. Naj nástraha peleta 12mm KH a 12 mm hookable RR (vdaka @cechura09 ). Na menšie nástrahy nic moc.

          Dost som dnes bojoval a bohoval s tymi novymi zfish spider krmitkami (70g+). Nevedel som trafit konzistenciu peliet a krmiva aby mi vsetko neostávalo v krmitku alebo sa to nerozpadavalo... Formicka tiež nic moc. Dam im este jednu šancu, ale poslednú.

            Nvicx - Profil | Pá 1.5.2026 16:57:30

            andrei11 >> to teda! Cien nenormálne veľa. Myslím, že každé dieťa si našlo niečo.

              Nandrei11 - Profil | Pá 1.5.2026 16:51:02

              vicx >> gratulujem! aj som chcel pisat ako ste dopadli😉. To vsetko na fotke je cena za 3. miesto? To sa teda v Blyskaci pekne hecli.

                Nvicx - Profil | Pá 1.5.2026 15:15:14

                peterb >> dúfam, že nie. Stačí, keď ho zápal k vode bude držať od mobilu a hier.

                  NKaďa - Profil | Pá 1.5.2026 15:10:11

                  vicx >> šikovnej synek, posílám gratulaci 💪👍

                    Npeterb - Profil | Pá 1.5.2026 15:09:02

                    vicx >> Perfektne. Tak to nam rastie nova pretekarska nadej 👍

                      Nvicx - Profil | Pá 1.5.2026 15:05:57

                      peterb >> pomáhal som mu sem tam nahodiť, lebo to bolo na hrane jeho sily. A nabíjal som mu method, lebo boli tvrdé pelety. Mám z toho kŕč na palci 🤦
                      Obsluha prútu, sledovanie záberov, sekanie, zdolávačka všetko sám. Podberák som mal na starosti ja, ten by neudržal.

                        Npeterb - Profil | Pá 1.5.2026 14:58:26

                        vicx >> Mlady chytal sam alebo iba pomahal tatikovi?

                          Npeterb - Profil | Pá 1.5.2026 14:50:17

                          Vah k nam nebol dnes moc stedry ale nejake rybky sa chytili. Bol to fajn den straveny s Vladom a dostal som rady ktore mozem nabuduci tyzden vyuzit na D5 😉

                            Nvisage - Profil | Pá 1.5.2026 14:30:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            andrei11 >> pozdrav z Váhu , @visage + @peterb , Petrov kapor , Vladova plotica, Peter chytil viac kaprošov ,mrenu , ja som prišiel neskoro a zábery ustali 🙄😉

                              Nvicx - Profil | Pá 1.5.2026 14:16:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Dnes detské preteky a syn dal so 16timi kaprami 3. miesto zo 120 detí v kategórii do 10 rokov. 👌
                              6 kaprov stratil silovým zdolávaním, to by bolo pekné prvé miesto aj s rezervou. Byť v roli kouča bolo niečo nové a strašne na nervy 😂
                              Udržať detskú pozornosť je umenie. Prvé dve hodiny super, potom ignor, posledná hodina, keď nás predbehli, bol zase dôvod na pozornosť.
                              Týmto ďakujem všetkým, od ktorých som sa tu roky učil nové veci. 🙏🙏🙏 Bolo vidno, že na pravo aj na ľavo od nás chytili asi po päť rýb, rozdiel v technike aj taktike bol obrovský. Vystriedali sme method, košík aj prepad na feeder.
                              Zaujímavosť: rozhodca aj závodníci (oteckovia) okolo sa prišli spýtať, že čo to je za prút, že perfektná akcia. Drennan red range carp feeder 9ft.

                                Nandrei11 - Profil | Pá 1.5.2026 7:26:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Pozdrav z MD, ryby aktívne po prvom nahodený. Neboja sa väčších nastrah a hacikov, silnejších nadvazcov.

                                  NCiffik - Profil | Pá 1.5.2026 7:21:27

                                  numen >> Kéž by se našla příležitost... Já tam ty vaše končiny (nebo spíše celkově Čechy mimo sever a východ) vůbec neznám, pracovně to nedává s ohledem na cestovní náklady moc smysl, pokud to není nějaký velký projekt typu monitoringu rybího přechodu. Letos jsme dělali profil Tepličky na Teplé (Karlovarsko).

                                  Na podzim bych měl dělat (opětovně) Labe od Střekova po Hřensko...

                                    Nhabin - Profil | Čt 30.4.2026 20:55:27

                                    Ajwosh >> Kéžby.
                                    Blbnou tam už od března...
                                    100 vodáků za 50minut tam loni napočítal kolega cca v tuto dobu.

                                      NAjwosh - Profil | Čt 30.4.2026 20:39:41

                                      habin >>
                                      Vodáky snad jen v létě..ne?
                                      Láká mě Malá voda..

                                        NAjwosh - Profil | Čt 30.4.2026 20:38:14

                                        cechura09 >>
                                        Nene..na Poděbradech párkrát, Náklo jednou a Chomoutov je jen pro MO..
                                        Nejezdím na stejná místa..spíš projíždím co se zrovna vymyslí :)

                                          Nhabin - Profil | Čt 30.4.2026 17:13:57

                                          Ajwosh >>
                                          Mohelnice až Litovel super, není problém 100 vodáků za hodinu...
                                          Takže pokud u vody vyhledáváš adrenalin, tak vřele doporučuji😁

                                            Červené karty: Vydra revírní