Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁12%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁62%

Od 7.3.2026 hlasovalo 95 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Kaďa - Profil | Pá 26.6.2026 16:13:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Feederman@ >> máš nějakej nápad na to téma? Já jsem včera večer byl ještě zkusit amura, ale nic jsem neočekával a to se taky potvrdilo 😁. Tak pro letošek už jim dám pokoj. V neděli ráno bych rád zajel zafídrovat někam na řeku tady v okolí, pochytat aspoň nějaký ty říční rybky a zase pozvolna přesedlat k feederu. Teď jsem se skoro dva měsíce věnoval jen kaprům a amurům, výjimkou byly dvě vycházky na pstruhovku. Přidávám fotky dvou největších letošních ryb.

    vicx - Profil | Čt 30.4.2026 17:12:44

    peterb >> tiež ma to prekvapilo. A hlavne tá veľkosť.

      cechura09 - Profil | Čt 30.4.2026 17:01:55

      Ajwosh >> Poděbrady, Náklo, Chomoutov nejsou vaše vody??

        Ajwosh - Profil | Čt 30.4.2026 16:54:17

        Máte někdo zkušenosti s feederem na Moravě nad Olomoucí, kolem Litovle až k Mohelnici?

          peterb - Profil | Čt 30.4.2026 15:50:40

          andrei11 >> Mozno este v ramenach alebo v odpadovom kanale Slovnaftu ale tam som v zivote nechytal a ani ma to nelaka. CV je vhodna rieka na taketo druhy ryb. Tam som ich chytil dost. Lien sa ale uz aj odtial vytratil. To su skor vynimky.

            peterb - Profil | Čt 30.4.2026 15:41:42

            andrei11 >> Tieto druhy som videl iba v zdrzi nad MVE.

              andrei11 - Profil | Čt 30.4.2026 15:35:06

              peterb >> ked robili ichtyo prieskum v 25tom, tak ma tam prekvapilo toto. usek v Ba. v 2024 som nasiel aj cervenicu na foto z prieskumu.

                peterb - Profil | Čt 30.4.2026 15:31:17

                vicx >> Cervenica na MD? To je docela rarita nie?

                  čongr - Profil | Čt 30.4.2026 15:30:31

                  visage >> Kdybych já je ulovil!!!? 🙄🐟

                    Kaďa - Profil | Čt 30.4.2026 14:16:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Filla >> aby sis nemyslel, že to rybaření úplně flákám, tak jsem včera zkoušel parmu a amura na pětce, ale nenasytní kapříci je ke krmení vůbec nepustili😁. Asi špatnej flek😁. Bralo to tak akorát, že jsem stíhal i sledovat Mrk 😁. Ze začátku i vítr foukal s rozumem, ale pak zesílil tak, že jsem zbaběle utekl.

                      Kaďa - Profil | Čt 30.4.2026 14:10:28

                      Filla >> to jsi napsal moc krásně, jen doufám, že pro to budou mít v práci i doma pochopení 😁😁😁. Tak ať ti berou, ideálně všechny tebou vybraný druhy ryb v trofejních velikostech 😉

                        numen - Profil | Čt 30.4.2026 14:09:57

                        Ciffik >> až budeš příště u nás ukážu ti pár km nedotčeného Ohře u nás 😉

                          visage - Profil | Čt 30.4.2026 14:06:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          vicx >> Viktor , a ja dnes len čudle ,odfotil som posledné dve .

                            vicx - Profil | Čt 30.4.2026 14:06:45

                            Ciffik >> to je iba jeden, dve fotky. Možno najväčší čo som chytil. Nádherná ryba. 👌

                              Ciffik - Profil | Čt 30.4.2026 14:02:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Dneska průzkumy na člověkem nedotčeném toce, alespoň tedy ve smyslu regulace koryta toku. Tohle pracovní prostředí bych si klidně nechal líbit i častěji... bohužel, se jen potvrzuje, že v dnešní době plné neregulovaných predátorů nemá ryba na menších, byť přirozených tocích, téměř šanci...

                                Ciffik - Profil | Čt 30.4.2026 13:54:48

                                vicx >> Moc pěkní perlíni, takové jsem už nějakou tu dobu neviděl...

                                  andrei11 - Profil | Čt 30.4.2026 13:53:38

                                  vicx >> super!👍🏻.

                                    vicx - Profil | Čt 30.4.2026 13:48:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    andrei11 >> tak dnes ráno prišiel nosáľ ❤️. Lov ako z riečnej knihy. MD. Lopata 55, cejnek 35, plotica 30, červenica 35, nosáľ 40. Škoda, že nebeží žiadna výzva, toto by bola total plnka na jednu ranu :))
                                    Method, Sportex ML 360, háčik 10, šnúrka, pelety 1.5+2+4 tiger nut+Robin red+balachan. Na ovocné išli jalce hlavaté

                                      Filla - Profil | Čt 30.4.2026 12:20:48

                                      Kaďa >> Specialista si nesmí klást malé cíle, Pavle. Trochu zaspí a kdejaký vyčpělý kaprař mu brzy ukáže záda. Pamatuj si to, ogare, pracuj na sobě a buď na sebe tvrdej. Ojebávej práci i rodinu, hlavně smrdět u vody a myslet si, že víš co děláš! 😂

                                      Jsou místa na řece, kde se brzo ráno ukazují amuři. Přitom jsou v úseku parmy a tak se na ně zkusím podívat. Náhodným úlovkem může být kapr holdegrón, tak snad se zase nenaplní moje kletba prvním záběrem. Du do ryb 🥰

                                        Kaďa - Profil | Čt 30.4.2026 12:02:03

                                        visage >> jo, u nás ty ryby taky začínají být rozmlsaný a často jim ty waftersky chutnají víc jak nějakej červ nebo žížala. Ale někdy je to zase naopak, v tom je to krásný 😉.

                                          visage - Profil | Čt 30.4.2026 11:30:02

                                          Kaďa >> Pavle , u nás sú tie liene asi vegetariáni ,červíkom ohrdnú a radšej zoberú waftersku mango 😉🤣🤣🤣

                                            Červené karty: Vydra revírní