Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁12%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁62%

Od 7.3.2026 hlasovalo 95 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NKaďa - Profil | Pá 26.6.2026 16:13:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Feederman@ >> máš nějakej nápad na to téma? Já jsem včera večer byl ještě zkusit amura, ale nic jsem neočekával a to se taky potvrdilo 😁. Tak pro letošek už jim dám pokoj. V neděli ráno bych rád zajel zafídrovat někam na řeku tady v okolí, pochytat aspoň nějaký ty říční rybky a zase pozvolna přesedlat k feederu. Teď jsem se skoro dva měsíce věnoval jen kaprům a amurům, výjimkou byly dvě vycházky na pstruhovku. Přidávám fotky dvou největších letošních ryb.

    NKaďa - Profil | Čt 30.4.2026 11:24:59

    Filla >> cos to vymyslel za pekelnou kombinaci parma a amur, to jako na pravej prut dáš jahodu, na levej rousňáka a hodíš to někde pod jez ? 😁 Nebo bude lepší nějakej stoják? 😁Každopádně držím palce a čekám na report od vody😉

      Nvisage - Profil | Čt 30.4.2026 11:15:08

      čongr >> díky

        Nčongr - Profil | Čt 30.4.2026 11:10:41

        visage >> Krásná ryba, gratulace! 🐟👍 Buď zdráv!

          NFilla - Profil | Čt 30.4.2026 9:36:04

          visage >> no už jsem se bál, že to nezazní! 😉 Kamarád pravil, že jesen je taky zážitek. Kdyby jich bylo jak kapř, řezal bych je a žral hlava nehlava.
          Dodal bych pro vlastní a milenky potřebu, ne sousedovi či nasekat slepicím, samozřejmě.

            Nvisage - Profil | Čt 30.4.2026 9:33:20

            Filla >> máš smolu , liena som zobral len raz za život pred 30 rokmi a to som potom ľutoval , taká krásna ryba si zaslúži žiť.👍👍👍

              NFilla - Profil | Čt 30.4.2026 9:16:02

              visage >> hezká rybka, Vlado 😊 Gratulace. Dej mi pak vědět, jakej na másle byl.

                NFilla - Profil | Čt 30.4.2026 9:14:12

                andrei11 >> chytal bych na cajky s retro duší furt a všecko. Jen někdy prostě zvítězí touha po úlovcích tam, kde se díky vývoji už nechytají.

                Rybačka s tatíkem je vždycky o hlavně rybách, on je hrozná vydra. Pravda, zrovna včera jsem si říkal, že jak stárne, leniví a nemá tah na branku a chuť věci změnit tak, jako dřív. Když on vede, naparuje se jak páv a dělá si ze mě furt srandu. Na mnoha věcech se neshodneme, ale mám ho přesto moc rád!

                  Nvisage - Profil | Čt 30.4.2026 9:11:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Filla >> mal som predvčerom 40-ku

                    NFilla - Profil | Čt 30.4.2026 9:09:36

                    čolkař,zloch >> tomu rozumím, taky bych si bez překladače neškrtl.
                    Píšu: hezkej, ale čekal jsem lína. Do prdele 🤌

                      Nandrei11 - Profil | Čt 30.4.2026 7:21:49

                      Filla >> pekny retro lov! a s otcom na rybach to musi byt velmi fajn. ryby nie su vtedy dolezite.

                        NGoďák - Profil | Čt 30.4.2026 0:14:57

                        Filla >> 😂😂😂 dobře ty🤝👊

                          Nčolkař,zloch - Profil | St 29.4.2026 23:34:23

                          Děda byl Maďar, tatík 1/2 Maďar a já 1/4 Maďar, stejně vám nerozumím 😥

                            Nvisage - Profil | St 29.4.2026 23:17:08

                            Filla >> :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

                              NFilla - Profil | St 29.4.2026 23:16:00

                              visage >> Szép, de én compóra vártam! A picsába 🤌

                                Nvisage - Profil | St 29.4.2026 23:02:51

                                Filla >>Martin , gyönyörű tükörponty :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

                                  NFilla - Profil | St 29.4.2026 22:57:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Dnes odpoledne jsem byl s tatíkem na rybníku za městem. Jezdíme tam společně roky, na kapry nebo na prefíkanou štiku, která si s náma vždycky vytře řitní papilu.
                                  Táta jel dnes těžší položenou přes pípáky a dal nulu, až mě to mrzelo! Já zkoušel zase líny pod nohama s feederem na klasiku a krasavcem retro pickerem Tom Pickering match winner v 11ft od Daiwy. V rámci redukce (zdar Vlado 😊) jsem nedávno pořídil dva navi z 90tek od ABU, jejichž tvary mě vždycky hodně braly. Poctivý roláky ze Švédska šlapou dodnes jako hodinky. Perfektní citlivou lineární brzdu prověřilo několik statných lysců, žrala i běloba a karasi. Hodně opatrných záběrů jsem netrefil a z jednoho nesmělého se vyklubal lín kolem 30ti za triko.
                                  Chytal jsem košíky, krmčo Lorpio magnetic tench, vlhčené vodou s tekutými játry, kam si přimíchávám esence a další šmakulády. Přihazoval jsem podle braní v intervalech kuku a 2.5mm peletky. Na háčku bodoval kuku+červ, vedle 2+1 plastová kuku na podvěs.
                                  Vymrzl jsem zase jak sobolí hovno, mocně foukal severák. Jinak krásnej den se staříkem, co je stále mlád! 
                                  Zítra přesun na jih, na řeku Moravu, mise parma a amur.

                                    NFilla - Profil | St 29.4.2026 7:02:46

                                    čongr >> není moc k čemu, ale děkuju, parde 😊

                                      NMirek.V - Profil | Út 28.4.2026 17:15:48

                                      Miksikcek >> Teda za kapry dávám líbíky jen zcela výjimečně, ale za tohohle jo ;)

                                        NMiksikcek - Profil | Út 28.4.2026 16:36:50

                                        visage >> upřímně mě překvapilo, jak veliký měl ocas v poměru k tělu

                                        jednou to bude krasavec :)

                                          Nvisage - Profil | Út 28.4.2026 15:59:25

                                          Miksikcek >> ten keď sa dožije staroby tak to bude krasavec , aj teraz je pekný .

                                            Červené karty: Vydra revírní