Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

NTy6ko - Profil | St 28.8.2024 15:52:14

Kluci Díky za rady. Je pravdou, že trhám jen na jednom fleku tak 10 metrů čtverečních. Není to letos poprvé, že to je trhací místo vím, je tam potopenej strom a bordel, ale vždy sem to urval s protitahem, teď to bylo na volno. V okolí kácely topoly a hrušně a trošku upravovaly terén, třebas tam zajelo něco ostrého. Vyzkouším zde doporučovaný delší páter na silnějším vlasci. Pak dám vědět jak jsem dopadl. Ještě jednou díky. Tomáš

    NXy - Profil | St 28.8.2024 15:21:31

    Feederman@ >> čau moc tu nejsem přípis tam tu parmu dik

      Npeterb - Profil | St 28.8.2024 15:15:20

      Bery. >> Keby mu klzal vlasec po hrane asi by ho mal ohoblovany. Pisal ze cisty rez. Pokial sa mu to stalo raz predpokladam ze bol vlasec deformovany uz z predchadzajuceho lovu alebo a pri silnejsom tahu to povolilo. Pokial viackrat mozu byt tie skeble.

        Nmurphyy - Profil | St 28.8.2024 14:57:37

        chřenovák >> btw, vacsinou ked poznas tak je to ok, ale ako sa predstavujete?
        krstnym menom alebo MRK nickom?
        ja by som asi Martin murphyy ..:))

          Nchřenovák - Profil | St 28.8.2024 14:40:36

          murphyy >> Tak tě Martin vymaže 😂
          Hlavně , že si snami dáš pivko a pokec 🤫
          A otom to je 🤠

            Nmurphyy - Profil | St 28.8.2024 13:39:52

            igoo >> idem do toho, termin ok, zariadim si to, ked nie tak neviem co..uz viem..Martin ma vymaze z MRKu :)

              Nmurphyy - Profil | St 28.8.2024 13:34:27

              igoo >> 13.9. som vo firme na skoleni..cize tento termin mi perfektne sedi a ak mozem tak sa zrazu v tomto termine rad zucastnim 👍 vdaka
              edit: aa pozeram ze to je 10ty mesiac..no uvidime

                Nigoo - Profil | St 28.8.2024 13:09:32

                Feederman@ >> O.K. tak navrhuji termín 18. - 20. 10. 2024, program nahrubo k doladění: pátek sraz v kempu Pálava v hospodě pokec, sobota a neděle budeme lapat. Můžu s tím pomoct jako na jaře.
                Zveřejni to v anketě a uvidíme jaký bude zájem, ideálně poslat říčákům hromadnou zprávu s odkazem na přihlášení.

                  NFeederman@ - Profil | St 28.8.2024 13:04:56

                  Ty6ko >> Zkoušel jsi to házet i trochu jinde? Myslím v okruhu několik metrů. Jestli náhodou není nějaká obrostlá nebo ostrá překážka jenom v tom místě…
                  Nebylo by potom potřeba vlastně nic řešit. Ale když tak bych sem tam přitvrdil na kmeni.

                    Nmurphyy - Profil | St 28.8.2024 12:57:07

                    Bery. >> jop, kedze aj pise "nějaký klacek se škebličkou občas vytáhnu" tak ich tam musi byt hojne
                    otazka ale ako Martin tiez pise je ze ci tam urvinal aj predtym, alebo len teraz..

                      NFeederman@ - Profil | St 28.8.2024 12:52:12

                      igoo >> Jestli bude nějaký sraz tak já bych se zúčastnil.
                      Ale podle mě by to chtělo zorganizovat něco pořádného na víc dní.

                        NMartin M. - Profil | St 28.8.2024 12:46:49

                        Bery. >> predpokladam, ze tam chodi roky a stalo se mu to az ted? jaka je sance, ze se to ted uz bude vice opakovat?

                          NBery. - Profil | St 28.8.2024 12:40:46

                          Martin M. >> vlasec volne klouze pres ostrou hranu a pak staci mirny protitlak a narusení praskne.

                            NMartin M. - Profil | St 28.8.2024 12:38:15

                            Ty6ko >> je dost divna nahoda, ze se to urve v okamziku, kdy se dotknes prutu. muzes pritvrzovat, ale taky je mozny, ze to bylo poprve a naposledy a ze vubec nic menit nemusis, ze uz takovou smulu proste mit nebudes.

                              Nchřenovák - Profil | St 28.8.2024 12:37:07

                              igoo >> Píšu si ho 🍻

                                Nmurphyy - Profil | St 28.8.2024 12:20:39

                                Ty6ko >> je to jasne co mas urobit-vid prispevky kolegov..
                                btw aky mas hlavny kmen?
                                btw-krasna princezna-pre mna jedna z najkrajsich ryb.. :) potom stuka.. :))

                                  NRomanS - Profil | St 28.8.2024 12:14:14

                                  Ahoj, kdyby někdo chtěl pouštím skvělé pruty na řeky, nebo delší odhoz, Colmic black queen 120g, 390cm. Nejsou nijak poškozené, ale jsou chytané jedna déle a druhou jsem dokupoval později. Korek má patinu od krmení ale není nijak poškozen. Original špičky 2 oz a 3oz, kdyby jste chtěli lze dokoupit jakékoliv 3,5mm špičky. Při osobním předání bych nechal oba pruty za 3000 kč, Olomouc, Prostějov, Kroměříž, Žatec… Jsou chytané a chybí jedna špička proto ta cena…

                                    Nnumen - Profil | St 28.8.2024 12:11:47

                                    Ty6ko >> tam kde je slaviček tak dávám fluorocarbon. Tam kde jen kameny dávám odpal silnější vlasec i 0,35

                                      Nigoo - Profil | St 28.8.2024 10:37:06

                                      numen >> tak 18. - 20. 10. 2024 co na to Honza @Feederman@ ?

                                        NBery. - Profil | St 28.8.2024 10:16:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Ty6ko >> zkus si udelat 15cm prodluzku na prubezeho patera ze silneho vlasce a tim dostanes kmen trochu nad dno. A pridal bych metr silne sokovky tak aby nesla do ocek.

                                          Červené karty: Vydra revírní