Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Nigoo - Profil | St 28.8.2024 10:02:02

Ty6ko >> na Dyji se to stává často o slávičky. Dej 5 metrů šokovky a nebudeš řezat.

    Nlubo*93 - Profil | St 28.8.2024 9:36:50

    Ty6ko >> to bývá tipické u hran z šutrů porostlými čímsi ostrým :)

      NTy6ko - Profil | St 28.8.2024 9:02:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Ahoj kluci, potřebuji poradit, tak to dám i sem...Včera podvečer, podruhé za prázdniny u vody. Jedna princezna se podívala chvilku na břeh a zpět Metod nefungoval vůbec, košíkovaná s černou zimní směsí ano. Pod háčkem peletky různé.. ..kluci potřebuji poradit, záběry krásný hokejky jak kráva, jednou dokonce vyletěl prut z korumáckýho kulometnýho hnízda, ale jak vezmu prut do ruky , tedy ihned po záběru tak vlasec plave přerván volně po hladině. Bez sebemenšího náznaku odporu, jako kdybych vystřelil z luku a v okamžiku kdy šíp opouští luk přestřihnu tětivu. Je to Dyje 11, nějaký klacek se škebličkou občas vytáhnu, ale nevím můžou tam být slávičky a toto způsobovat?

        Nnumen - Profil | St 28.8.2024 8:39:23

        igoo >> 28-29.9. mám poslední kolo druhé ligy.
        26-27.10. mistrovství ČR v Račicích...
        Mezi by to šlo

          Nchřenovák - Profil | St 28.8.2024 6:32:43

          andrei11 >> A ten je dlouhý konec října 🤫

            Nandrei11 - Profil | Út 27.8.2024 21:40:53

            igoo >> aj slovensti, konec rijna znie ako plan😎

              Nigoo - Profil | Út 27.8.2024 21:30:55

              numen >> od 5. října do 12. října bude D5 uzavřena na závody a na řece bude plno. Ideální termín 27. - 29. 9. 2024, nebo konec října. Moravští pacienti se na tebe těší.

                Nnumen - Profil | Út 27.8.2024 21:25:44

                Ale pár zdejších moravských pacientů bych rád viděl.

                  Nnumen - Profil | Út 27.8.2024 21:24:54

                  igoo >> teď máme oslavu 80 tin pantáty a ještě to vše zařizujeme. Příští týden krajský přebor a divize severní Čechy,to pořádám.... Další týden jsem dostal kurz grilování na žhavém uhlí... Pak asi volno, další víkend poslední kolo druhé ligy, pak volno delší dobu a na konci října mičr lru feeder v Račicích,tam to mám rád. 😵‍💫😵‍💫😵‍💫

                    Nandrei11 - Profil | Út 27.8.2024 21:11:26

                    Kaďa >> no ak by bol ten slet sokolu ako pisal @igoo v dobrom termine tak by to aj slo👍🏻

                      NKaďa - Profil | Út 27.8.2024 21:03:19

                      andrei11 >> jo, jsou tam moc krásný ryby, ikdyž někdy je těžký je chytit. Hlavně v těch vedrech, ale to je zas člověk rád, že to vůbec přežije 😁. Ty břehy se mně zas tolik nelíbí, ale už jsem si zvykl😁. Tak zase někdy doraž na chytačku 😉

                        Nandrei11 - Profil | Út 27.8.2024 20:49:49

                        numen >> to je úplne pochopitelne, ja som bol s rodinou a som sa vytratil na pol dna. Skoda ze som musel autom, kostovat daky fajny hibernal pri vode by bolo to prave... hroznove.

                          Nandrei11 - Profil | Út 27.8.2024 19:27:34

                          Kaďa >> nove mlyny su krasne, mal som tu cest pred 3 rokmi. Krasna voda a veľké pleskace. Este sa určite vratim, povolenka a hostovacka znamenala par najazdených km ale stalo to za to. Chytal som pod Pavlovom. Kvoli riasam som sice musel hľadať novy flek, ale nasiel som. Hicak bol jak svina, keby mi nedosla voda potiahnem do zaverecnej. Chytal som method na 2lb kaprarkach.

                            Nigoo - Profil | Út 27.8.2024 18:36:27

                            numen >> zrovna jsem byl pro burčák a od čtvrtka bude už i červenej. Paní se u nás bude určitě líbit, navrhni termín a přijeďte.

                              Nnumen - Profil | Út 27.8.2024 17:35:16

                              igoo >> já bych rád,ale čas... To by se to zrovna muselo trefit. Pak bych rád dorazil,ale i s manželkou 🤷
                              Jižní Morava,to by mi nepřišlo, myslím tím bez ní.

                                NPindˇa - Profil | Út 27.8.2024 16:19:58

                                igoo >> Aspoň už nebude vedro a taková kosa, jako na jaře 😆

                                  N1Mara - Profil | Út 27.8.2024 14:49:49

                                  numen >> Jestli je to reakce na mě, tak přesto ti to závidím, jsi prostě pořád u vody a o tom to je :-))

                                    Nigoo - Profil | Út 27.8.2024 14:21:18

                                    numen >> časy se mění, před třema roky se to tady udusilo a letos mám nej 48 cm zatím. Napadlo mě na závěr říčáku udělat víkendový sraz v kempu pod Pálavou, podobně jako to bylo letos v dubnu. To by byl důvod aby jsi přijel... Honza @Feederman@ to nakousnul už na jaře.

                                      Nnumen - Profil | Út 27.8.2024 13:37:01

                                      igoo >> vidíš já tam mám 63 a 67 cm je to sice delší dobu, ale mám.
                                      Teď jse k vám chystám každý rok a nějak to nestíhám... Uvidíme jestli to dám letos

                                        Nigoo - Profil | Út 27.8.2024 13:14:03

                                        numen >> jeseni pod Pálavou jsou, minulý týden jsem chytil 3, ale přes 50 cm to je zázrak. Běžná velikost kolem 40 - 45 cm.

                                          Červené karty: Vydra revírní