Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Nnumen - Profil | Út 27.8.2024 12:06:53

numen >> Máro ono to je dvousečné. Spíše není co závidět. Hele když jsem pracoval v masném průmyslu,tak měl jsem více peněz, tím že jsem byl celý den zavřený,tak mě to táhlo více k vodě.
Dnes jsem vlastně dá se říci dvě třetiny pracovní doby u vody. Stává se a to čím dál častěji, že i v práci řeším problémy s rybářema. Třeba Dnes, přijedeš na místo kde minulý týden pořádek, Dnes bordel, jedeš posekat louku a kus břehu a tam stojí uprostřed louky auto,bivak a hangár...
O zábavu postaráno.
Když pominu čas, kterého mám čím dál méně,tak kolikrát mě to k té vodě ani tolik netáhne.

    Nnumen - Profil | Út 27.8.2024 11:27:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Jinak dnešní služební toulání po Labi.😉

      Nnumen - Profil | Út 27.8.2024 11:17:00

      lubo*93 >> na našem úseku byl jesen již před 20 léty. Nebyl problém i 55-60 cm. Jenže jak začal přibývat sumec, začal ubývat jesen.
      Já si dal za úkol, chytat všechny Ryby do výzvy kolem baráku. Vím že když popojedu o 10 km ,bude mnohem snazší ho chytit,tam jich je dost.
      Ale tady u mě když přijde,bude to krasavec.

      Největší jeseni byli na Pálavě a Pod ní.

        Npeterb - Profil | Út 27.8.2024 10:57:35

        lubo*93 >> Jo ked sa zabudne povolit brzda a zaspi sa pri prutoch tak sa moze stat 😂

          Nlubo*93 - Profil | Út 27.8.2024 10:54:25

          peterb >> jj, masové mají velmi rádi. Ale pak kapři kradou pruty :D

            Npeterb - Profil | Út 27.8.2024 10:50:56

            lubo*93 >> Mozno tam nemas vhodne rieky. Na malych riekach s pomalym prudom perlin je celkom bezna ryba. U nas je ale vela rastlin. Stulik, rakos a podobne. Ja som na jar vzdy chytaval jeseny na pelety a hrube krmivo. Klasicky kaprofeeder.

              NReznik76 - Profil | Út 27.8.2024 10:45:57

              pH1 >> já jich miliardu nachytal na Štvanici na feder a v Troji na mouchu
              Musejí bejt i pod modřanským

                Nlubo*93 - Profil | Út 27.8.2024 10:44:55

                peterb >> mozna jo.. :D ale těch jesenu za to jaro nachytám fakt slušné množství. Celkem mi funguje lehké rozpadavé krmení a plno červů. Avšak oukleje nesmí byt přiliš aktivní… za to perlínů mám z řek jen pár kousků. Je to rybka spíše stojatých vod…

                  NFeederman@ - Profil | Út 27.8.2024 10:42:25

                  Kaďa >> DM je skvělý prut👍.

                    Npeterb - Profil | Út 27.8.2024 10:26:52

                    lubo*93 >> To bude podobne ako s tym perlinom. Treba ich na feeder chytat ked je spatne pocko 😂

                      Nlubo*93 - Profil | Út 27.8.2024 10:19:50

                      peterb >> minimáně vím, že ty naše zničené řeky jezama a zpomalenou vodou a mírnou vegetací se jim velmi líbí.. v proudech je početnější tloušť…
                      A ano, je to tipicky jarní ryba. Nejvíc jich chytím v květnu a červnu. Pak je to dost obtížné a spíš nahodné. Milují hmyz a ten když je tak jsou u hladiny a krmí se.

                        Npeterb - Profil | Út 27.8.2024 10:00:48

                        lubo*93 >> Jo chapem. Takuto rybu by u nas do rieky nikto nevysadil bohuzial. Este tak mrena a ostroretka sa obcas dava do niektorych riek. Skor ma zaujmalo ci mas prehlad o biotope a spravani v zavislosti od rocneho obdobia. Na jar sa u nas daju chytit extremne velke jedince. Ak mas stastie tak chytis 50+. Podla mna to suvisi s neresom. Pravdepodobne sa presuvaju do koryta a na tvrdom dne sa neresia. Skusal som ho na dvoch riekach. Na roznych miestach a nemal som teraz stastie.

                          NpH1 - Profil | Út 27.8.2024 9:53:03

                          Reznik76 >> Jako v Praze?
                          Můžeš upřesnit?
                          Já ho chytil 2x v životě 🙄

                            NReznik76 - Profil | Út 27.8.2024 9:45:41

                            pH1 >> já bych na jesena cílil spíš v metropoli

                              Nlubo*93 - Profil | Út 27.8.2024 9:38:50

                              peterb >> před deseti lety tam nebyli ikdyž to je původní druh v povodí. Je údajně citlivý na znečištění co tu dříve bylo. Ale pak je v MO Aš začali úspěšně chovat, a skrze dotaci krajů to sypali do řek. A ten jeho vzestup je dle mne zřejmý - tu generační rybu, ktera je velká a hůře ulovitelná často nic nesežere ani často nechytí a je to ryba hájená (až na vyjímky) a chráněná. Taková plotice z horní berounky výrazně ubyla jen proto, že to je ryba drobnější, lépe ulovitelná predatorem…bohužel.

                                NMrtweyUbrus - Profil | Út 27.8.2024 8:30:37

                                Kaďa >> Krásná ryba.

                                  Npeterb - Profil | Út 27.8.2024 8:20:00

                                  lubo*93 >> Mas na to nejake vysvetlenie preco sa im tam dari? U nas je tato ryba hodne vzacna. Este na jar pred neresom je aktivna a na feeder sa da chytit. V lete ju neviem chytit.

                                    Nlubo*93 - Profil | Út 27.8.2024 7:13:17

                                    pH1 >> na jesena na řece domácí vyraž více proti proudu. Ideálně B8. Na B6 je to asi jediná ryba co teď trochu prosperuje a přibývá..

                                      Nchřenovák - Profil | Út 27.8.2024 6:48:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Včerejší Sázavská výzva
                                      Něco jsem pochytal ale bylo to velikostně slabé
                                      Jeden cejn se povedl ,50 cm
                                      Prosím o zapsání cejn 50 cm

                                        NpH1 - Profil | Po 26.8.2024 22:38:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Tak se dnes podařilo opět něco do Říčňáka.
                                        Zvedám cejnka ze 42 na 43 😂😂😂
                                        Ale pointa je jinde, toto je čistokrevný Moravák z Moravy 8 😂
                                        Stál mne 520,- Kč za hostovačku 😁

                                        Fučelo jak na horách, takže trefit záběr byla vyšší dívčí.
                                        Já doufal, že si jedu pro jesena, kteří na Berounce moc nejsou, ale pán v rybářských potřebách ve Starém Městě mne vyvedl z omylu: "Jesen? Toho jsem v Moravě ještě nikdy nechytil."
                                        A bylo vymalováno ☹️

                                          Červené karty: Vydra revírní