Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Npeterb - Profil | Po 26.8.2024 22:25:03

Kaďa >> Aha tak jo to uz je rozlohou riadna voda. Ta zostava co mas je tak na 80m plus. Ale na selektivny lov kapra moze byt tiez. Ja do tych 50m vzdialenosti chytavam s 11ft distance prutom (guru aventus) a s bait runner navijakmi. Na rieke iba bait runner. Tak nech ti dobre sluzia. Tesim sa na tvoje prispevky z nejakeho lovu na NM.

    NKaďa - Profil | Po 26.8.2024 22:16:33

    peterb >> chytám nejčastěji na Nových Mlýnech, což je 1600 ha vody. Něco jak u vás Králová (podle fotek, nikdy jsem tam nebyl). Ale teprve začínám, chytavam tam standartně na 50 g method na média cca 35 metrů od břehu. Teď jsem zkoušel s tím DM taky method 60g na cca 55 metrů. Jako většinou si zachytam slušně, hlavně velký cejny plus nějakej karas, jesen,cejnek a do toho i kapry od nasadaku až po macky😁. Teď bych to chtěl zkusit trochu selektivneji, asi i za použití zavážecí loďky, ale pořád tak, aby se něco dělo. Už jsem tam v minulosti jako klasickej kaprař promarnil spoustu času 😉.

      Npeterb - Profil | Po 26.8.2024 22:06:23

      Kaďa >> A kde s tym chytavas? Na nejakej velkej priehrade? Na akej vzdialenosti? Klasika alebo method? Ake si mal na tom prute krmitka?

        NKaďa - Profil | Po 26.8.2024 21:55:59

        peterb >> su na to zvědavej, navijáky vypadají nádherně, tak doufám, tě je brzo vyvenčím😁. Ještě jednou děkuju za tip. Proutek už jsem zkoušel posledně a hned mně sednul. Tak jsem pořídil i druhej a k tomu ty navijáky, jak jsi mi poradil.Sice su ještě trochu připosranej u nahazování, tak ho dost šetřím, ale to se časem poddá.

          Npeterb - Profil | Po 26.8.2024 21:50:14

          Kaďa >> Fuha tak to je vlajkova zostava na distance 😮

            NKaďa - Profil | Po 26.8.2024 21:47:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            A od zítřka budu muset zas nějakou chvíli v práci zabrat, abych odčinil svoje hříchy. Skrblík pláče 😁.

              NKaďa - Profil | Po 26.8.2024 21:41:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Zdar borci, dneska jsem využil ideálních podmínek k lovu (krátká šichta, žena v práci a dítě na soustředění) a vyrazil si zachytat na menší řeku, co nemám moc daleko. Vybral jsem pro mě úplně neznámé místo, které prostě smrdělo rybou 😁. Na prvním fleku jsem vymodlil jen 2 tlouště, tak jsem se přesunul níž po proudu a taky velká bída. Na červy nešlo chytat skrz ouklejky pruhované a na kuku brali jen nasadaci, navíc obdařeni velkou silou, takže na jednoho vytazenýho jeden uprasklej 😟. Tak jsem to vzdal a přejel o revír výš proti proudu na místo,kde mě posledně dcerka ukázala, jak se loví okouni na feeder😁. Návod je prostý, nahodíš do silného proudu červy na ostroretku, počkáš až se ti tam oběsí malá ouklejka, která nemá dost síly, aby udělala sekatelnej záběr a až ju sežere predátor ( což se projeví jako úplný prověšení vlasce), tak máš okouna😉. Samozřejmě u mě tato metoda tak dobře nefungovala a za dvě hoďky jsem měl na kontě jen tři plotice a dvě ostroretky, ale nakonec se fakt jeden nádhernej povedl. Ani jsem netušil, že jsou tady takoví krasavci. Prosim o přepis do Specialisty - okoun 36 cm.

                Nnumen - Profil | Po 26.8.2024 17:04:03

                lubo*93 >> máš recht, chtěl 49 tak bych mu to napsal 🙄😂

                  NStarouš - Profil | Po 26.8.2024 14:06:04

                  Feederman@ >> To by byly nejcennejsi body ;-) Uvidime,myslim,ze tam je jeste vic moznosti,kde nejakej ten bodik pridat...

                    NStarouš - Profil | Po 26.8.2024 14:04:09

                    lubo*93 >> To by se ti libilo,co? :-D Jeste,ze je @Feederman@ takovej ostrazitej. No nic,budu muset promyslet taktiku a bodovat jinak ;-)

                      NGoďák - Profil | Po 26.8.2024 10:48:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Dnes jenom droboť
                      Prosím o zápis plotice 33 cm

                        NFeederman@ - Profil | Po 26.8.2024 9:56:49

                        lubo*93 >> 😁

                          Nlubo*93 - Profil | Po 26.8.2024 9:31:34

                          numen >> loni to vypadalo stejně a nakonec 25stupňů bylo ještě v půlce října :D :D

                            Nnumen - Profil | Po 26.8.2024 9:22:58

                            Služebně u Labe. Dnešní ráno naznačilo, že se léto blíží ke konci.

                              Nnumen - Profil | Po 26.8.2024 9:20:48

                              1Mara >> víš jak to je. Musel bych vidět cm,nebo váhu.
                              Je to jako s rybou, když umíš fotit, dokážeš zmýlit i odborníka 😎

                                Nchřenovák - Profil | Po 26.8.2024 8:22:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Výzva číslo 2 🤫
                                Včera žádná bodovaná ryba
                                Dneska to vypadá že to bude velké 🤣
                                Podle toho seznamu co mám v Penny nakoupit 😂😂

                                  N1Mara - Profil | Po 26.8.2024 7:57:13

                                  numen >> Máš i takové hle ? :-)

                                    Nnumen - Profil | Po 26.8.2024 6:41:34

                                    Bery. >> můj otec byl blázen do paprik. Přivezl si papriky i z dovolené. Bral si semínka a zkoušel.
                                    A z těch co mu vyrostli a líbili se mu , si bral semínka.
                                    Postupně si tak nějak vyšlechtil svou odrůdu. Tak v tom podobně pokračuji. Semínka jen ze svých.
                                    Přes 400 gr je rarita,ale, přes 300 je jich více než třetina.

                                    Jinak letos mám od paprik, rajských,po melouny,lilek, cukety, dýně.. dá se říci že v zelenině úplně vše.
                                    Jen ten čas... Pak ho mám mít na Ryby 🙈

                                      Nlubo*93 - Profil | Ne 25.8.2024 21:06:53

                                      Feederman@ >> ja bych mu toho 49 zapsal kdyz si o to sám řekl 😀

                                        NStarouš - Profil | Ne 25.8.2024 20:35:15

                                        Feederman@ >> :-D tak to vidis... ja se splet.. myslel jsem,ze tam mam 48... uplne jsem zapomnel,ze jsem ho uz prepisoval. Tak to se omlouvam ta zmatky ;-)

                                          Červené karty: Vydra revírní