Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

NFeederman@ - Profil | Ne 25.8.2024 19:57:39

numen >> 👍👍👍

    NFeederman@ - Profil | Ne 25.8.2024 19:56:58

    Starouš >> Možná ti přijde mega parma a bodíky za ni by hned bylo znát😉

      NFeederman@ - Profil | Ne 25.8.2024 19:55:41

      Starouš >> Zdarec, tlouště už máš z předešlých lovů zapsaného 52cm, tak ti to na 49cm přepisovat nebudu😀

        NBery. - Profil | Ne 25.8.2024 19:24:06

        numen >> fesanda!
        Takhle velke si kupuji v Italii kdyz jezdim na sumce. Jina liga nez co je u nas v krame.

          NStarouš - Profil | Ne 25.8.2024 17:01:06

          Feederman@ >> no snažil jsem se,ale zatím jen trošku stahuju ztrátu... doufám,že žolíka vytáhnu v pravou chvíli :-D

            NStarouš - Profil | Ne 25.8.2024 16:56:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Po rodinné dovolence byl nutný relax u vody... Nešlo to jinak,musel jsem vyrazit :-D První solidní ryba - tloušťák znamenala důležitý bodík do LŘ,tak jsem si neodpustil popíchnutí směrem k @lubo*93 ... to jsem ale ještě netušil,že ten už mi dávno dal smeč svojí naducanou ostroretkou...No nic,bude třeba zabodovat víc. To se nakonec (aspoň co se týče LŘ) nepovedlo,ale i přesto byla chytačka famózní. Chyceno 11 druhů ryb z nichž nejvíc potěšili...kapr 66 (silnej jako lokomotiva), noční cejn skoro 65 a dopolední 62,několik dalších z kategorie 55+, pěkné ostré do cca 50 a podoustve přes 45. Ryby braly poctivě...občas zlobily oukleje,ale byly i chvíle,kdy nebraly vůbec. A jako zlatý hřeb "na Vágnera" při balení vercajku double podoustve a parmy ("překvapivě" zase 64 cm... :-D už už jsem si myslel,že mi přinese pár bodíků,ale nic).
            Chytáno na klasiku s heavy lorpiem a černou ploticí a na rr/krill peletkovkou na method. Nejúspěšnější nástrahou dne byla 8mm dipovaná peleta spicy sousage, ale hnojáci,červi a wafterky chutnaly taky... Na doplnění přidávám jeden unikátní moment z přeháňkového dopoledne.

            Do Říčňáka přepisuji:
            Tloušť - 49cm

            Do Specialisty přepisuji:
            Kapr - 66cm

              NKruan - Profil | Ne 25.8.2024 16:37:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Dneska se mi na rece daří :) cejn 50 na uzeny eidam :)

                Nnumen - Profil | Ne 25.8.2024 14:22:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Zapisuji letošní rekord, má vlastní.

                  NFeederman@ - Profil | Ne 25.8.2024 11:50:22

                  lubo*93 >> Na ty bodové rozdíly velikosti ryb co máte mezi sebou jsi mu tou ostroretkou hodně odskočil.
                  Ale však on ještě vytáhne nějakého žolíka😁

                    Nlubo*93 - Profil | Ne 25.8.2024 10:14:56

                    Feederman@ >> jj už jsou zas nafutrovaný tak neberou 🤣🤣

                      NFeederman@ - Profil | Ne 25.8.2024 8:40:56

                      chřenovák >> Ten jez je tam hodně zajímavý, takový netypický.

                        Nchřenovák - Profil | Ne 25.8.2024 8:37:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Sázavská výzva začala 🤠

                          NFeederman@ - Profil | Ne 25.8.2024 8:37:35

                          lubo*93 >> Pěkná baculda😉👍

                            NFeederman@ - Profil | Ne 25.8.2024 8:36:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Zdarec feederaři😉
                            Nějací ti kapříci, ale moc to nebralo…

                              Nlubo*93 - Profil | Ne 25.8.2024 7:46:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Nakonec to nebylo zlé ač jsem toho moc extra nechytil.. přišla mohutná ostrá, slušná podoustev, par kaprů, skalaci a opět hromada menších plotic. I přes to, že jsem lovil na červy tak bez hlaváče. Zázrak!
                              Útěk krvelačnému staroušovi se zdařil… 🤣 prosím o přepis ostré na 52 🙏

                                Nlubo*93 - Profil | So 24.8.2024 23:02:02

                                pH1 >> naše světoznámá Zaječicka hořká, čepovaná v Bečově u Mostu Ti s tím pomůže 😇

                                  Nhank - Profil | So 24.8.2024 21:51:43

                                  pH1 >> přes tak ! po me taky vyjel u nas , zacal vytahovat argumenty jak z nosu. zeptal jsem se jestli zna občansky zakonik a že jestli zavolame pčr. vzteky žacal hazet kaminky do vody a rekl ze v tom bude pokracovat. tak sem rekl ze muze hazet az do soudnyho dne. že uz mam odchytano. votočil oči v sloup. rekl jsem mu naschledanou, malem ho svihlo. od ty doby jsem ho tam nevidel ikydz bydli hodne blizko vody. dal tam v pohode chodim chytat.

                                    Nphoenix410 - Profil | So 24.8.2024 21:15:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Dnešní řeka nevydala žádnou rybu do výzvy. Jen mraky cejnků, nějaké cejny jeden kapřík vyklouzl při zdolávání a nakonec přišel double kapr asi 50 a 53. Ten menší zabral na zrnko plechovkové kukuřičky s háčkem colmic NK800 č.10 a návazcem 0,18mm a při zdolávání zabral ten druhý 53 cm na red halibutku s čokoládovou wafterskou a zde jsem měl už silnější návazec. Celkem sranda zdolávat současně z řeky dva kapříky a nikdo nebyl okolo, kdo by mohl trochu pomoc. Někdy si myslím, že mně řeka letos zkouší, co vše vydržím a zda jí budu stále věrný nebo se vrátím na stojáky.

                                      Nlubo*93 - Profil | So 24.8.2024 19:18:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Přítel @Starouš už asi leští prezidenty a linkuje sešity tak toho je třeba využít 🤭 ale Elbe se nám trochu rozjelo s čímž jsem nepočítal… tak snad nebudu v proudu marnej…
                                      Uvidíme co večír přinese!

                                        NTacud11 - Profil | So 24.8.2024 19:06:29

                                        Bery. >> To zname i bez Laktozi 😂😂😂

                                          Červené karty: Vydra revírní