Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

pH1 - Profil | So 24.8.2024 16:46:06

Bery. >> 😂 bohužel nemám intoleranci na laktózu 😂

    čongr - Profil | So 24.8.2024 11:05:37

    Bery. >> Kámo 🤣🤣🤣

      Bery. - Profil | So 24.8.2024 9:59:36

      pH1 >> dal bych si 2 Activie s laktozou a sel mu zakrmit na louku :-))))

        pH1 - Profil | So 24.8.2024 9:12:43

        Martin M. >> Stalo se mi na Berounce předminulý týden. A to jsem jen vláčel = šel podél vody.
        Nehádal jsem se, jen jsem mu řekl, že dle zákona mohu a jestli se mu to nelíbí ať zavolá Policii.
        Nadával, ale odešel.
        Evidentně věděl, protože ta místa prý pronajímá rybářům za poplatek. Asi to tam i zakrmuje ... mám 💯 chutí jít si tam o víkendu sednout s feederem 😠

          čongr - Profil | So 24.8.2024 9:00:05

          Martin M. >> Ahoj, děkuji za reakci, vím o tom, ale západní trend, přišel už i k nám!! (bohužel)! 😮

            chřenovák - Profil | So 24.8.2024 7:29:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Včera konečně něco do výzvy 😂
            Když jsem si přečetl jaký ryby a míry mám zapsané tak jsem zjistil , že žádná ryba k zapsání nebude 😂
            Tak příště 🤣

              Martin M. - Profil | So 24.8.2024 1:56:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              čongr >> rybar muze chytat i ze soukromeho pozemku, klidne muzes i prelezt zabrany nebo ignorovat privatni cedule o zakaze vstupu, zakon je na nasi strane. nezalezi, ze ma pozemek az do vody. pouze musis nahradit skodu, kterou bys u toho pripadne zpusobil. je to takove vecne bremeno kazdeho majitele pozemku u vody, ze musi rybare strpet.

                čongr - Profil | Pá 23.8.2024 20:49:54

                hank >> Jo, už je to tak, už se mi to stalo i na Jesenici, mají to udělaný až do vody, dnes je vše pro zbohatliky!!

                  Kondrakar - Profil | Pá 23.8.2024 19:46:52

                  hank >> Na Berounce celkem běžný jev. Zvlášť na horním úseku, v blízkosti chat. Chata 50m od vody a přijde tě borec vyhodit, že to je jeho pozemek. Případně bývá u fleků cedule soukromý pozemek, zákaz vstupu.
                  Takže bych se nedivil, kdyby to bylo i jinde.

                    hank - Profil | Pá 23.8.2024 18:27:38

                    čongr >> v Čechách tě někdo vyháněl z pozemku u vody ?

                      Filla - Profil | Pá 23.8.2024 16:57:32

                      pH1 >> to je aspoň dětství, na to hned tak nezapomene! Paráda :)

                        čongr - Profil | Pá 23.8.2024 15:03:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Ahoj Feedraři, tak po dlouhé době na řece, 2 hodiny, spousta drobotiny, pak jeden kapr 60 cm a nakonec majitel pozemku (až k řece)????) nehádal jsem se, krásný úsek, pro jeho obhajobu,jako v Anglii!, 👍

                          MrtweyUbrus - Profil | Pá 23.8.2024 13:29:26

                          numen >> Netušim, tvuj naviják neznám, u Shimana je 5,3 a 4,3:1 velkej rozdíl.

                            Citronidlo - Profil | Pá 23.8.2024 12:41:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Tak dnes dochytáno. Dnešní rybolov začal vlastně už včera rozhodováním, jestli k ovocnému mixu na druhý prut dám RR nebo masovku, oba pruty na method. Nakonec šla masovka, na kterou to ve středu bralo víc než dobře, což se ale dnes neopakovalo, pár záběrů na ní bylo, ale bylo to proti středě slabé. Ale na ovcnou to od půl osmé do deseti bralo téměř na hod, šli cejni od 30 do cca 55 cm. Málokdy jsem přehazoval bez záběru, a to jedu přehození za 10 minut. Z nástrah jim to bylo jedno, od pelet přes waftersky nezávisle na barvě a téměř nezávisle na příchuti, až to v jednu chvíli bylo lehce otravné. Nerozpakovali se brát i 10 mm kuličku i ti menší.
                            Kapr se chytil také na sladké, na kombinaci, kterou jsem nečekal a byl to nejjemněší záběr dne. Dalším druhem byla plotice, ale maličká, chytla se za kožich.

                              numen - Profil | Pá 23.8.2024 11:32:59

                              MrtweyUbrus >> vysoký převod . Co to je. Já mám 5,6 a běžné krmítko je 120 občas i 180.gr

                              Množství vlasce na navijáku rozhodně není kvůli úspoře váhy navijáku.
                              Jednou jsem se ptal, bylo mi řečeno že na závodech není potřeba hodně vlasce a když má menší kapacitu, dá se tam na stejnou cívku i pletenka

                                pH1 - Profil | Pá 23.8.2024 10:52:31

                                Chlapi, a teď jeden dotaz.
                                Zítra vyrážíme na Baťův kanál a včera jsem dostal povolení vzít si "klacky" a vyzkoušet Moravu.
                                Kde se v okolí Starého Města nebo Uherského Hradiště dá rychle koupit hostovačka?
                                Díky moc.

                                  pH1 - Profil | Pá 23.8.2024 10:48:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Tento týden mám na starosti mladého, tak jsem mu koupil tu "ukrajinskou povolenku" pro nečleny ČRS, abychom mohli vláčet oba.
                                  Neskutečná radost, když vytáhl svýho prvního bolena, no spíš bolínka 😁
                                  No, a když už tu povolenku má, tak jsme vyrazili párkrát i s feederem ... Berounka sice hodně tekla a byla zakalená, ale rybkám to moc nevadilo. Dali jsme dva pasivní pruty ... jeden, lehčí, (Inspiron 90 g) byl "jeho" a dal jsem mu tam 14-ku peletu s příchutí na kterou tam chytám tlouště, a druhý, těžší, (N-Zone) byl "můj" ... s 20-kou peletou 25-kou kmenem a 8-kou háčkem, že jako před ním zkusím vytáhnout většího kapra 😁
                                  No a aktivním prutem s červy jsme si krátili čas. První záběr přišel na ten můj prut ... tu 20-ku vzal kapr, tak 60 cm a cca 3 kila ... krásný dlouhý říčňák. No prut byl sice "můj", ale ryba v tom proudu dost táhla, tak jsem nechal bojovat mladého ... pro něj skvělý zážitek.
                                  Když už jsme balili, tak přišel záběr na ten "jeho" prut. Zrovna odnášel sedátko do auta a tak jsem to sekal já. A hned po záseku bylo jasné, že toto tloušť nebude 😂
                                  Tak jsme se u vody zdrželi o půl hodiny déle. Po tom, co jsem viděl, jak se nadřel s tím 3 kilovým kaprem, jsem mu prut ani nepůjčil. V tom proudu to byla dřina i pro mne. Ale nakonec jsme fotili ... Kapr 87 cm a 11,5 kila. Krásný šupináč. Mladej ho nedokázal zvednout, a tak jen fotil a pak natáčel, jak ho pouštíme 😁
                                  No a poté, samozřejmě, klasický rituál "velká ryba" 😂

                                    Citronidlo - Profil | Pá 23.8.2024 7:26:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Tak jsem se usadil u řeky. Zatím 2 záběry, tohle je ten lepší cejn, má k 50 cm. Snad se ještě něco podaří, zatím je to takový vlažný rozjezd.

                                      Kaďa - Profil | Pá 23.8.2024 7:10:40

                                      Filla >> 😁😁😁

                                        Filla - Profil | Čt 22.8.2024 23:39:58

                                        Kaďa >> moučky jsou právě v pohodě. Větší problém mívám na krámě s červama a rousnicema.. to se mi Ti někdy u pultu i nadrápne. Ale nikdy nevíš, co kdyby to byla brlbá šarže a ochudil bych se o záběry..

                                          Červené karty: Vydra revírní