Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

NFilla - Profil | Čt 22.8.2024 23:37:36

Navrc >> Průjem vůbec, rybka musí prosperovat. Třeba vaječnej ptačák od Podstufky, to kdybych Ti dal s trochou mlíka, nebudeš chtít snídat nic jinýho. Prej průjem, tsss 😜

    NDeejv - Profil | Čt 22.8.2024 22:45:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Dnes na říčce parádní chytání. Za šera asi po 10 podoustvích se u hladiny kokecně ukázal lín, už sem tomu nechtěl věřit, ze ho letos udělám po desítkách vychazek na říčku, takže radost veliká.

    Zapisuji:
    Podoustev 45 (přepis)
    Tloušť 47
    Lin 36

      Npeterb - Profil | Čt 22.8.2024 22:20:00

      Kaďa >> Super. Nebudes banovat. Su to kvalitne a univerzalne navijaky. Vyuzijes na odhod aj na vacsej rieke. Maju aj nahradnu cievku. Na jednu mozes dat tenky silon a na druhu hrubsi na rieku alebo na kapra.

      Maju rychlosklopku. Co mne vyhovuje. Pri transporte v puzdre si klucku sklapam.

        NKaďa - Profil | Čt 22.8.2024 22:09:06

        peterb >> to vypadá dobře, asi je rozhodnuto. Ještě jednou díky za tip.

          NKaďa - Profil | Čt 22.8.2024 21:10:36

          peterb >> ahoj, díky za tip👍. Jdu to omrknout, přiznám se, že ač jsem o nich už zaslechl, tak se v mým hledáčku zatím neocitly.

            Npeterb - Profil | Čt 22.8.2024 21:05:38

            Kaďa >> Ahoj. Na distance prutoch mam daiwa whisker. Vybral som ich prave koli velkej kapacite. Ale zas rataj s tym ze vyssia kapacita sa prejavi na celkovej vahe. Prave preto tie velke navi urcene na feederky maju malu kapacitu. Usetri to na vahe.

              NKaďa - Profil | Čt 22.8.2024 21:05:12

              MrtweyUbrus >> tak já chytám řeku spíš okrajově, to by mně zas tak nevadilo. Děkuju za přínosnou informaci 👍

                NMrtweyUbrus - Profil | Čt 22.8.2024 21:02:24

                Kaďa >> Ani ne, naviják je prodanej, pokud to máš na method je Ultegra cajk, ale 100g na řece pravidelně jí nedělá dobře.

                  NKaďa - Profil | Čt 22.8.2024 20:59:29

                  MrtweyUbrus >> pěkně si mě chystáš 😉

                    NKaďa - Profil | Čt 22.8.2024 20:59:05

                    Filla >> tak teď už díky ochutnávce těch dobrot musíš přesně vědět, co mají ryby rády 😁. To seš teda tvrďák👍, ochutnávat rybí moučku bych fakt nedal🤢🤮

                      NMrtweyUbrus - Profil | Čt 22.8.2024 20:58:12

                      Kaďa >> Ultegře moc nevoněj těžký krmítka, vysokej převod.

                        NKaďa - Profil | Čt 22.8.2024 20:54:44

                        lubo*93 >> díky za reakci a za tip👍. Po těch Prestonech taky pokukuju, ale mám v tom fakt hokej 😁. Stejně jako u těch 25kovejch Daiwa navijáků mě trochu děsí ta nízká kapacita, vím že na ten odhoz to bude ok, ale podvědomě furt čučím na Ultegru 5500 ci4 kvůli možnýmu využití i na třímetrový kapráky z lodi se silnějším vlascem. Na to, že chytám ryby od mrňouska, tak fakt nevím. Je to ostuda😟.

                          Nnumen - Profil | Čt 22.8.2024 20:37:05

                          Feederman@ >> ve specialistovi mám jen lína👎😵‍💫
                          A třeba z jesena a perlína jsem měl strach. Perlíny jsem našel, jesen to bude složitější. Mám své pravidla, musí mít aspoň 45 a do 10 km od baráku 🤷😉😂

                            Nnumen - Profil | Čt 22.8.2024 20:34:19

                            Navrc >> já když míchám důležitější,nebo nové krmení,tak ho ochutnávám.
                            Tedy než přidám živou,nebo pletky atd.

                            Náhodou třeba lorpio medium, bych klidně i snídal. To je hodně chutné krmení. Za to satánek, použít jedině místo koření

                              NFeederman@ - Profil | Čt 22.8.2024 20:07:45

                              numen >> Jeden jesen kolem 50 čísel a vedeš😀

                                NP3 - Profil | Čt 22.8.2024 18:26:40

                                Navrc >> 😂se z tebe poseru 👌,ale smíchy 😅🍻

                                  NNavrc - Profil | Čt 22.8.2024 17:49:39

                                  Filla >> Přesně, je třeba myslet na rybu, aby neměla průjem z nějaké nekvality 👌😀💩

                                    NFilla - Profil | Čt 22.8.2024 16:47:31

                                    lubo*93 >> Pravda.. těch 20 roků zpátky, kdy jsem se to učil od Koka a pak D. Hašpicy, mi bylo vtloukáno do hlavy, že je třeba moučky před kaufem ochutnávat. Páč někdy se stane, že narazíš na hořkou přepálenou ludru, kde výživový profil a atraktivita je slabá. Dražší tříděné mouky chutnají většinou dobře, po rybě.
                                    Dost dalších surovin na šoulení bereme v potravinářské kvalitě. Asi je to zbytečný, ale sichr je sichr 🙂

                                      Nlubo*93 - Profil | Čt 22.8.2024 15:37:51

                                      Kaďa >> pro stejný účely (ale jiný klacek podobneho ražení) jsem teď vyhmátl preston extremity. Drobna vada je pouze trochu vůle na kličce ale jen jestli nejsem mimo, když skrblík kupuje DM 😀

                                        Nlubo*93 - Profil | Čt 22.8.2024 15:05:46

                                        Filla >> tady jde taky o to, co to dříve za ty moučky bylo. Ono bude rozdíl mezi moučkou z kafilerky kde je 30% mletych kostí nebo moderní, upravenou, čistou lt94…

                                          Červené karty: Vydra revírní