Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

MrtweyUbrus - Profil | Čt 22.8.2024 12:27:31

Kaďa >> Nenutim, chápu 🙂 nicméně technicky je tahle na tom lépe.

    Filla - Profil | Čt 22.8.2024 12:21:12

    Martin M. >> a @numen ... soráč chlapi, je pravdou, že jsem vycházel z poznatků, kdy jsme lovili na panen.vodách (obora soutoku Moravy a Dyje a pod.) primárně kapry. Fungovalo to okamžitě. Na řekách jen kapř, tloušť a kejn

      Kaďa - Profil | Čt 22.8.2024 12:08:10

      MrtweyUbrus >> díky moc za reakci i za nabídku. Tuhle Daiwu mám v hledáčku, ale víc se mi líbí ta verze pro evropskej trh, tak to na kšeft nevypadá.

        Pedro1 - Profil | Čt 22.8.2024 10:53:36

        Praseodym >> Neuvěřitelný!

          Praseodym - Profil | Čt 22.8.2024 10:49:52

          Tady se krásně potkává poptávka s nabídkou 😁

            MrtweyUbrus - Profil | Čt 22.8.2024 10:41:49

            Kaďa >> Jeden mám v bazaru kdybys chtěl, jinak by šla malá Ultegra, Preston Intensity.

              Kaďa - Profil | Čt 22.8.2024 10:34:58

              Zdar borci, zkusím se zeptat tady. Koupil jsem si prut Preston Distance Master 4m-100g a přemýšlím, co na něj za naviják. Jde mi hlavně o chytání na Nových Mlýnech plus občas řeka. Cenově nevím, su od přírody skrblík, ale nějaký prachy na to mám. Poradí někdo? Předem děkuju za případnou reakci😉

                numen - Profil | Čt 22.8.2024 6:20:33

                Filla >> já nevím jak u vás,ale u nás to žral většinou jen kapr a tloušť. A to nej kapry jsem tahal na kukuřici, né na bojlii
                Drobná ryba se tomu vyhýbala,jak psal Martin

                  Martin M. - Profil | Čt 22.8.2024 2:10:30

                  Filla >> ja ano. sveho casu dokonce rybi moucky v navnade dokazaly zabit misto pro bilou rybu. samozrejme pokud to nebyl hladovy rybnicek. ted uz muzes krmit masovkou i v unoru a berou vsechny druhy.

                    Filla - Profil | St 21.8.2024 23:23:33

                    numen >> fakt si myslíš, že se na koule a pelety ryba musí nějak učit? To já si nemyslím, berouc v potaz zkušenosti z revírů, kde se s boiliem nikdy moc, nebo vůbec, nechytalo a ryby to toho šly s důvěrou a záběry byly. Když je návnada a nástraha kvalitní, vnadná a výběr fleku se povede, pak to ryba instinktivně sežere. Když to dostane do papule, než to ostrouhá cejnek na antiperlu 😁

                      Xy - Profil | St 21.8.2024 22:17:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Čau u mě bída zatím tak jen parma

                        Kaďa - Profil | St 21.8.2024 21:46:33

                        numen >> tak přes sedmdesát to už je pro mě fakt jen sen😁. Ale už jsem o pár podobných kouscích slyšel a dva jsem dokonce viděl na fotkách i u nás, tak třeba se jednou dočkám. Držím palce, ať se ti zadaří na těch nových revírech pořádnej macek😉

                          Feederman@ - Profil | St 21.8.2024 20:51:21

                          Kaďa >> 😁

                            Citronidlo - Profil | St 21.8.2024 20:48:32

                            numen >> Já jsem teda dnes pelety chytal, halibutky červené a černé a také robinred, ale vše opanoval počtem cejn, výjimkou byla jedna plotice. A to jsem byl zvyklá, že zrovna ty RR byla doména plotic a podouství.
                            Ale ať to je o cejnech nebo ne, tak jsem velmi spokojen s tím, jak to bylo. Hodinu mi to bralo na hod, to byla až moc velká frekvence záběrů. Já i spokojen být musím, když to beru na vlastní krmení a ono to jde takhle.
                            Ale je zas na čase ozkoušet nové a zkusit se vrátit ke starému a uvidím. Holt se to mění, no

                              čongr - Profil | St 21.8.2024 20:41:01

                              Pindˇa >> Ahoj parťáku, když je to na řízek, tak to nevadí,buď zdráv chlape!!

                                Kaďa - Profil | St 21.8.2024 20:40:53

                                Feederman@ >> to teda je, doufám, že to ryby neodhalí, že změnil majitele😁.

                                  Feederman@ - Profil | St 21.8.2024 20:34:19

                                  numen >> Zdarec Zdeňku, pořádná lopatiska👍👍👍

                                    Feederman@ - Profil | St 21.8.2024 20:30:59

                                    Kaďa >> Tak super že je prut chytací😉

                                      numen - Profil | St 21.8.2024 19:30:11

                                      Citronidlo >> mě připadá že i nafty pelety začíná brát čím dál více ryb. Myslím druhů. Ono čím dál více se krmí různými peletami, pletkami, bojlim. A ta Ryba se na to učí.

                                        numen - Profil | St 21.8.2024 19:27:34

                                        Kaďa >> tahle velikost mi jde, občas je vyčuchám. Ale ty dva z loni,4,5 kg 72 to byly krasavci.
                                        Letos mám pár tipů na revíry,kde jsou ještě o něco větší. Tak uvidíme co se povede.

                                          Červené karty: Vydra revírní