Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Citronidlo - Profil | St 21.8.2024 19:03:32

numen >> Já jsem poslední dobou na druhy nějak levej, mám to takové chudé. Pravda, teď jedu method s podobnými návnadami, už dnes jsem přemýšlel, že zkusím jednu sladkou. Nevadí, ono se to nejak vystříbří.

    čongr - Profil | St 21.8.2024 17:59:00

    Feederman@ >> Ahoj parde, náhoda, byl jsem na bílé rybě a ten mě to vzal,🐟🐟🐟

      Kaďa - Profil | St 21.8.2024 17:22:43

      numen >> neuvěřitelnej lov a nádherný ryby, gratuluju 👍a trochu závidím 😁

        Kaďa - Profil | St 21.8.2024 17:21:25

        Filla >> neboj, já myslím, že už jsem vystřílel všechny patrony😁. Ale ještě samozřejmě budu zkoušet sv.Petra, jestli mně nepošle nějakou líní bábu nebo okouního dědka 😉. Zatím zdarec

          Kaďa - Profil | St 21.8.2024 17:18:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Tak dneska jsem primárně chtěl vyzkoušet novej proutek a ideálně na něj hned chytit nějakou rybku. První hodinu po zakrmeni se nic nedělo, pak začali občas tahat pěkní cejni, případně cejnci a nakonec se to rozebralo celkem slušně. Prut jsem hned asi po dvou hodinách lovu pokřtil pěkným kaprem, takže su spokojen😁. Chytal jsem na method s wafterskama a boilie, paradoxně jsem kapry a většinu velkých cejnů chytil na waftersky. Boilie 15-16mm různých výrobců a chutí (HD, fermentovaná ančovička, MC Decathlon, Odyssey XXX) atakovali většinou jen malí cejni kolem 40ti. Prosím o přepis do Specialisty - kapr 78cm.

            Feederman@ - Profil | St 21.8.2024 17:04:26

            čongr >> Zdar parde, chytáš amury?

              clovek1 - Profil | St 21.8.2024 16:55:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Pár rybek z Ohře ze západu Čech mimo soutěž :-)

                numen - Profil | St 21.8.2024 13:36:42

                Citronidlo >> když jdu na ohárku,tak běžně chytím třeba i více jak 10 druhů ryb. Velikost jak kdy, většinou menší. Ale ta druhová barevnost je super

                  čongr - Profil | St 21.8.2024 13:20:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Citronidlo >> Kámo, na ty co jdou moooc živý,mám tohle!!

                    čongr - Profil | St 21.8.2024 13:17:58

                    Bery. >> OK, tak podle svého svědomí!! 🐟👍

                      Citronidlo - Profil | St 21.8.2024 13:08:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      čongr >> Nemám. Já s rybou vůbec nechci nijak manipulovat, pokud to jen trochu jde. Když je tahle možnost, tak ji položím s podběrákem do trávy, vyháknu, foto (někdy) a jde zpět. Minimum dotyků. Když je hák tak, že ho nevyndám na první dobrou, tak ji holt vezmu do ruky.
                      Já úplně s mým štěstím vidím, jak mi po cestě z podběráku na podložku nebo z podložky do vody sebou mrskne a upadne mi, nebo vyskočí z podložky. Ono úplně stačí, když mi vyskočí i z toho podběráku, to mám pak radost. No a nejraději ji vyháknu ve vodě, ale tady je to na podběrák, abych ji netahal přes kameny.

                        Citronidlo - Profil | St 21.8.2024 13:00:24

                        numen >> No, já se zas přes cejny vůbec nedostal ani k podoustvi, nakonce jsem chytil jedinou plotici. Mělnil jsem nástrahy různě, ale do všeho najel cejn, no. A žádná extra velikost.

                          Pindˇa - Profil | St 21.8.2024 12:30:47

                          Bery. >> Jasana zpráva, ale musí tam tráva zrovna být 😒

                            Bery. - Profil | St 21.8.2024 11:59:03

                            čongr >> ja vim ;-)
                            Ja jen nemam rad to tlaceni do podlozky,kdyz ma nekdo rozum jako @Citronidlo tak je ta trava s mokrym podberakem tisickrat lepsi nez sucha podlozka,co tu jde obcas videt.

                              čongr - Profil | St 21.8.2024 11:41:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Bery. >> Kámo to nebylo na Tebe!! 🤣🐟

                                Bery. - Profil | St 21.8.2024 11:27:36

                                čongr >> ma to absolutne Ok ;-)

                                  čongr - Profil | St 21.8.2024 11:17:32

                                  Citronidlo >> Kámo, nemáš na podložku?? Jinak ok!

                                    numen - Profil | St 21.8.2024 10:21:09

                                    Jinak již jsem myslel že tibty cejny nemám, nevím kde se toulali.
                                    Ryby krásné,ale váhově jsou na tom bídně. Těžko říct proč,nej Pod 3 kg. Loni měl takový Nad 4 kg

                                      numen - Profil | St 21.8.2024 10:19:25

                                      Citronidlo >> tak to je teď cílová ryba. Jeseny teď moc nechytam. V úseku Oharky kam chodím je vyžrali sumci. A na Labi u nás chytím klidně 20 tloušťů za vycházku a jesen nikde 🙄

                                        Citronidlo - Profil | St 21.8.2024 9:38:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Chycen na waftersku, o které vím, že ji neodolají. Občas se ukáže i cejn.

                                          Červené karty: Vydra revírní