Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Npeterb - Profil | Po 19.8.2024 7:42:33

lubo*93 >> Heh su aj tazsie 😂 https://www.korum.co.uk/en/products/feeders-leads/kp-00308

Je to prekvapivo ucinne aj v silnom prude. Normalne s tym chytavam aktivne velkych pleskacov. Chytil som na to aj velkych kaprov a mreny. Akurat krmivo treba urobit hutnejsie a lepivejsie.

    Nlubo*93 - Profil | Po 19.8.2024 7:38:36

    peterb >> 120? to je ta olovem vylitá dětská bota ? :D :D

      Npeterb - Profil | Po 19.8.2024 7:37:02

      lubo*93 >> Vyskusaj niekedy 120g method. Mne z toho ryby nepadaju. Chytavam to dost casto. Dokonca ani na tom barbel prute mi nepadaju.

        Npeterb - Profil | Po 19.8.2024 7:34:12

        lubo*93 >> 120g krmitka su uz specificka vec. Asi ani vela ludi s takymi nechytava. Mne ked padaju ryby dam vacsi hacik. Sice moze byt menej zaberov ale odpadne velka cast malych ryb. A velka je lepsie chytena. Ja mam na 120g krmitka bud sportex heavy alebo 2.5 lb barbel. Na zdolavacku je sportex lepsi.

          Nlubo*93 - Profil | Po 19.8.2024 7:28:26

          peterb >> občas mám problém u krmítek 120g a zejména více, že mi ryby padají. Jak není prošitá a visí za "kužičku" tak to často ke břehu nestihnem, zvláště když je to např bojovná podoustev nebo velký cejn. Se stovkama chytám furt, prakticky pokaždé na labi a tenhle problém neznám... Ten měkčí prut by možná pomohl ale to je drahé zkoušení :D :D

            Npeterb - Profil | Po 19.8.2024 7:13:53

            Martin M. >> Ok. Jasna vec. Ja by som zas nesiel do extremne tenkych hacikov na ukor pevnosti. Vyrabaju sa uz specialne haciky na method. Nieco medzi kaprovymi a matchovymi. Da sa najst aj v tych matchovych hrubsi drat. Ale uz je to horsie s velkostou. Sestky matchove s hrubsim dratom by ma zaujmali. Moc som ich nenasiel.

              NMartin M. - Profil | Po 19.8.2024 6:54:27

              peterb >> ono to mozna ani neni az tolik o mekkosti prutu, ze ti dovoli vyrazne jemnejsi hacek, jako o hmotnosti krmitka. Rekl bych tak 60% krmitko, 40% prut, pokud si to tyhle dva prvky maji mezi sebou rozdelit, protoze tech faktoru je tam samozrejme vice. A tim hur, kdyz zustava krmeni na krmitku i po zaseku.

                Nmarmyš - Profil | Ne 18.8.2024 22:03:48

                peterb >> Osmička největší, ale wafters nyní většinou 10 mm.

                  Npeterb - Profil | Ne 18.8.2024 22:02:11

                  marmyš >> A ty chytas s nejakymi sestkami pripadne vacsimi?

                    Nmarmyš - Profil | Ne 18.8.2024 21:57:04

                    peterb >> Nebudeš spokojný ale vyzkoušej. Ten tvar(uhel) je mi nesympatický.

                      Npeterb - Profil | Ne 18.8.2024 21:43:17

                      Milda >> Dnes som nato narazil ze kaufland zacal na svojom shope distribuovat produkty polskych predajcov. Nieco ako allegro. Zeby nejaka spolupraca s Allegrom?

                        NMilda - Profil | Ne 18.8.2024 21:40:18

                        peterb >> B 983 není špatný, jen není primárně na velké ryby. Ale zdolal jsem s ním i nějaké pěknější kusy, když to situace dovolila.
                        Nedávno jsem na ně narazil, že je lze nakoupit i přes Kaufland :) - https://www.kaufland.cz/product/488478063/?kwd&source=pla&gad_source=1&
                        Špatné nebyly ani ty Barbel Maxx- https://www.hanak.eu/cz/e-shop/hacky/boilies-hacky/barbel-maxx-4-kambarbelmaxx4 , ale dával jsem přednost těm 775.
                        Ty B 980 jsem nikdy neměl.

                          Npeterb - Profil | Ne 18.8.2024 21:12:13

                          Milda >> Este su aj B980. Tie vyskusam. Diky za tip.

                            Npeterb - Profil | Ne 18.8.2024 20:57:30

                            Milda >> S hacikmy je to zlozite. Najst tenky a pevny hacik je problem. Ja nie som fanusik kaprovych hacikov. Niektore su tak hrube ze z toho ide strach 😂 Mam pocit ze si s hrubym hacikom skodim. Chytam s kvalitnymi feedrovymi prutmi a pouzivat hruby hacik sa mi nepaci. Povedzme na barbel pruty su tie hrube haciky ok. Ale nie na feederku. Pruty urcite dovolia tensi hacik. A stoji mi to zato aby som vyskusal ci nebude napriklad viacej zaberov.

                              Npeterb - Profil | Ne 18.8.2024 20:47:22

                              Milda >> Super dobry tip. Dobre vyzeraju. Ale asi sa uz nevyrabaju. Vacsinou uz su vypredane v shopoch. Kamasan ma aktualne wide gape specialist B983. To su dost tenke haciky. Testoval som ich vo velkosti 8 a 10. Ale nepresvedcila ma pevnost. Z ostatnych hacikov uz sestky myslim nerobia.

                                NMilda - Profil | Ne 18.8.2024 20:37:35

                                peterb >> Svého času jsem dost chytal právě ve velikosti č.6 na háčky Kamasan B 775.
                                Dostal jsem se k nim z nutnosti najít háčky bez protihrotu, ale aby mi držely ryby.
                                Prvně jsem na ně narazil u vás ve Skalici u Kimota.
                                Pak jsem je zkoušel i ve verzi s protihrotem a opět výborné.
                                Bez protihrotu jsou ze silnějšího drátku, s protihrotem je průměr drátku trochu slabší.
                                Ale nikdy jsem ten háček neohnul ani na velkých rybách.
                                Nicméně problém pro mě v pozdější fázi byl, že jsou dosti specifického tvaru -vyhnutí do strany, zavření obloučku a to sedí pro lov kapra, ale když už jsem chtěl parmy, tak jsem byl s tímto háčkem marný, s jinými jsem býval znatelně úspěšnější.
                                Jít vyloženě po kaprech, je to velmi dobrá volba, ale při takovém kombinovaném lovu už mi to nějakom nesedlo nebo jsem jen dělal něco špatně, to už teď těžko zjistím.
                                U nás oba modely s i bez protihrotu prodává Hanák- https://www.hanak.eu/cz/e-shop/hacky/boilies-hacky/carp-775-2-kamcarp7752 a https://www.hanak.eu/cz/e-shop/hacky/boilies-hacky/b-775-bezprotihrotove-2-kamb775barbless2 .
                                Jak jsem psal, nejvíce mi seděla ta velikost č.6, ta měla nejlepší poměr délky raménka vzhledem k velikosti obloučku, č.4 už mělo na můj vkus delší raménko a č.8 taky trochu delší, ale ne tak, jako u č4.
                                Nicméně už je to drahně let, co jsem je používal.

                                  Npeterb - Profil | Ne 18.8.2024 20:22:59

                                  Feederman@ >> Tie benzar haciky mam ale iba osmicky. Su tensie ako korda mixa napriklad. Gamakatsu su tiez tensie. Teraz vyzera ze je obdobie kedy beru pekne aj velke ryby. Ale beru iba kratku dobu. Z toho usudzujem ze prave velke haciky su vhodne. Je to uz taka lahka kaprarina s feedrovymi prutmi. Za mna v tychto horkach radsej jedna pekna ryba ako sa na slnku vycerpat s aktivnym lovom malych ryb.

                                    NFeederman@ - Profil | Ne 18.8.2024 20:17:04

                                    peterb >> Tak dalo by se prochytat s menší nástrahou a háčkem i k lepším rybám, ale zbytečně se potom plaší místo… a za tmy ani nechci aby bylo hodně záběrů. Plus riziko zdolání lepší ryby s malým háčkem.
                                    Method krmení mám ultra hafo lepivé. Drcené velké red pelety s drceným boilies plus lepidlo a rukou namáčknutá velká porce.
                                    Jinak ty háčky z toho odkazu to už vypadá na regulérní kaprářský háčky, ale to za mě ničemu neva hlavně aby byly ostré a pevné.

                                      Npeterb - Profil | Ne 18.8.2024 19:46:30

                                      Feederman@ >> Jop s tym suhlasim. Velkost hacika hodne selektuje. Ja chodim zasa skoro rano a vacsinou je iba par hodin sanca na velku rybu. Po deviatej uz zabery nemavam. Takze nechcem stracat cas s malymi rybami. Pokial teda chcem chytat kapre. Mozno tym ze ta velkost odradi male ryby aj nerozbiju tak rychle method krmitko. Zatial som na skusku objednal gamakatsu strong carp. Robia aj sestky. Tieto robia dokonca stvorky https://www.netfish.sk/p/benzar-hacik-concourse-method-strong-2x-8ks-bal#85459. Samozrejme da sa pouzit velky kaprovy hak. Ale ci by nebolo viacej zaberov na tensi hak 🤷

                                        Červené karty: Vydra revírní