Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

NFeederman@ - Profil | Ne 18.8.2024 19:36:28

peterb >> Já jedu teďka převážně tyhle háčky Wide Gape X nebo Continetal oboje ve velikosti č.6. Chytám hrubě na kuličky, záběrů jenom několik včera večer dva kapři kolem 65+ a jedna parma 60+.
Jinak většinou i nějací tloušti, kdybych chytal jemněji tak toho nachytám o dost více, ale spíš menší ryby…
Podle mě jde i o to že něco menšího tam kvůli ataku jiných menších ryb nevydrží aby se k tomu dostala větší.

    Npeterb - Profil | Ne 18.8.2024 19:14:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Feederman@ >> Tak to sa oplati. Mna by zaujmalo ze ake velkosti hacikov borci pouzivaju na kapre. Ja som z rieky zvyknuty pouzivat skor mensie haciky. Aj pri kaproch max osmicky. Ale vyzera ze v tomto obdobi to je malo. Osmicky s 12mm wafter mi brali stale dost pleskace. Teraz je dolezita efektivita. Lebo ryby beru iba kratky cas. Skusil som sestky kaprove hrubsie haky a bolo to podstatne lepsie. Pleskace uz to nebrali a bolo viacej zaberov od kaprov. Nejake typy na sestky feedrove haciky? Skor nejake tenke a pevne by som chcel. Tohto som mal vcera rano na kaprovu sestku.

      NFeederman@ - Profil | Ne 18.8.2024 19:05:08

      peterb >> Cena bude +0,5 bodu do výzvy😁 a dobrý pocit😉.

        Npeterb - Profil | Ne 18.8.2024 18:54:23

        Feederman@ >> A ake davas do sutaze ceny? 😉

          NFeederman@ - Profil | Ne 18.8.2024 18:39:28

          Borci vyhlašuji soutěž o nejlepší letní téma😁.
          Ať nám to tady trochu žije😉.

            Nvisage - Profil | Ne 18.8.2024 17:46:46

            HAVLAS >> pekný podberák ala Ferrari

              NHAVLAS - Profil | Ne 18.8.2024 17:31:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Dneska pěkné cejnobraní na rozvodněné říčce. Celkem 11 cejnů ve velikostech 45-57cm jiné ryby jakoby nebyly. Připletl se mezi ně akorát jeden krásný perlín.
              Prosím o přepis perlína na 30cm

                Nlubo*93 - Profil | Ne 18.8.2024 16:36:18

                Kruan >> paráda by to bylo kdyby to tam nebylo a mohli jsme se flákat. Nebo tvořit třeba 🤣

                  Ndraveček - Profil | Ne 18.8.2024 12:36:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Ahoj,páteční lov na ŕece çŕinesl spousty zaběrů od ostroretek,cejnů a tloušťů, dokonce se podařilo i první parmy, velikost sice malinká,ale je moc dobře,že se třou a dorůstají.👌
                  Prosím o přepis do L Ř ostroretky na 50 cm a tlouště na 47 cm.

                    NKruan - Profil | Ne 18.8.2024 11:32:59

                    lubo*93 >> Parada !!

                      NCitronidlo - Profil | Ne 18.8.2024 8:31:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Tak dnes první slušnější ryba na feeder řece.

                        Nlubo*93 - Profil | So 17.8.2024 20:39:32

                        visage >> to je jasný.. ve skandinavii uz to měli před 15ti lety a čuměl jsem na to… půlka z toho jsou vždy flaše.
                        U nas se to chysta už dýl ale jistá část vysokých úředníků to brzdí..

                          Nvisage - Profil | So 17.8.2024 20:22:47

                          lubo*93 >> u nás sa vyzbieralo viac ako 1,5 miliardy fliaš , predtým cigáni hádzali do riek , teraz vyberávajú z košov a odovzdávajú , napr na staniciach

                            Nvisage - Profil | So 17.8.2024 20:19:03

                            lubo*93 >> no už ste mali mať dávno zálohované plastické fľaše- nemali by ste toľko bordelu

                              NFeederman@ - Profil | So 17.8.2024 17:25:08

                              lubo*93 >> Klobouk dolu za to co děláte👍👍👍

                                Nlubo*93 - Profil | So 17.8.2024 17:01:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Feederman@ >> já teď moc nebyl. Večír jen plavačka… ale s klukama jsme si zas museli dát uklidovku…
                                Za poslední tyden k tomu zabaveno asi 9 povolenek.. už aby byl podzim 🙏🙏

                                  Nphoenix410 - Profil | So 17.8.2024 15:08:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Včera v podvečer jsem mohl konečně otestovat natřené očka feederu a UV světlo a myslím, že se dílo podařilo. Použil jsem návod, který je tady na MRK, popsán v jednom článku a podařilo se mi sehnat i ty stejné barvy. Rybám se moc nechtělo, měl jsem v plánu tam být aspoň do 23hod. jenže hromy a blesky měly jiný názor a 20:45 rychle zabalit a jet dom.

                                    NpH1 - Profil | So 17.8.2024 10:01:57

                                    igoo >> No, jo. Koukám. Takový hic, že se těm rybkám zvedají ocasy 😂😂😂

                                      Nčongr - Profil | So 17.8.2024 9:52:19

                                      Feederman@ >> Dobře ty!! 🐟👍

                                        NFeederman@ - Profil | So 17.8.2024 8:25:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        čongr >> Zdarec parde, šetři se už nejsi nejmladší😉.
                                        Já opět chytám…
                                        Jeden ranní kousek😉…

                                          Červené karty: Vydra revírní