Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

čongr - Profil | So 17.8.2024 6:58:29

Feederman@ >> Ahoj parde, jsem mrvej Fric, takže nic!! Koukám, že vám se všem daří 🐟🐟🐟

    andrei11 - Profil | Pá 16.8.2024 22:58:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Po dlhšom case opäť v hre😎

    Nocny lov dnes celkom ide, na peletu par bojovnych mrien a po dlhej dobe poriadnejsi nosal. Zajtra skúsim nachytať nastrazky aby aj daco do špecialistu pribudlo

    Prepisujem:

    Nosal stahovavy - 48 cm

      igoo - Profil | Pá 16.8.2024 19:55:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Feederman@ >> ja byl na Hvaru a tady je vetsi hic nez u more. Neco jsem u more pochytal ale na tunaky je moc tepla voda a jsou daleko na hloubkach.

        peterb - Profil | Pá 16.8.2024 19:29:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Feederman@ >> Dovolenkujem na tajchu. Kazde rano od piatej na 4 hodiny do deviatej cvicim s tym aventusom 11ft nahadzovanie do dialky. Beru tu hlavne lien, pleskac, kapor.

          Pindˇa - Profil | Pá 16.8.2024 18:17:29

          Feederman@ >> Aha dik, taky jsem na jaře něco podobného pořídil, ale moc mě to s tím nejde, hlavně tedy s tím tlačítkem bluetooth

            Feederman@ - Profil | Pá 16.8.2024 17:50:17

            Pindˇa >> Jestli myslíš ten držák telefonu tak to je selfie tyč, nějaká obyčejná levná ale dobrá, dá se hodně vysunout a má i pro případ potřeby bluetooth

              Pindˇa - Profil | Pá 16.8.2024 17:23:24

              Feederman@ >> Co to máš za gan vedle cigaret a čelovky?

                Feederman@ - Profil | Pá 16.8.2024 17:07:58

                chřenovák >> Tak ty jsi furt u vody😉👍

                  chřenovák - Profil | Pá 16.8.2024 17:04:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Feederman@ >> Já jo 🤫

                    Feederman@ - Profil | Pá 16.8.2024 16:49:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Něco málo od vody v tomhle horku😉…
                    Vykoupání v řece bylo hodně osvěžující😃.
                    Co ostatní chodíte na ryby i v tomhle hicu?

                      čongr - Profil | Pá 16.8.2024 9:28:26

                      phoenix410 >> Ahojky u nás nejsou zakázany srkačky kolikrát vytáhnu rybu i s ní, je to hnus, Velebnosti! Jinak ryby, ok!

                        Bery. - Profil | Čt 15.8.2024 20:56:51

                        MOSPA >> preston Ascension 3,6 a jeste mas za tu cenu na dva kusy.

                          MOSPA - Profil | Čt 15.8.2024 20:46:29

                          Panove nekdo tip na feeder 12”, medium optimalne parabola nebo semiparabola? Chtel bych neco na rybniky a reku moravu. Cenovka 3-4 kus diky

                            Wooody - Profil | Čt 15.8.2024 20:20:40

                            Bery. >> rozměr vstupu je těch 60x70 (kapka), hloubka síťky v klidu 75cm,v zatížení v nejnižším místě cca 80-82cm.

                              Bery. - Profil | Čt 15.8.2024 17:22:51

                              Wooody >> ja ted taky chci neco vetsiho. A hlubsi neni vubec na skodu,spis bych to uvital. Kdyz nejde o rychlost tak je to pohodlnejsi.

                                Wooody - Profil | Čt 15.8.2024 17:15:14

                                Bery. >> Ano, je to ta větší 60x70cm. Nejdřív jsem si říkal, jestli není moc velká, ale už jsem si zvyknul. Zatím se do ní vešlo vše co jsem chytnul a líbí se mi, že ta síť je hlubší.

                                  Bery. - Profil | Čt 15.8.2024 16:24:34

                                  Wooody >> co to mas za podberak? To je ten hlubsi od Formaxu?

                                    phoenix410 - Profil | Čt 15.8.2024 14:42:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Dnes se nepovedl žádný zápis/přepis do říčňáka/specialisty. I když byly ryby při chuti, tak buď menší, nebo již se stejnou zapsanou mírou. Celkem 4 kapříci 48-54cm na břehu, jeden vyklouzl před podebrání, pár cejnků, cejnů a dost plotic 28-31 cm. Při vytahování jsem zahákl utržený vlasec a na něm podomácku dělaná kačena, asi od nějakého pytláka. Abych tu pytláckou sestavu vytáhl, tak jsem se musel trochu namočit.

                                      Feederman@ - Profil | Čt 15.8.2024 14:10:15

                                      Ryby máte dopsané tak si to když tak raději zkontrolujte.

                                        MKulicka - Profil | Čt 15.8.2024 12:58:29

                                        Filla >> a já si pořád říkal co mi to připomíná:)

                                          Červené karty: Vydra revírní