Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

NWooody - Profil | Čt 15.8.2024 12:49:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Ahoj, dneska návrat po 2 denní výpravě s kamarádem a prckama na Berounku. Počasí docela vyšlo až na menší deštík brzo ráno. Děti si vyzkousely spaní pod širákem. Aktivita ryb by mohla být vyšší, záběry byly ve velkých rozestupech, ale nakonec jsme nachytali 8 druhů ryb, takže rozmanitost pestrá. Hlavně se povedli podoustvicky, tloušti a 3 kapříci. Jako bonus na závěr malá parmička. Chytání bez červů. Na háčků hnojacky, měkké pelety a miniboilies.

    NFilla - Profil | St 14.8.2024 21:04:39

    phoenix410 >> to je fakt starýho tarpona syn, co onehdá vycestoval do Evropy!

      Nphoenix410 - Profil | St 14.8.2024 8:49:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Dnes jsem zjistil, že jsem vložil dvě stejné fotky včera ulovené Ostruchy. Zde je ještě jedna, kde má otevřenou tlamu.

        Nphoenix410 - Profil | Út 13.8.2024 15:55:46

        visage >> Kdysi dávno jsem o nich četl, a že žijí v Dunaji. Jak je vidět v Dyji se jim líbí. A ať nezapomenu, chytnul jsem jí na malého medového puffina co jsem vyštrachal doma mezi zapomenutými nevypotřebovanými nástrahami.

          Nphoenix410 - Profil | Út 13.8.2024 15:43:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Dnes krom ostruchy žádná další ryba do říčňáka nebyla mírově vhodná pro zápis/přepis. Nachytáno několik cejnků, cejnů, malá poudoustev, plotice a 3 kapříci. Ale abych nic nemohl zapsat tak to zas ne. Chytl jsem aspoň kapra 60 cm. Není to sice žádný obr, ale nějak se začít musí. Vyfotil jsem jen tu ostruchu a kapra, ostatní ryby jsem nefotil, v tom hicu jsem je nechtěl zbytečně trápit.
          Prosím o zápis do Specialisty: kapr 60 cm

            NFilla - Profil | Út 13.8.2024 14:59:31

            Xy >> tak tomu říkám řádné pojetí pasivního proutku! Jestli by nebylo boilie pořádné ráže přijatelnějším soustem pro víc ryb, pro které by stálo za to ohnout chrbát? 😁

              Nvisage - Profil | Út 13.8.2024 13:56:00

              phoenix410 >> na Dunaji je šabiel krivočiarich plno a sú zákonom chránené

                Nsiluri - Profil | Út 13.8.2024 11:37:52

                Maly tarpon :)

                  Npeterb - Profil | Út 13.8.2024 10:15:29

                  phoenix410 >> Sabla

                    N1Mara - Profil | Út 13.8.2024 10:01:57

                    phoenix410 >> ano ostrucha krivočará 😊

                      Nphoenix410 - Profil | Út 13.8.2024 9:43:45

                      igoo >> ano, za celý rybářský život jsem ji nikdy ještě nechytl, jen jsem ji viděl na obrázcích. Z doslechu vím že se na Dyji vyskytuje.

                        Nigoo - Profil | Út 13.8.2024 9:32:45

                        phoenix410 >> ostrucha ????

                          Nphoenix410 - Profil | Út 13.8.2024 9:28:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Aktuálně od Dyje, zkuste uhodnout co je to za rybu. Dostanu za ní nějaké plusove body?

                            NXy - Profil | Út 13.8.2024 6:02:17

                            Filla >> 😂ano úplně bez záběru skousim 2 nebo 3 pod háček jak se mě to zrovna napadne chodíš týden a nic a pak dostaneš třeba za vycházku 4 záběry a pak zas dlouho nic

                              NFilla - Profil | Po 12.8.2024 23:24:56

                              Xy >> jak to myslíš, jako bys to hodil do hajzlu, jakože často bez záběru? 3 takový pelety, to už je echtovní sousto. Jako pozvánka pro fousa 😁

                                NStarouš - Profil | Po 12.8.2024 23:24:14

                                Deejv >> Uzasny,kolik ryb (a jakych) muze byt v takove ricce... Krasa! ;-)

                                  NMirek.V - Profil | Po 12.8.2024 22:51:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Dnes odpoledne se mi povedlo přidat pár centimetrů u jesena a cejna. Parma mi pořád chybí, tak jsem si vyfotil aspoň "tuhle malinkou", která mě potěšila. Chytám jich taky hodně málo. Byl i kapr, karasi, tlouštíci a pár plotiček. Celkově ale v tom vedru záběrů málo, krmné místo nešlo, pasivní prut na náhodu šel líp. Trochu se to zlepšilo až k večeru, ale to už zase vylétli komáři a tu idylku z poslední fotky mi dost pokazili :-)
                                  Přepisuji do LŘ:
                                  jesen 41
                                  cejn 53

                                    NDeejv - Profil | Po 12.8.2024 21:52:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Dnes taková podvečerní klasika, parmy, podoustve, ostroretky, jelci Říčka je plná ryb. Mám radost.
                                    Ať se trochu posunu v tabulce tak zapisu:
                                    Parmu 61
                                    Podoustev 42

                                      NLada66 - Profil | Po 12.8.2024 20:28:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Prosim o zapis do Letniho říčňáka
                                      Perlin 25
                                      Diky

                                        NStarouš - Profil | Po 12.8.2024 18:59:17

                                        lubo*93 >> myslel jsem na to celou dobu... taky byly brzdy proklate povolene... Myslim,ze pri tom poslednim zaberu jsem k tomu nemel daleko... prut do luku ve stojanu,vrcici brzda a pote ten hacek z fotky. Jako prekvapilo me,jak bojovni ti kaprici jsou... Meli treba okolo 50,ale brali si pres brzdu jak nejaka 70...

                                          Červené karty: Vydra revírní