Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Nlubo*93 - Profil | Po 12.8.2024 17:56:10

Starouš >> bacha. Tam kradou pruty!!!!!

    NXy - Profil | Po 12.8.2024 15:37:50

    Filla >> na takové účely mám feeder 215 gr nastrazuju na něj 2-3 halibutky pod sebe průměr 24 mm mám tam 0,35 mm vlasec ale dám tam pletenou snuru ono vycházky jsou skoro jako bys to hodil do hajzlu ale někdy se pěkně ohne sice to není pravidlem ale nevadí mě to

      NFilla - Profil | Po 12.8.2024 15:27:48

      Starouš >> parádní plóťa! 😍

        NFilla - Profil | Po 12.8.2024 15:22:50

        kocak >> no jasný, pravidla výzvy hází klacky do špic mnoha efektivnějším rybolov. stylům. Ale dá se leccos vymyslet, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. 0.50 mono feederem moc nesmrdí, to mi přijde lepší pletenka a kus silnýho vlasce, nebo feeder gumy / amortizéru.
        Jak člověk přežije 1. výpad, je většinou vyhráno. U amura jsem se mi zdálo, že se ty výpady zkracují, až do jeho vyčerpání. Ale za specialistu na amury se rozhodně nepovažuju.
        Co se těch špendlíků nad vodou týká, lapals na ně před a po setmění, žejo? To mám rád, pravý lov indiána, kdy i otevření zipu pouzdra zní nahlas, jako přejezd rychlíku. Držím Ti palce, nerváku 😁✊

          NStarouš - Profil | Po 12.8.2024 13:47:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Právě jsem se vrátil z další přesnoční výpravy.Tentokrát jsem zvolil méně zarybněný úsek s cílem si trochu odpočinout a zkusit přelstít něco zajímavého do tabulky. Tak trochu jsem doufal v přepis jesena...ten se ale nekonal,protože žádnej jesen (a dokonce ani tloušť) nezabral. I přesto to ale byl zajímavej lov a (pro mě) mimořádné úlovky se dostavily. Po příjezdu v podvečer ještě smažilo slunce,ale rybám to evidentně zas až tak moc nevadilo... prví nához,záběr a bum plotice 42. :-) To by šlo... Jenže pak dlouhé minuty docela bída. S tmou se to ale parádně rozjelo. Braly hlavně plotice různých velikostí a taky první kapři. Velkým překvapením byl sumec,který přišel na červy na pihooku vel. 10.Ani nijak zvlášt nejančil, takže se mi ho celkem brzy podařilo dostat do podběráku - zatím můj nej 65cm ( taky moh mít aspoň těch 70,ale co nadělám :-D ). Chvilku po něm další poctivej záběr a zvláštní tah... a ono jo... úhoř.Už jsem ho skoro podebíral,když mi ukroutil háček a byl fuč. Velkej ale nebyl...tak 50-60 cm. Ráno pokračovala ploticová krasojízda vydatně doplňovaná kapry (mimochodem,byli to fakt bojovníci i přesto,že velikost pokulhávala...max 61 cm). Kaprů bylo nakonec 9...většina v konzumní velikosti a perfektní kondici. Poslední mi při balení ohnul prut ve stojanu a následně narovnal háček. Cílovka se tedy nepovedla,ale přesto spokojenost. Krásnou přírodu dokreslovaly neustálé průlety ledňáčků,volavek a kulíků... v noci jely bomby netopýři a sovy a překvapivě komáři tentokrát tolik neotravovali. Přidávám i jednu fotku s nočním tancem hmyzáků ve světle baterky :-). Chytáno oběma pruty na klasiku... víc fungovala úplně obyč černá ploticovka...rr s peletkama tentokrát nic moc.

          Do Specialisty zapisuji:
          Kapr 61cm (někde začít musím...a budu doufat v přepis) :-)

            NPindˇa - Profil | Po 12.8.2024 12:23:54

            kocak >> 👍 vyřešeno parádně ten lin by se tak dál i servírovat 😁

              Nkocak - Profil | Po 12.8.2024 10:06:09

              Filla >> Jo, přesně o tom je specialista. Normálně bych tam šel bez feederu, ale pravidla výzvy se musí dodržovat, takže přesně tohle vymýšlení je to, co mě baví. Jen překlapeč na starším navijáku nevydržel, když jsem s ním po třetím amurovi mrd ve vzteku do kopřiv, ale to jsou přirozený ztráty.. :-) Už mám v plánu další taktiku, tak to snad cinkne. Jinak s těma špendlíkama - chytal jsem na fleku, kde je s něma právě keř, ze kterýho padají přímo do vody. Na háčku jsem ho měl, ale amur to nevzal ani jeden.

                NFilla - Profil | Po 12.8.2024 9:31:38

                kocak >> odpuštění by bylo moc jednoduché, příteli. Viděl bych to na aspoň 150 dřepů. A to se modli, ať nedojdou kluci s počty otčenášů a zdravas maria!

                Pěkněs to vyřešil, ryby jak v bavlnce. A ten přístup k věci... to je přesně ono, Specialista! Věřím, že sis to pěkně užil, i když to úplně ncinklo. Chytat s 30kou ve stromech je blbost, udržel bys je možná na 50ce a obřím háku ze silného drátu.. jemný se prořízne. Chytat přímo ve vázkách je na uvážení každýho, jestli "to" za to stojí a co je ve hře 😉
                Určitě ho dostaneš, Marťas. U nás je třeba ještě něco špendlíků... kdybys šel, ber i ty napůl nahnilý.

                  Nnumen - Profil | Po 12.8.2024 7:48:00

                  lubo*93 >> ono ten pes byl vyšlechtěn úplně na jiné účely. Druhá věc je, že spousta lidí si ho vezmou páč je krásný,tak že spíše módní doplněk..
                  Výchova je dost složitá. Přístup individuální. Nemůžeš k němu přistupovat jako k ovčákovi,či belgičanovi.
                  Když ho zmákneš. Tak pro rodinu miláček. Děti s ním mohou dělat cokoliv. Má rodinu jako smečku. Ale běda když někoho bere, jako hrozbu pro rodinu.... Nejdříve vyjede a štípne zubama, jako upozornění. Když dotyčný nevycouvà, či nezůstane stát je zle nedobře... Bolest mu nevadí, vlčí instinkt, pro rodinu umře.
                  Pro vetřelce hrozivá vlastnost.

                  Já si myslel o tom co teď mám, že je to hodný trouba. Při kontrole na mě vyběhl ožralý blb, trochu jsem měl i bobky. Ozy vystartoval, ještě že byl na vodítku. Vyváděl tak, že měli bobky všichni ostatní.. nedávno jsem tam byl,ozvalo hlavně do hledejte tu bestii.
                  Přitom kdo ho zná,tak řekne vždyť je to miláček

                    Nkocak - Profil | Po 12.8.2024 7:27:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Ahoj, já ze snahy chytnout perlína, kterej mě trápí zatím víc než amur a mník v předchozích výzvách, pomalu přešel na cíl zaplnit alespoň pár políček ve specialistovi 😊 V sobotu jsem pro tento účel vybral malý a pořádně zarostlý slepý rameno. Sebou jsem si vzal jen to nejnutnější, jeden proutek a všechny ostatní krámy včetně židle jsem nechal v autě. Než vylezlo slunko, tak jsem na žížaly trápil okouny pod břehem a na volné vodě línky na červy. S přibývajícím teplem jsem přešel na rohlík ve snaze přelstít amury v popadaných stromech. Zkusil jsem klasickou průběžku s lehkým olůvkem, kdy jsem rohlík nechal vyplaval do sloupce a s povoleným vlascem čekal na záběr. Měl jsem na prutu tři amury. Bohužel i 0,30 vlasec byl málo a všichni tři mi nedali žádnou šanci a přeřízli vlasec o vázky. Do specialisty prosím o zápis okouna 23 cm a lína 30 cm. Podložka zůstala v autě, tak jsem udělal alespoň provizorní z podběráku a listů. Rybkám se nic nestalo a věřím, že mi tuto školáckou chybu odpustíte…

                      Nlubo*93 - Profil | Ne 11.8.2024 20:22:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Dnes bylo příjemně.. pohodička s jedním klackem v tažné vodě. Úplně jiný lov než jindy. Krom hromady plotic šel tloušt. Nikterak extra velcí ale mohutní veteráni mezi nima byli. Bez cejnů, bez ostrých a bez hlaváčů, jen občas kapr a překvapil bolínek na kuku..
                      Cíl utéct o pár cm Jaroušovi nevyšel 😜😂

                        NKondrakar - Profil | Ne 11.8.2024 20:22:06

                        numen >> No nevím. Když si vzpomenu na to, co jsem o tom četl, tak to nebylo zrovna jednoduchý. Jestli si to pamatuji dobře, tak ta vlčice několik psů snad i zabila. Možná vlk s fenou psa je snažší. A nějakej chlapík z Písku měl vlčici, koupil k ní štěně NO a nechal ji ho vychovat. Když mladej vyrostl, snažil se je spářit a dlouho odolávala, než se nechala nakrýt.
                        A ono všeobecně ta první generace těhle kříženců neni dobrá. Ta vlčí krev je tam moc silná.

                          NFilla - Profil | Ne 11.8.2024 20:19:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Výlet za pruhovaným banditou dopadl, i když jsem tajně doufal ve větší ryby. Buď krásnej okoun, nebo štika, se setřepal při zdolávání o půl5 ráno. To byl jejich čas. Aktivita klesala s přibývajícím dnem a praštili do toho zase až při soumraku. Na pater noster u zatopeného stromu se chytlo několik okyšů, nej 24cm.

                          Dík za zápis, Honzo ✌

                            Nlubo*93 - Profil | Ne 11.8.2024 20:17:15

                            numen >> jednoho psa znám. Životu nebezpečný…

                              Nnumen - Profil | Ne 11.8.2024 20:09:49

                              Kondrakar >> právě že zkřížit je jednoduché. Ale co z toho vznikne.
                              Křížení bylo v pohodě,ale výsledný kříženec měl špatné vlastnosti. Proto byly tvrdé podmínky pro štěňata. Pokud měl nějakou horší vlastnost, nesměl do chovu.
                              Dnes je výsledek, že se jede na množství, nehledě na kvalitu. A to u chovatelů Československých , kteří se bijí do prsou a nadávají na nečistokrevné jedince, kteří mají štěňata.

                              Kdysi jsem mluvil i z člověkem který je vyšlechtil.
                              Viděl jsem u vojáků vybrané jedince na služební psi

                                NKondrakar - Profil | Ne 11.8.2024 17:53:59

                                Moucher >> Těžko říct, možná jich je označených víc. To netuším, tak moc do toho nevidím. Co se týče plemenné čistoty - ke křížení určitě dochází, ale těžko pod taktovkou člověka. Ono vůbec sprcnout vlka se psem není nic jednoduchého, viz vyšlechtění čsv.
                                To, žes viděl vlka vybarveného jako čsv, na tom není nic divného, vždyť čsv je vyšlechtěno z vlka a mnozí mají vyloženě vlčí vybarvení. Kámoš ho má a nevědět, že to je čsv, tak řeknu vlk. To s těmi kyčlemi, holt ne všichni jsou dokonale zdraví. Ale je možné, žes natrefil na křížence.

                                  Nlubo*93 - Profil | Ne 11.8.2024 15:58:05

                                  numen >> někdo pokládá křovinořez někdo chodí na ryby 😜

                                    NRadisman - Profil | Ne 11.8.2024 12:33:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Prosím o zápis do specialisty. Doufám že se mi ho podaří ještě přepsat. Kapr 68cm
                                    Díky Radis

                                      N1Mara - Profil | Ne 11.8.2024 12:16:39

                                      Moucher >> Nechceš se více rozepsat tady ? Docela bych si o tom problému Vlk přečetl něco více a sem se to do téhle diskuse nehodí :-) https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=618788

                                        Nnumen - Profil | Ne 11.8.2024 12:07:48

                                        lubo*93 >> teď jsem od rána položil křovinořez.... Jaký teplo 🤔😉

                                          Červené karty: Vydra revírní