Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

NMoucher - Profil | Ne 11.8.2024 1:03:20

Kondrakar >> Vlci:
Oficiálně jsou v ČR vybaveni GPS obojkem 2 ks vlka, jeden v Krušných horách, druhý na východě. V DE kolem hranic 3 ks. Tak jak je sakra možné, že se v jednu noc na fotopastech na Kladské a několika nezávislých přímo v Kruškách cca. od úrovně Varů na západ sejde oobojkovaných šest různých kusů? V časech kdy je naprosto vyloučeno, že by se mezi lokalitami fotopasti dokázali přesunout?
Proč když jsou to tak strašně rasově čistí jedinci, proč ten kterého jsem viděl vypadal jako kripl čsl. ovčáka i zbarvením a měl vtočené kyčle či co, no prostě šel jak na**daný kačer?
To je řečnická otázka, protože odpověď bude složitá a asi bude ještě trvat než se k ní dostaneme...

    Npeterb - Profil | So 10.8.2024 21:36:28

    lubo*93 >> Schovaval som sa dnes do chladku. Ryby prestali brat o deviatej. Neskor uz len male.

      Nlubo*93 - Profil | So 10.8.2024 21:34:40

      peterb >> nejlepší jsou stromy.. 5-7st. rozdíl teplot..

        Npeterb - Profil | So 10.8.2024 21:29:59

        lubo*93 >> A jo. Komfort treba 😉 Rozmyslam ze ryby beru v poslednej dobe iba dovtedy pokial sa este citim komfortne. Potom ked sa necitim komfortne uz sa ani im nechce. Kupil som ten novy slnecnik upf 50 od Prestona. Ale co ked aj tak nejdu ked vyhupne slnko.

          Nlubo*93 - Profil | So 10.8.2024 21:25:02

          peterb >> teplota při které mi na rybach není komfortně

            Npeterb - Profil | So 10.8.2024 17:35:13

            lubo*93 >> Co je moc horko?

              Nnumen - Profil | So 10.8.2024 16:28:55

              Feederman@ >> já tomu moc nedám. Není čas
              Ono na rybách je to i vidět. Velikost některých kulhá. Třeba cejna jsem nechytl přes 60 cm ,krom závodů tam jsem měl zase k 70 cm
              Uvidíme.

                Nnumen - Profil | So 10.8.2024 13:41:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Tak poslušně hlásím že jesen zatím uniká.
                Ale zapisuji cejnka 37 a přepisuji podoustev na 48cm
                Ryb spousty. Většinou podoustve, plotice, jeden 26 perlín a obrr oukleje.

                  Nlubo*93 - Profil | So 10.8.2024 12:30:12

                  Starouš >> a taky doufám, že skrze to špičkování vyrazíme spolu vole vole ;)
                  Letos jsme ještě nebyli pokud vím dobře…

                    Nlubo*93 - Profil | So 10.8.2024 12:26:34

                    Feederman@ >> to je to, co já v tomhle počasi kdy je buď hic nebo chčije (a diky bohu že chčije) neumím 😅
                    A ta večerní plavaná na Ohři mne přímo nabíjí že by se to dalo měřit 

                      NStarouš - Profil | So 10.8.2024 11:14:25

                      Feederman@ >> Díky :-) Tajně doufám a věřím, že ještě nějaké bodíky přihodím, u Luboše a Zdeňka o navýšení skóre nepochybuju... ale budu se snažit nedat jim to zadarmo ;-) A taky očekávám, že i ostatní budou mohutně finišovat. Teprve teď začne ta správná přetahovaná o bodíky, kdy to každá ryba může otočit. Dobré je, že pokud chce člověk body navíc získat, tak už musí chytit pořádnou rybu daného druhu a to je ta správná výzva :-)

                        NFeederman@ - Profil | So 10.8.2024 10:36:12

                        phoenix410 >> Na Dyji kde jsi ho chytnul se dá se štěstím chytnout i kousek kolem 40cm😉.
                        I tenhle tvůj je slušný👍, zatím největší😀

                          NFeederman@ - Profil | So 10.8.2024 10:34:54

                          igoo >> To už je dávno sežrané😂

                            Nphoenix410 - Profil | So 10.8.2024 10:07:17

                            draveček >> Jinak ten perlín, je letos pro mně nejvíc ceněnou rybou, ani si nepamatuji, kdy jsem naposledy nějakého chytnul. Celková jeho délka byla 33,6 cm, ale já vždycky zaokrouhluji na celé číslo a směrem dolů. Podle výsledkové tabulky jsem asi nasadil vysokou laťku pro jeho překonání a od toho je tady ta výzva :-)

                              Nigoo - Profil | So 10.8.2024 9:54:39

                              Feederman@ >> kde sedíš, pomůžu to sežrat 😁

                                NFeederman@ - Profil | So 10.8.2024 9:23:24

                                chřenovák >> Taky si to u vody umím fajnově zpříjemnit😉 Když máš servis až k vodě😂.
                                Žebírka👌

                                  NFeederman@ - Profil | So 10.8.2024 9:13:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  lubo*93 >> Pěkné😉
                                  Však času je ještě hodně, výzva je teprve v půlce…
                                  Já mám teď spíše období oddychu u vody😁.

                                    Nlubo*93 - Profil | So 10.8.2024 8:38:46

                                    Feederman@ >> když by pánbůh dal lepší počasí tak se do toho ještě opřu ale mam teď zkrátka plavačkové období :) hezky na lehko, na chvíli jen večír povodit špunt…

                                      NFeederman@ - Profil | So 10.8.2024 8:26:42

                                      Starouš >> Krásné fotky jako vždy👍
                                      S Lubem jste na rozdílu jednoho bodu😁 jsem zvědavý kdo od vás ze severu Čech ještě zamíchá kartami, možná Zdeněk...

                                        NFeederman@ - Profil | So 10.8.2024 8:23:23

                                        Xy >> Zdar zatím největší ryba👍

                                          Červené karty: Vydra revírní