Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

NXy - Profil | So 10.8.2024 8:07:09

Feederman@ >> ahoj kdyžtak ho zapis tak zas někdy mějte se

    NStarouš - Profil | Pá 9.8.2024 21:57:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Ze včerejška na dnešek jsem vyrazil na "domácí vodu" s cílem odpočinout si od nahánění perlína,užít si pestrou chytačku a třeba i přelstít nějakou místní parmu,nebo pěknýho tlouště.Cejny jsem tentokrát chtěl taky nechat opočívat,ale ti syčáci to nějak nepochopili a byli neskutečně rozežraní.
    Po příjezdu a nahození methodu okamžitě dravé záběry od tloušťů a také jeden utržený návazec od ryby,která se s tím nepárala a urvala mi to hned při záběru i přes povolenou brzdu... Čekal jsem,že to takhle půjde i dál,ale přišel asi dvouhodinový útlum.Myslím,že ryby reagovaly na bouřky,které se honily všude kolem.Naštěstí se mi ale vyhnuly a sprchlo jen trochu. S tmou přišel kolotoč záběrů... cejni,ostré,podoustve... a překvapivě i oukleje. A pak se to stalo... Svatý Petr se nade mnou slitoval a mezi lopatami a ouklejemi mi nečekaně poslal dárek - perlína 23 cm...prvního,kterého jsem tu kdy chytil ;-D Radost veliká... Nic dalšího výjimečného se již neukázalo. Z jediného dramatičtějšího souboje se vyklubal kaprik okolo 55cm. Ráno braní pokračovalo s tím,že to válcovali hlavně cejni... nej přes 55 cm...ani jeden se ale nedostal přes šedesátku. Braní s postupem dopoledne pomalu sláblo,ale zato se ukázaly i zajímavé bonusovky - ploťka lehce pod 40 a krásný línek 35. Nachlup stejný,jako minule. Pojal jsem podezření,že je to ten samý,ale podle fotek ne - první byl mlíčák,toto jikernačka. U řeky bylo krásně,jako vždy.Tentokrát okořeněno atmosférou s ranní mlhou a silnou rosou. Kromě ryb přidávám i něco málo z přírody okolo mě.
    Chytáno na method s rr/krill peletkovkou,na klasiku s krmením na rybí bázi oslazeným posilovačem. Na method hlavně s miniwafters,na klasiku to chtělo hnojáka s něčím... samotné červy okamžitě atakovaly oukleje.

    Do Říčňáka zapisuji:
    Perlín 23 cm

      NXy - Profil | Pá 9.8.2024 21:33:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Tak přece peletací o dost jsem jich prisel

        NFeederman@ - Profil | Pá 9.8.2024 18:14:55

        Ciffik >> Zdarec, jestli by se vymyslelo něco co by stálo za to a někdo by to celé zorganizoval tak proč ne😉…

          Nscjsci - Profil | Pá 9.8.2024 18:11:53

          Kondrakar >> no klacek asi úplně ne, ale spousta stanic nemá povolení s silně ohroženým druhem manipulovat, takže se je pak snaží nacpat někam kde povolení mají, do zoo a nebo potichoučku co nejdřív vykulírovat a honem honem vypustit. A nebo mrazák no. Každá záchraná stanice má velkej mrazák.

            NKondrakar - Profil | Pá 9.8.2024 18:04:35

            scjsci >> A jak to řeší, když se k nim dostanou? Klackem po hlavě? Když kolikrát vidim záběry z těch stanic, kde dojatě mluví o tom, jak mláďata kun, kolčav nebo ptáčata piplají na kapátkách a pinzetkách + samo záběry z toho piplání.

              Ndraveček - Profil | Pá 9.8.2024 17:47:29

              phoenix410 >> tak ta mi taky chybi🤔ale věřím,že ju drapnu,ale perlin a podoustev,to je nereálné,pokud někam nevycestuju.

                Nphoenix410 - Profil | Pá 9.8.2024 17:34:44

                draveček >> jen musím nějak přelstít parmu, ostroretka, podoustev a jesena

                  Nchřenovák - Profil | Pá 9.8.2024 16:48:58

                  U mě je největší výskyt vyder kolem Pavlova
                  Záchranná stanice Pavlov
                  Pavlov, Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina, Česko
                  https://mapy.cz/s/bukacupusu

                    Nscjsci - Profil | Pá 9.8.2024 16:42:30

                    Kondrakar >> spousta záchranných stanic je fakt jako extra nechce, hodně u toho skřípou zuby a snaží se jich zbavit hned jak je dostanou. Piplání se většinou nekoná

                      NKondrakar - Profil | Pá 9.8.2024 16:11:57

                      numen >> Tak u chovňáku to je blbost. Ale otázkou je, co tedy s těmi zachráněnými mláďaty? Když matku přejede auto, zakousne pes a tp a někdo zavolá záchranou stanici, že našel osiřelé mladé a oni je tam vypiplají? V zoo je nevezmou, oni si je tam těžko nechají.

                        Ndraveček - Profil | Pá 9.8.2024 15:47:36

                        phoenix410 >> krásný,ten může zamíchat konečným pořadim👌👌👌

                          Ndraveček - Profil | Pá 9.8.2024 15:46:55

                          chřenovák >> díky,no paráda,to bude ryba jak noha👌👌👌

                            Nchřenovák - Profil | Pá 9.8.2024 15:44:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            draveček >> Paráda 👍
                            Já taky jsem šel do výzvy 😂

                              Nphoenix410 - Profil | Pá 9.8.2024 15:28:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Dnes 5. ryba do říčňáka a tuhle rybu jsem vůbec nečekal. Zabral na zrnko kukuřičky. Trochu se při focení z metru posunul o ty dva cm. Prosím zapsat do říčňáka: perlín 33 cm

                                Ndraveček - Profil | Pá 9.8.2024 15:22:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Zdarec borci,tak jsem dnes po delši dobè,vyrazil na řeku.Rybky spolupracovaly parádně.Podařilo se 15 kousků v 5 druzích.Prosim o zápis do LŘ ostroretku 47 cm a přepis u Cejna na 50 cm.

                                  Nchřenovák - Profil | Pá 9.8.2024 14:04:04

                                  Ciffik >> Já jsem pro nějaký srazek v říjnu 😂

                                    Nnumen - Profil | Pá 9.8.2024 13:59:07

                                    Úkol víkendu je jesen a Cejnek😎

                                      Nnumen - Profil | Pá 9.8.2024 13:58:31

                                      Kondrakar >> až ti je vysadí u chovného rybníka , budeš mluvit jinak 😓

                                        NKondrakar - Profil | Pá 9.8.2024 12:22:01

                                        lubo*93 >> Tak pokud jsou to zachráněná mláďata ze záchranných stanic, tak budiž. Ale když mi někdo začne tvrdit, že na to maj chovný stanice a ještě na to berou dotace, tak to už je moc. A když jim řeknu, že toto je nelegální, tak tvrdí, že v týhle zemi se na zákony kašle. A stejný to je s vlky. Buď maj chovný stanice, kde to množí se psy a pak vypouští nebo kupujou vlčata v zoo a ty vypouští. Nesmysly 🤦 ale nevysvětlíš to. A vydra mořská, ta asi drží prim 😅

                                          Červené karty: Vydra revírní