Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

lubo*93 - Profil | Pá 9.8.2024 11:34:12

Kondrakar >> a to jen u nás se vysazují zachráněná vypiplaná mláďata. Nedovedu si představit toto :)

    Ciffik - Profil | Pá 9.8.2024 11:24:46

    ROMIČEK >> Taky dobrý, no u mě zatím vedou zmije na padácích, viz https://www.lidovky.cz/domov/ekologove-mnozi-zmije-a-davaji-jim-padacky.A140318_131829_ln_nazory_pvr

    Příhod na obdobné téma mám z praxe dosti, no přijde mi to úsměvné a možná tak k pivku někam na zahrádku.

    Mimochodem, @Feederman@ nějaký podzimní srázek se nechystá, že by mi to třeba i tentokráte vyšlo?

      ROMIČEK - Profil | Pá 9.8.2024 10:51:24

      Martin M. >> Presne toto mi povedal dotyčný hospodár. Že nechápe načo toto robia. Ako som kúpil, tak predávam.

        Pedro1 - Profil | Pá 9.8.2024 10:38:15

        Já teda nevím, ale fakt se někdo jenom kouskem svého mozku zaobírá myšlenkou, že u nás někdo vysadil mořské vydry? Moc se mi tomu nechce věřit, že by nad tím vůbec někdo uvažoval.

        Jedině že by je naučil žrát místo mořských ježovek české ježky, to by pak fungovat mohlo.

          Kondrakar - Profil | Pá 9.8.2024 10:35:05

          ROMIČEK >> A řekl ti ten ověřený zdroj, kde ty mořské vydry braly? Protože už jen ji sehnat nebude nic jednoduchého. Natož ta byrokracie ji získat. A vypustit do volné přírody zde nepůvodní druh, to už smrdí průserem.

            lubo*93 - Profil | Pá 9.8.2024 7:07:12

            ROMIČEK >> kdybych bral hospodáře MO jako důvěrohodný zdroj tak pravím, že cigarety a rum jsou to nejlepší pro lidské zdraví a správná holka je chupatá a nosí popelník do postele :)
            Ten samý člověk mi taky vyprávěl o jakési jiné černé vydře u nás co viděl. Ale protože měl 3deci pod kůží tak si neuvědomil, že mokrá srst má jiný odstín barvy než suchá, kterou viděl v 80.letech v kleci na šumavě :)

              Martin M. - Profil | Pá 9.8.2024 6:57:50

              ROMIČEK >> vyder je nekolik druhu, ale v Evrope by mala byt jen ta nase vydra ricni. Davat sem vydru morskou je jako nasadit sem tulene, proste uplne jine zvire, po kterem nikdo netouzi a ktere nic nenahrazuje.

                ROMIČEK - Profil | Pá 9.8.2024 6:08:25

                Kondrakar >> Mám to z overeného zdroja / hospodárstva MO. Títo zelený experti sú na plač niekedy. Pretože im v oblasti nejako "záhadne" mizli bežné vydry, a oni si to nevedeli vysvetliť ( chápeme sa hádam) tak vyskúšali niečo takéto.

                  Kondrakar - Profil | Pá 9.8.2024 3:29:16

                  ROMIČEK >> No nevím, jestli tady je vydra mořská vůbec schopná přežít. Vzhledem k tomu čím se živí a ryby to nejsou. A když si vezmu, jak EU šaší s nepůvodními/invazivními druhy, tak se mi nechce věřit, že by někdo tady v Evropě vypouštěl do volné přírody vydru mořskou.

                    ROMIČEK - Profil | Čt 8.8.2024 22:45:41

                    Plav >> Mám info, že u nás tí ochranársky kkti tiež vysadili do poľnej prírody na pstruhový potok pokusne morské vydry. Im to dobre hrabe na pokrievky... Kktizmus

                      1Mara - Profil | Čt 8.8.2024 21:44:39

                      Plav >> Tak dle toho co píšeš, je tam nová a nezná lidi :-)) Jinak bude tam tak dlouho, dokavaď to nevyplení :-)

                        Plav - Profil | Čt 8.8.2024 21:36:49

                        Chlapi, předevčírem jsem měl zážitek jako svi.a. Po kapříkovi cca 1,5 kg mi až pod nohy vletěla vydra. Otočila to až metr ode mne. Já se leknul, že bylo málem po mně :-). Pak se ještě vynořila na druhé straně tůně, mrskla sebou a byla fuč. Ale ta potvora měla bez ocasu snad metr. V životě jsem takovou obludu viděl jen v zoo, ale to byla mořská vydra. Viděli jste někdo někdy takovou?
                        Co bylo překvapivé, že jsem z té tůně tahal rybu za rybou, 5 druhů, max kapr asi 3 kg... Jestli tam bydlí taková lochnesska, nevím, jak dlouho tam ty ryby vydrží...

                          numen - Profil | Čt 8.8.2024 11:53:08

                          lubo*93 >> psal jsem to Jelínkovi.. takových hejn jsem napočítal 8

                            1Mara - Profil | Čt 8.8.2024 11:28:08

                            numen >> To jsem nevěděl .-)

                              lubo*93 - Profil | Čt 8.8.2024 11:22:40

                              numen >> opravdu černý? Řeší/řešil to někdo?

                                numen - Profil | Čt 8.8.2024 11:18:57

                                1Mara >> na labičku . Jejich ti celkem dost

                                  1Mara - Profil | Čt 8.8.2024 11:01:18

                                  numen >> toho tam máš jo ? :-(

                                    Xy - Profil | Čt 8.8.2024 10:50:49

                                    Čau kua jak to děláte u mě je to pěkná mizérie nic co by stálo za foto a řeka dnes stala a tekla proti proudu jak pofukovalo

                                      numen - Profil | Čt 8.8.2024 10:28:04

                                      1Mara >> sumeček černý..

                                        Červené karty: Vydra revírní