Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

NPedro1 - Profil | Čt 8.8.2024 10:23:03

1Mara >> Spíš bych řekl truman.

    N1Mara - Profil | Čt 8.8.2024 9:16:05

    numen >> Koljuška tříostná ?

      Nnumen - Profil | Čt 8.8.2024 8:58:16

      Vím že jsou to potvory,ale zajímavá podívaná

        NFilla - Profil | Čt 8.8.2024 7:48:51

        Pindˇa >> tvl smutnej příběh! Tamního vodohospodáře by měli pověsit za koule do průvanu. Nejdřív ti sumci v Rašce, pak tohle.. chtělo by to mladou zapálenou krev, hlavně erudovanou. Né jak když se tam teď koryta zuby nehty drží ten starej raptor..
        Good luck PV!

          Nnumen - Profil | Čt 8.8.2024 6:39:21

          Martin M. >> u nás na červy chytím okouna kolem 25 cm dříve než na vláčku...
          A to si myslím že mladýmu vláčení jde. Naopak občas mu říkám kde mě okoun otravuje.
          Já je nerad chytám, mají to vždy hluboko.

            NPindˇa - Profil | St 7.8.2024 21:54:40

            Filla >> Na Plumlov na okyše nejezdi, tam jich nedávno u přitoku plaval celkem dost, ake bachorama hore, někteří i odhadem přez čtyřicet, nevěřil bych, že tam takoví žili. 😬

              NFilla - Profil | St 7.8.2024 17:55:57

              Martin M. >> zkusím ho čapnout na řece. Na Nákle mi to přijde jako hledání v kupce sena. Kde bych ho čekal, tak se nesmí.. v mělčích vodách kolem fabriky nebo kolem bagru.
              Oke je všude, ale když už po něm pasu, rád bych velkýho starýho.

                NMartin M. - Profil | St 7.8.2024 17:28:14

                Filla >> treba na Naklo? Nevim, na okouny budou mit vyhodu rybari, co delaji i vlacku a znaji mista. Ja ho chytnu nahodou parkrat do roka maleho po 1ks.

                  Nnumen - Profil | St 7.8.2024 17:09:50

                  Radisman >> krásná ryba 👍

                    NRadisman - Profil | St 7.8.2024 17:05:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Dlouho jsem nic nedal, protože nic nestálo za zápis. Až dnes.
                    Prosím o zápis jesen 47cm.
                    Díky

                      NFilla - Profil | St 7.8.2024 15:04:53

                      Martin M. >> Ty seš příšernej pragmatik, Martine! 😁
                      Škoda, že to není 300,- za kilo.

                      Teď ale řeším jinej problém, kde a jak na velkýho okouna s feederem. Místo, kam jsem si pro něj jel loni, je letos mimo hru.

                        NMartin M. - Profil | St 7.8.2024 12:41:37

                        Karasík >> 300kc za litr kukel je neco jako kilo boile za 500kc. Proste drahy jak prase. Jestli to ma mit filla na hacek na zkousku, tak fakt staci nedat krabku cervu do lednice. Chytne cejnka, pak mu to zkrouti navazec, a pribehu je konec :-)

                          NFilla - Profil | St 7.8.2024 8:30:18

                          numen >> To zas není tak hrozný, jestli to neskýtá víc úkonů. Dáš mi tip na síto, který je tak nějak akorát? Doufal jsem, že bych si vystačil s podběrák.hlavou..

                          U nás v Asii žere cejnek vždy vše. Cejnek je všude a sežere často i ostatní druhy ryb. J. Am. má piraně, my máme cejnka! Tomu hajzlovi kukly vyrábět nebudu 😁

                          Omluva cejnkovi 40 do soutěže, ten jako potěšil..

                            NFilla - Profil | St 7.8.2024 8:25:24

                            Karasík >> Těch pár kukel na chytání vždycky nějak vydoluju. Nekupuju už červy po krabičkách skoro vůbec a většinou mrazím směs kukel a červů a tak vůbec, různá stadia. Někdy rovnou s krupici, nejsem úplně cimprlich.
                            Ale děkuju za odkaz 👍

                              Nnumen - Profil | St 7.8.2024 6:51:43

                              Filla >> oukleje eliminuji hnojakem, ikdyž na Labi ty veliký oukleje sežerou i hnojcle. Ale zase mají i přes 20 cm

                                Nnumen - Profil | St 7.8.2024 6:50:10

                                Filla >> já si jich pár občas dělám. Třeba pulitr. Je to jednoduché ale pracné. Nechám červy v kbelíku ve stínu, jednou za čas. Vezmu síto a nechám červy přelézt.
                                Kukly zůstanou na sítu. Ale chce to jemnější. Jinak ti budou propadávat.
                                Někteří je vybírají ručně. Na to nemám 😵‍💫.
                                Kulky dávám hned do ledničky. Chce jim to měnit vodu.

                                Jsou místa kde opravdu fungují. Ale za mě je to top nástraha hlavně na cejnky. Zažil jsem, že nic jiného nechtěli.

                                  NKarasík - Profil | St 7.8.2024 5:52:53

                                  Filla >> tak si ty kukly kup https://www.milorybarskepotreby.cz/kukla-caster/ z litru cervu litr kukel neudelas a jeste si usetris praci. Takze ta cena ve finale neni tak hrozna.

                                    NFilla - Profil | Út 6.8.2024 23:53:07

                                    Praseodym >> no myslím že začnu tím, že je budu píchat na háček.
                                    Ta piplačka s probíráním nezní moc vábně. Ale zas když se chce chytat na jemno a eliminuje to oukleje, to je zajímavá cesta..

                                      NMartin M. - Profil | Út 6.8.2024 23:13:56

                                      Praseodym >> prave ze kukly jsou spise jen na ty zavody... na normalni rybacce je i 5 cervu o nicem a musis touto dobou aspon do kukurice. Taky pamatuji zavody, kdy mi nekdo dal na zadek s kuklama. Vsichni s nimi krmi a malokdo je aspon vyzkousi, vetsinou jim vic veri ti sluzebne starsi prave od Labe. Ono tech zavodu, kde se chytaji na rece jine ryby nez cejni ted moc taky neni.

                                        NStarouš - Profil | Út 6.8.2024 22:18:39

                                        Filla >> @lubo*93 jooo hoši,kéž by to bylo rybářským uměním... Naprosto upřímně a pokorně přiznávám,že je to hlavně o tom správném revíru. Prostě mi tam to moje chytání tak nějak funguje... a zjistil jsem,že ta moje peletková šmakuláda je tam mocná zbraň. Každopádně ale pokud jedu jinam,tak jsem většinou marnej :-D

                                          Červené karty: Vydra revírní