Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nvisage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    Nlubo*93 - Profil | Ne 4.8.2024 19:16:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    A já mám víc štěstí než rozumu 🤣🤣 už jsme se staroušem plánovali kam pujdem na perlína jinam než obvykle na řeky chodíme.. a než mne vyhnal déšť tak jeden se ukázal. Chodím sem před deset let a co si pamatuji tak jsem ho tu chytil možná dvakrát 🤣🤣🤣
    Prosím tedy o zápis zlatavého gejm čenžra 29cm
    Diky

      NFilla - Profil | Ne 4.8.2024 18:48:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Den a půl ve znamení lovu sumíka a okyša. Šel jsem po kyslíkaté vodě, která je v tomto relativně krátkém úseku Moravy jen pod jezem. Ryby vůbec nešly, nebo jsem to zase neuměl rozklíčovat. Ve finále jsem zkoušel i jemnou formu zigu, jestli náhodou nečapnu něco ze sloupce.. na 0.16ce a 12háčku s očkem se vznášel kousek červené plovky a gumovej plovoucí červ.. to už bylo zoufalství 😁
      Z reofilek jen klasik cejnek a oukleje. Z bodovaných ryb několik malých sumíků, nej 75.

      Dík za zápis do specialisty, sumec 75cm

        NFilla - Profil | Ne 4.8.2024 18:39:37

        Morwex >> hezkej lov 💪
        Ty ocasy bych tipnul na vydru

          NMorwex - Profil | Ne 4.8.2024 18:07:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Dneska jsem měl vycházky jen na dopoledne, tak jsem i přes nepřízeň počasí vyrazil a udělal jsem dobře. Ryb nepočítaně a druhově i velikostí to taky nebylo vůbec špatný. Byla to taková ta chytacka kdy se člověk nezastaví a jen prehazuje a podebírá. Z rána jsem udělal 6ks podouství, pak najeli cejni a občas se přímotal cejnek. Potom kapři a ti se tam drželi zuby, nehty. Těch jsem udělal snad 25 kousků do 60cm a mezi nimi jelec. Jeden kapřík to doháněl vzhledem a doufám že ho chytnu až bude mít 70+, bude to fešák. Po kaprech přišla parma a pak na střídačku cejni, cejnci, karasy a plotice. Opět se mi bohužel větší plotice nepovedla a začínám být bezradný jestli tam ještě vůbec jsou.

          Dnes jsme si asi u 5 ryb všiml usekleho ocasu jako měla parma. Nechápu čím to je.

          Prosím o přespis v říční výzvě:
          Parma 70cm
          Tlousť 48cm
          Plotice 25cm

            Nnumen - Profil | Ne 4.8.2024 15:36:53

            čongr >> za každou parmu u nás v blízkém okolí, jsem opravdu rád.
            Velikost ryb musím vylepšit.
            Za chvíli vyrážím,pokus dva. Úkol zatím nesplněn

              NMorwex - Profil | Ne 4.8.2024 11:49:40

              peterb >> to byla jen zkouška 😁 škoda že v tom kříženci bylo více cejna než cejnka 😁

                Npeterb - Profil | Ne 4.8.2024 11:45:20

                Morwex >> Za tu otazku by som ti odratal jeden lubovolny druh. Uz ich mas dost 😂

                  Npeterb - Profil | Ne 4.8.2024 11:42:51

                  Morwex >> Keby mal cervene plutvy tak jo.

                    Nchřenovák - Profil | Ne 4.8.2024 11:26:00

                    Morwex >> 🤭🤫😂😭

                      Nčongr - Profil | Ne 4.8.2024 11:25:51

                      numen >> Řekl bych já, mooooc pěkný! 🐟

                        NMorwex - Profil | Ne 4.8.2024 11:01:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Tohle mi do výzvy asi neprojde jako cejnek že? 😁

                          Nnumen - Profil | So 3.8.2024 22:56:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Tak první výprava. Spousta drobných ryb. Hodně proudníků, malý jesenů, plotic a oukleji. Nakonec se povedlo pár podoustvi, Parma a i 28 cm perlín 🙏😉
                          Krmení rozmrazené ze závodu, ostřejší. Chytáno červy 10 háček G1 101. Tím větším háčkem se snažím zbavit nejmenších ryb a pojistit si velké ryby.
                          Připisuji 64 cm parmu a 43 cm podoustev.
                          Doufám že je zvětším,ale první vlaštovky

                            Nlubo*93 - Profil | So 3.8.2024 18:50:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Já měl teď celkem dilema. Buď mne žerou oukleje, nebo kapři. Do toho buď vedro nebo chcanec. Tak jsem zasedl do rychlejšího úseku, rejha pod nohama, turbo okořeňený trochou silne masovky a hledal jsem úzkou skulinu mezi dotěrným kaprem a čudlama 🤣 moc jsem si nevěřil ale dnes to klaplo…
                            Prosím o zápis parmy 63. Na pohled velmi mladá ryba… 😇
                            Děkuji řeko

                              NpH1 - Profil | So 3.8.2024 18:30:57

                              peterb >> Jééé, já kouknul na marva2005 😱
                              Tlouště ruším 😂

                              Ty ostroretky byly všechny nádherné. Všechny kolem 50-ti, a pak přišla tahle. Na první pohled bylo jasné, že je to matka rodu 😁

                                Npeterb - Profil | So 3.8.2024 18:24:27

                                pH1 >> Tlouste si prepisujes na mensieho? Toho si neprepisuj na kazdom cm zalezi. Ostroretka je super 👍

                                  NpH1 - Profil | So 3.8.2024 18:07:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Dneska pár hodin na V7 ... dopoledne nuda, jedna plotka nástražné velikosti, jedna podoustvička, jedna ostrá a slušnější tloušť.
                                  V poledne úplný obrat. Stavili se ostrý migranti, všichni kolem padesáti. S nima tloušť, sem tam cejn a podoustvička.
                                  Dvě hoďky ostrého chytání 😁
                                  Šel jsem tam za jesenem, ale ti mi prostě nejdou.
                                  Tak alespoň přepisuji:
                                  Tloušt na 47 cm
                                  Ostrá na 54 cm (můj osobáček)
                                  Na každém cm záleží 😂

                                    Npeterb - Profil | So 3.8.2024 17:33:44

                                    ROMIČEK >> A jo tu som si ani nevsimol. Nejaka mini rybka to moze byt. Mozno som ju nabral do vedra. Mas dobre oko. To si musel toho perlina zvacsit aby si ho videl taky je maly 😂

                                      NROMIČEK - Profil | So 3.8.2024 17:13:32

                                      peterb >>Veľkosť je ok, nedoberam si ťa kvôli veľkosti, máš tam však dve ryby na fotke. Zväčši si tu fotku nad okom prelína. Na podložku ti kempuje ešte jeden kúsok 😁

                                        Nnumen - Profil | So 3.8.2024 16:44:47

                                        Vidím že jste se do toho obuli. Tak budu muset zabrat.
                                        Tak úkol víkendu je podoustev, ostrá , zkusím jesena a Skaláka 😎😉

                                          Npeterb - Profil | So 3.8.2024 16:37:29

                                          ROMIČEK >> Toho perlina ze je maly. Ale je to jediny ktoreho som zatial toto leto chytil. Ostatne druhy som neprepisoval. Male som pustil a velke som zapisal. Pri tejto rybke ale nejdem robit frajirka 😂

                                            Červené karty: Vydra revírní