Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nvisage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    NROMIČEK - Profil | So 3.8.2024 16:30:05

    peterb >> A to si myslel tu dolnú, či tu hornú čudlu ( na úrovni oka političky, trochu hore ) 😁😁

      Npeterb - Profil | So 3.8.2024 10:07:34

      Starouš >> Je maly ale neberu. Uz som stratil vela peknych ryb koli malym hacikom a slabym nadvazcom takze ked tak neskor mozno prepisem. Nateraz davam perlinom pokoj a skusim ine druhy. Prosim o zapis perlina 21cm.

        NStarouš - Profil | So 3.8.2024 9:54:31

        peterb >> cenna rybka,ale s tou mirou to ma jen tak tak :-D No... nicmene taky bych ho bral :-D

          Npeterb - Profil | So 3.8.2024 8:07:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Ja asi odpadnem. Je mi hanba zapisat cudlu ale co mam robit 😂

            NFilla - Profil | Pá 2.8.2024 23:08:33

            Kaďa >> hej hej, brzdi frajírku! 😉😁

            Nedá se nic dělat, zkusím se obout do okyša a sumíca!

              NKaďa - Profil | Pá 2.8.2024 22:17:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Zdar borci, tento týden jsem se pokoušel ulovit chybějícího amura do Specialisty. Napřed jsem zkoušel dvakrát brzo ráno před prací jeden rybník, kde jsem sice amury ulovil, ale jen kolem padesáti cm. Tak jsem se rozhodl pro změnu revíru a 3 dny cestou na oběd jsem si zlehka prokrmil rybník v okolí stavby. Dneska po práci jsem to zajel vyzkoušet a byla to trefa do černýho 😁. Chytil jsem 4 kousky kolem 60-62 cm a na závěr už po tmě zabral o kousek větší. Vše uloveno na špendlíky kousek od břehu. Prosím o zápis do Specialisty amur 72 cm

                NFilla - Profil | Pá 2.8.2024 16:10:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Večerní barbína z Ondrovo foťáku, prosím o zápis do Říčňáka 64cm

                Ještě jedno parťákovo foto z pro mě krásné chvíle, kdy jsem se vydal na chvilku posedět a číhat na dravce, který lovil na jednom mělkém místě mezi travama oukleje.
                Na plavku jsem začubal pár rybek, jednu usmrtil a nacpal jí do tlamky pár kostiček mirelonu, aby se vznášela. Píchnul jsem ji přes nozdru na 4ku hák na 0.25 fc, připnul 30g minci na průběžku a s barbelkou šel do akce. Ouklejku jsem zhoupl pár metrů před sebe a hypnotizoval ji pohledem.
                Do 20 minut si pro ni přijel.. razantní záběr a boj nakrátko. Nebyl to velkej bolen, jak jsme tipovali, ale tloušťák kolem 45 čísel. Dobrej adroš, prostě lov jak má být.

                  NFilla - Profil | Pá 2.8.2024 11:59:09

                  berlinan >> potěšení na mé straně!
                  Přemýšlím nad koupí krátkonohého benzíňáku, tak bychom se mohli příště spustit i o něco níž 😉

                    NStarouš - Profil | Čt 1.8.2024 22:45:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Tak jsem se nechal vyhecovat Kaďovo zkompletováním tabulky Říčňáka a rozhod jsem se,že se nenechám zahanbit a vyrazím taky cíleně na perlína... Zajel jsem na pro mě neznámý úsek řeky, kde se perlín prokazatelně nachází,ale chytit ho nebyla vůbec taková sranda, jak jsem si myslel. Ryby nicméně braly pěkně - hlavně kapr konzumní velikosti cca 40-55 cm... těch jsem od včerejšího podvečera do dnešní 11.h lapnul snad 30 kusů. Sice násaďáky nijak zvlášť nemusím,ale tohle byly samé zdravé, mohutné a bojovné ryby,takže ok. Kromě nich přišla spousta plotic a za tmy i pár lopaťáků okolo 50cm,několik cejnků a taky jeden malej sumík. Perlín ale žádnej.Zkoušel jsem method i klasiku spíš s ostřejším krmením.Na háčku červy,kuku,wafters,extrudy,hnojáky... prostě všechno možný,ale perlíni na mě házeli bobek. Nicméně bylo tam krásně... nějakou dobu jsem tam měl i parťáka - osamělé labutí mládě... nechalo se krmit bonduelkou a pak si asi metr vedle mě dalo spokojeně šlofíka. No nic,tak misi perlín si budu muset zopáknout. :-)

                      Nberlinan - Profil | Čt 1.8.2024 8:31:34

                      Filla >> kámo dík za super výpravičku a jednoduchou, ale chutnou kuchyni, doufám, že zopáknem.
                      Trvalo mi tady v okolí asi 3 roky, než jsem si poprvé šáhnul na parmu a díky tobě jsem zažil něco, co se dá jen těžko popsat slovy ... ty hvězdné noci a minimum spánku... krásné ryby a příroda kolem... a k tomu bezva parťák! Ještě jednou díkec!

                        NFilla - Profil | Čt 1.8.2024 8:11:07

                        MartinB105 >> to ano, v blízkém okolí víc takových. Jen to správně vyhodnotit a rozklíčovat = čas 🙂

                          NMartinB105 - Profil | Čt 1.8.2024 6:03:34

                          Filla >> nádherný místo 👌

                            NquietJT - Profil | St 31.7.2024 21:06:53

                            Pindˇa >> presne tak

                              NPindˇa - Profil | St 31.7.2024 21:02:16

                              quietJT >> Už chápu byl jsi na pravým břehu, chodíval jsem s Karlem naproti

                                NquietJT - Profil | St 31.7.2024 20:57:42

                                Pindˇa >> je to on

                                  NquietJT - Profil | St 31.7.2024 20:57:24

                                  Kaďa >> z te fotky to muze klidne vypadat,ze sedim nad mostem s pruty po proudu

                                    NPindˇa - Profil | St 31.7.2024 20:54:13

                                    Kaďa >> Spíš se srandy, nevím jestli je to most, který tvoří hranici severu a jihu.

                                      NquietJT - Profil | St 31.7.2024 20:54:04

                                      Pindˇa >> to nee 😉byl jsem hned pod mostem,jen pruty jsem mel kvuli spicim proti proudu 😎

                                        NKaďa - Profil | St 31.7.2024 20:44:46

                                        Pindˇa >> třináctka je ještě MRS, jestli je to myšlený takhle😉

                                          NPindˇa - Profil | St 31.7.2024 20:36:07

                                          quietJT >> Neseděl jsi už na severní Moravě? 😃

                                            Červené karty: Vydra revírní