- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Feederařina na řece
Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)
Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil
Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?
A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%
B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%
C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%
D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%
E) Tloušti, všech velikostí😃2%
F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%
G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%
H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%
I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%
J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%
Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
605x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NMorwex - Profil | St 31.7.2024 20:33:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Mimo plno podoustvi mě navštívila jedna zubata, kterou jsem málem dostal až do podberaku 😁
Prosím o zápis do říční výzvy:
Cejnek 37
Tloust 37
Plotice 23
NquietJT - Profil | St 31.7.2024 20:16:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
cejn.........55 cm
cejnek.....29 cm
Neznamy revir, nahazoval jsem cca v poledne.
Misto bylo castecne pristineny,ale obrovsky pomohl slunecnik od Prestonu s UV,bez neho bych to tam dneska nedal.
Doufal jsem ve vic druhu(povedli se cejni,maly podoustve,karasi),ale kdyz na zaver prislo nekolik cejnu kolem padesati,byl jsem spokojenej.
Prut s peletou kousek po proudu naprosto bez kontaktu. Vse na prut s kosikem. Kmen 0,25, navazec prve 0,22, pak jsem sel na 0,19 a zmensil hacek-to pomohlo. Zahadne to bralo- chvili drbance jen na cervi,chvili jen kuku,kukucerv bud vubec nic,nebo pak rovnou hokejka od cejna. Zacinal jsem s navazcem okolo 50 cm,koncil jsem na metru. Pomohlo prekvapive i chytat bliz,na puvodni flek připlul strom,musel jsem hazet jinam.
Fajn den,dalsi zarezy do vyzvy(podoustev chycena uz potreti,ale pirad moc mala) a cenne zkusenosti.
Kuku jedine na hacku,jak byla na vlasu tak nic.
Zacinam zjistovat,ze budu nutne potrebovat proutek 3 nebo 3,30, na chytani s 50-60 g krmitkama,jenze v trojdilu. S 3,6 a 3,9 jsem hrozne neohrabanej a zavani to zlomenim spice ve vetvich. Nekdo nejaky napad prosim?
NFilla - Profil | St 31.7.2024 18:20:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Znali jsme se jen díky nespočetným sz a bylo cítit, že bychom si rozumněli. Vždy byl pro mě zdrojem inspirace a někdy i obdivu, pro jeho přístup k rybaření a všemu, co k rybám a lovu na centrepin patří.
Ondra žije v Lipsku, odkud dojel na výpravu. Je opravdový purista minimalista, což jsem poznal hned při nakládání malého kolibříka, kde jsem s harampádím obsadil asi 80% lodě. Vlezli jsme se hravě oba a vyrazili s proudem na neznámý úsek řeky s tím, že po cestě vybereme rybou smrdící flek a zpátky proti proudu už to nějak zvládnem. Plán byl camping a fishing na 3 dny a noci.
Spali jsme pod širákem, ulovili krásné reofilky a jedinýho kapra. Ten zabral Ondrovi a sežrali jsme ho k večeři. Svoboda, klídek, oblast bez signálu a kvalitní parťák na podobné vlnové délce. Prostě sen 🙂
Trofeje se nekonaly, ale přesto jsem na feeder a barbelku něco do soutěže bliknul. Ondra s jediným avon proutkem a centrepinem kraloval a pochytal hezké ryby, včetně parem, což byla jeho osobní mise. Tu si splnil na 1ku!
Nej parmu jsem ulovil před 23h večer, v čase, kdy jsem měl na dně kabele vybitý telefon. Naštěstí měl parťák po ruce foťák a rybu mi cvaknul. Měla 64cm, foto prý dojde.
Nejlepšího jelce přes 50 jsem pokazil vlastní lehkovážností, kdy jsem ho bral za hlavou z vody bez podběráku. Ten se ale mrskl, vyklouznul z ruky a s vytřepaným háčkem mizel mělčinou pryč. Zkoušel jsem ho dohnat už s podběrákem v ruce a chňapal jsem po něm jako lovec motýlů. Utekl mi, prevít 😁
Lovil jsem klasiku s červeným konopasem, říznutým sonu masovým krmením, anglickou vločkou, kuku a červama. Na pasivnější proutek vlastní koule 24mm nebo balanced active waftersku od Black Carp. Tajně jsem doufal v obří barbínu na boilies, ale nebyla mi souzená.
Tento lov byl opravdu zážitkový a hodný vzpomínek. Při cestě zpět jsme měli co dělat, aby 30ka minnkota utlačila gumák s náma proti břehu, i když jsme pádlovali s motorem namax. Naštěstí Ondra zachránil situaci výsadkem do vody a táhl proti proudu za lano. Jako aktivní lezec má páru jako bejk.
Tak díky, parťáku. Těším se na pokračování příběhu někdy za rok! ✌
Prosím o zápis do říčňáka:
Jelec 47
Podoustev 40 (chycená večer před výpravou pod Olmikem na Moravě)
NpH1 - Profil | St 31.7.2024 16:41:12
Tak psal jsem, že jsem spíš čudlař. Preferuji kvantitu před velikostí ... i když samozřejmě nepohrdnu tím, že se mi občas "rozklepou kolena" 😉
Proto mám vždy jeden prut aktivní, s košíkem a nástrahou ze 2-4 červů nebo jednou kuku. Napichovat 2 nebo 3 červy na háček velikosti 8 mi přijde nesmyslné ... to bych jich musel dát 10-12. Ale to vždy znamená výrazný pokles počtu záběrů ... alespoň tam, kde chytám. No a když chci takto chytat a mít alespoň trochu šanci zdolat náhodnou velkou rybu, musím malý a pevný háček navázat na vlasec 0,18 či 0,20 (0,25 při kmeni 0,22 nedává smysl).
Druhý prut je vždy pasivní, tj. většinou s peletou 10-16 mm pod háčkem 10 nebo 8. Dostatečné i na K80 nebo velkou parmu.
Tam počítám s tím, že přijdou jednotky záběrů za vycházku.
Problém je pro mne ten method resp. chytání na waftersku 8 mm nebo 8-10 mm. Dát takto malou kuličku pod hák velikosti 2, nebo 0/1 mi přijde nesmyslné. Vždy se snažím, aby háček odpovídal velikosti nástrahy ... viz foto.
Pokud je to ale jinak, a zásadní velikostní rozdíl mezi háčkem a nástrahou při methodu nevadí, rád se nechám poučit ... a to nemyslím ironicky vím, že u methodu se mám ještě hodně co učit.
Co se týče té zmínky o háčku z TEMU, to jsem myslel hlavně z legrace. Postavil mne ten "čínský" název i vzhled balení háčků OWLER ve srovnání s háčky OWNER 😂 ... viz foto.
Faktem ale zůstává, že toho 6,5 kilového tolstoje udržel, a to bojoval víc než za 70-ka parma.
NquietJT - Profil | St 31.7.2024 12:33:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NFilla - Profil | St 31.7.2024 7:44:18
NFilla - Profil | Út 30.7.2024 23:32:35
Nejdůležitější je, že se Ti u rybaření semtam roztřesou kolena.. to je k nezaplacení 🫠
Jinak bez komentáře, 13ka háček z Temu nebo ze zlata, i kdyby byl navázanej na 0.25 silonu (samo o sobě blbost) těžko ustojí nápor nasrané byť 70ky v řece. A jestli s tím chodíš na vysněnou parmu samotářku, tak Ti rovnou volám Chocholouška.
Ryba o kterou přijdeš a kterou nevidíš, je vždycky ta největší. Tak naštěstí to byl kapr a ne parma! 😁
Snad bude štěstěna příště víc při Tobě.
Nchřenovák - Profil | Út 30.7.2024 16:12:56
NFeederman@ - Profil | Út 30.7.2024 15:55:57
NFeederman@ - Profil | Út 30.7.2024 15:55:00
Npeterb - Profil | Po 29.7.2024 23:00:15
NKaďa - Profil | Po 29.7.2024 22:47:08
Npeterb - Profil | Po 29.7.2024 22:37:45
NKaďa - Profil | Po 29.7.2024 22:22:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Červené karty: Vydra revírní
Čtenáři této diskuse také sledují
NS feederem na kapry96912
NMethod feeder a vše kolem něj40292
NKorum - vše kolem téhle značky9590
NPickermánia-ultra light fishing49069
NFeeder videa - výběr MM201
NPreston - vše kolem této značky.4055
NKlub Fanoušků Feederů Daiwa.10512
NKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor5730
NPelety Sonubaits a minikuličky Cralusso3798
NGURU - vše kolem téhle značky6270
Kde to žije - feeder
StNGURU - vše kolem téhle značky 6270
StNFeederařina na řece 64328
StNPickermánia-ultra light fishing 49069
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...







































