Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nvisage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    NMorwex - Profil | St 31.7.2024 20:33:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Dneska jsem šel po práci zkusit pochytat nějakou rybu do říční výzvy a podařilo se mi dochytat vše co mi schází. Žádní super giganti, ale pro mě je výhra, že mám tabulku plnou v tak krátkým čase.
    Mimo plno podoustvi mě navštívila jedna zubata, kterou jsem málem dostal až do podberaku 😁

    Prosím o zápis do říční výzvy:
    Cejnek 37
    Tloust 37
    Plotice 23

      N1Mara - Profil | St 31.7.2024 20:30:42

      quietJT >> pěkný :-)

        NquietJT - Profil | St 31.7.2024 20:16:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Z dnesniho lovu zapisuji do ricnaka:
        cejn.........55 cm
        cejnek.....29 cm

        Neznamy revir, nahazoval jsem cca v poledne.
        Misto bylo castecne pristineny,ale obrovsky pomohl slunecnik od Prestonu s UV,bez neho bych to tam dneska nedal.
        Doufal jsem ve vic druhu(povedli se cejni,maly podoustve,karasi),ale kdyz na zaver prislo nekolik cejnu kolem padesati,byl jsem spokojenej.
        Prut s peletou kousek po proudu naprosto bez kontaktu. Vse na prut s kosikem. Kmen 0,25, navazec prve 0,22, pak jsem sel na 0,19 a zmensil hacek-to pomohlo. Zahadne to bralo- chvili drbance jen na cervi,chvili jen kuku,kukucerv bud vubec nic,nebo pak rovnou hokejka od cejna. Zacinal jsem s navazcem okolo 50 cm,koncil jsem na metru. Pomohlo prekvapive i chytat bliz,na puvodni flek připlul strom,musel jsem hazet jinam.
        Fajn den,dalsi zarezy do vyzvy(podoustev chycena uz potreti,ale pirad moc mala) a cenne zkusenosti.
        Kuku jedine na hacku,jak byla na vlasu tak nic.

        Zacinam zjistovat,ze budu nutne potrebovat proutek 3 nebo 3,30, na chytani s 50-60 g krmitkama,jenze v trojdilu. S 3,6 a 3,9 jsem hrozne neohrabanej a zavani to zlomenim spice ve vetvich. Nekdo nejaky napad prosim?

          NPraseodym - Profil | St 31.7.2024 19:02:28

          Filla >> máte to pěkný, klucí!

            Nlubo*93 - Profil | St 31.7.2024 19:00:45

            Filla >> nádhera 😇

              NFilla - Profil | St 31.7.2024 18:20:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Hlášení z pionýrské říční akce, kterou jsem absolvoval s MRKamarádem @berlinan
              Znali jsme se jen díky nespočetným sz a bylo cítit, že bychom si rozumněli. Vždy byl pro mě zdrojem inspirace a někdy i obdivu, pro jeho přístup k rybaření a všemu, co k rybám a lovu na centrepin patří.
              Ondra žije v Lipsku, odkud dojel na výpravu. Je opravdový purista minimalista, což jsem poznal hned při nakládání malého kolibříka, kde jsem s harampádím obsadil asi 80% lodě. Vlezli jsme se hravě oba a vyrazili s proudem na neznámý úsek řeky s tím, že po cestě vybereme rybou smrdící flek a zpátky proti proudu už to nějak zvládnem. Plán byl camping a fishing na 3 dny a noci.
              Spali jsme pod širákem, ulovili krásné reofilky a jedinýho kapra. Ten zabral Ondrovi a sežrali jsme ho k večeři. Svoboda, klídek, oblast bez signálu a kvalitní parťák na podobné vlnové délce. Prostě sen 🙂

              Trofeje se nekonaly, ale přesto jsem na feeder a barbelku něco do soutěže bliknul. Ondra s jediným avon proutkem a centrepinem kraloval a pochytal hezké ryby, včetně parem, což byla jeho osobní mise. Tu si splnil na 1ku!

              Nej parmu jsem ulovil před 23h večer, v čase, kdy jsem měl na dně kabele vybitý telefon. Naštěstí měl parťák po ruce foťák a rybu mi cvaknul. Měla 64cm, foto prý dojde.
              Nejlepšího jelce přes 50 jsem pokazil vlastní lehkovážností, kdy jsem ho bral za hlavou z vody bez podběráku. Ten se ale mrskl, vyklouznul z ruky a s vytřepaným háčkem mizel mělčinou pryč. Zkoušel jsem ho dohnat už s podběrákem v ruce a chňapal jsem po něm jako lovec motýlů. Utekl mi, prevít 😁

              Lovil jsem klasiku s červeným konopasem, říznutým sonu masovým krmením, anglickou vločkou, kuku a červama. Na pasivnější proutek vlastní koule 24mm nebo balanced active waftersku od Black Carp. Tajně jsem doufal v obří barbínu na boilies, ale nebyla mi souzená.

              Tento lov byl opravdu zážitkový a hodný vzpomínek. Při cestě zpět jsme měli co dělat, aby 30ka minnkota utlačila gumák s náma proti břehu, i když jsme pádlovali s motorem namax. Naštěstí Ondra zachránil situaci výsadkem do vody a táhl proti proudu za lano. Jako aktivní lezec má páru jako bejk.

              Tak díky, parťáku. Těším se na pokračování příběhu někdy za rok! ✌

              Prosím o zápis do říčňáka:
              Jelec 47
              Podoustev 40 (chycená večer před výpravou pod Olmikem na Moravě)

                NpH1 - Profil | St 31.7.2024 16:41:12

                Filla >> Zdar.
                Tak psal jsem, že jsem spíš čudlař. Preferuji kvantitu před velikostí ... i když samozřejmě nepohrdnu tím, že se mi občas "rozklepou kolena" 😉

                Proto mám vždy jeden prut aktivní, s košíkem a nástrahou ze 2-4 červů nebo jednou kuku. Napichovat 2 nebo 3 červy na háček velikosti 8 mi přijde nesmyslné ... to bych jich musel dát 10-12. Ale to vždy znamená výrazný pokles počtu záběrů ... alespoň tam, kde chytám. No a když chci takto chytat a mít alespoň trochu šanci zdolat náhodnou velkou rybu, musím malý a pevný háček navázat na vlasec 0,18 či 0,20 (0,25 při kmeni 0,22 nedává smysl).

                Druhý prut je vždy pasivní, tj. většinou s peletou 10-16 mm pod háčkem 10 nebo 8. Dostatečné i na K80 nebo velkou parmu.
                Tam počítám s tím, že přijdou jednotky záběrů za vycházku.

                Problém je pro mne ten method resp. chytání na waftersku 8 mm nebo 8-10 mm. Dát takto malou kuličku pod hák velikosti 2, nebo 0/1 mi přijde nesmyslné. Vždy se snažím, aby háček odpovídal velikosti nástrahy ... viz foto.
                Pokud je to ale jinak, a zásadní velikostní rozdíl mezi háčkem a nástrahou při methodu nevadí, rád se nechám poučit ... a to nemyslím ironicky vím, že u methodu se mám ještě hodně co učit.

                Co se týče té zmínky o háčku z TEMU, to jsem myslel hlavně z legrace. Postavil mne ten "čínský" název i vzhled balení háčků OWLER ve srovnání s háčky OWNER 😂 ... viz foto.
                Faktem ale zůstává, že toho 6,5 kilového tolstoje udržel, a to bojoval víc než za 70-ka parma.

                  NquietJT - Profil | St 31.7.2024 12:33:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Dnes premiera na nezname vode,vecer sem se dozvedel,ze se mi chce odvezt polovicku ke zname,tak toho vyuzivam

                    NFilla - Profil | St 31.7.2024 7:44:18

                    Kaďa >> Paráda Pavle! Vidno kde je vůle, je i cesta. Jsi borec, šel jsi po něm tvrdě 💪

                      NFilla - Profil | Út 30.7.2024 23:32:35

                      pH1 >> zdar Petře, svítí mi tady kontrolka!
                      Nejdůležitější je, že se Ti u rybaření semtam roztřesou kolena.. to je k nezaplacení 🫠

                      Jinak bez komentáře, 13ka háček z Temu nebo ze zlata, i kdyby byl navázanej na 0.25 silonu (samo o sobě blbost) těžko ustojí nápor nasrané byť 70ky v řece. A jestli s tím chodíš na vysněnou parmu samotářku, tak Ti rovnou volám Chocholouška.
                      Ryba o kterou přijdeš a kterou nevidíš, je vždycky ta největší. Tak naštěstí to byl kapr a ne parma! 😁
                      Snad bude štěstěna příště víc při Tobě.

                        Nchřenovák - Profil | Út 30.7.2024 16:12:56

                        Feederman@ >> Když tu začnou bolet záda tak mi dej zprávu a já půjdu z knajpy domů 🤫😂

                          NFeederman@ - Profil | Út 30.7.2024 16:10:31

                          chřenovák >> Tak na zdraví🍻

                            Nchřenovák - Profil | Út 30.7.2024 16:08:49

                            Feederman@ >> Já raději dneska to vezmu přes knajpu 🍻

                              NFeederman@ - Profil | Út 30.7.2024 15:55:57

                              A i vy další jedete pěkně, už se ta tabulka dobře zaplňuje👍

                                NFeederman@ - Profil | Út 30.7.2024 15:55:00

                                Kaďa >> No pěkně jedeš😉, už jsi dosáhl v obou kategoriích na bonus za druhovitost👍

                                  NFeederman@ - Profil | Út 30.7.2024 15:53:41

                                  Ryby máte dopsané, tak si to zkontrolujte.

                                    Npeterb - Profil | Po 29.7.2024 23:00:15

                                    Kaďa >> Ja som bol tiez dnes. Chytil som peknu plotku a vela pleskacov. Perlin nebol.

                                      NKaďa - Profil | Po 29.7.2024 22:47:08

                                      peterb >> díky moc, měl jsem dneska trochu kliku😉. A když se daří, tak je potřeba to využít. Jestli se ráno donutím vstát, tak se amuři třeste 😁.

                                        Npeterb - Profil | Po 29.7.2024 22:37:45

                                        Kaďa >> Klobuk dolu. Si prvy kto zaplnil vsetky policka v tabulke 👍

                                          NKaďa - Profil | Po 29.7.2024 22:22:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Zdar borci, tak dneska odpoledne jsem podnikl další pokus o ulovení perlína. Hned zpočátku jsem ulovil několik perlínků kousek od břehu na picker, tak jsem si říkal, že su konečně na správné stopě😁. Mezitím jsem si feedrovy proutek zaklipoval tak na 25 metrů a zkoušel to na nadlehceny červy i tam. Po dvou hodinách se na picker už nic dalšího neudálo, tak jsem nahodil oba feedry. Druhý jsem taky zaklipoval kousek bokem a blíž ke břehu. Na vzdálenější prut došli 3 kapři kolem míry, 2 mikro ploťky a pár ouklejí. Bližší prut byl jen o ouklejich, ale když už jsem pomalu balil, tak mi takzvaně "na Vágnera" nadělil krásného perlína. Mám z něj fakt radost 😁.Prosím o zapsání do Letního říčňáka - perlín 31cm.

                                            Červené karty: Vydra revírní