Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nvisage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    Nchřenovák - Profil | Po 29.7.2024 17:43:36

    Jak to vypadá budu zase muset jít k vodě abych dohnal ty co mi utekli 😂

      Nigoo - Profil | Po 29.7.2024 17:41:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Dnes to bylo bohaté na různé druhy ryb v menších velikostech - parmy, tloušti, kapři, cejni, ostrá, ale na zápis vyhovují jenom dvě ryby. I tak to bylo na slunci šílené.
      Přepisuji: kapr na 66 cm
      Zapisuji: tloušť 45 cm

        Nčongr - Profil | Po 29.7.2024 8:00:29

        Feederman@ >> Ahoj parde, jedeš bomby! Ať tahají! 👍🐟

          NMirek.V - Profil | Ne 28.7.2024 23:28:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Dnes po příjezdu k řece jsem postupně zjistil, že jsem doma zapomněl telefon, podběrákové hlavy a ručník. No co, pro telefon se vracet nebudu, podběrák jsem v autě našel starý, krátký a špinavé ruce se přece dají utřít do kalhot, nebo trička... Možná bude zrovna dnes lepší konec, než začátek.
          A přišlo mi zase pět tloušťů, jako minule. Dva jsem pro jistotu měřil a měli přesně 35, stejně jako ten, kterého jsem zapsal minule. Pak jediný pořádný záběr na pasivní prut a byl tu Tloušť na přepis. Byl nějaký odřený, ale v reálu vypadal trošku líp, než na fotce. Ve spěchu jsem ho navíc vyfotil proti světlu. Na aktivní prut šly plotice, k večeru malý sumec a pak se povedl další druh do výzvy - jesen. Sumce a jesena jsem chytil na kostičku tvrdého sýra. Tak se to odpoledne nakonec povedlo.
          Zapisuji do LŘ : jesen 37
          Přepisuji : tloušť 49

            Nchřenovák - Profil | Ne 28.7.2024 22:02:16

            Lada66 >> Zítra dorazím na řízečky až se konečně dostanu do ČR 😂

              NLada66 - Profil | Ne 28.7.2024 21:46:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Tož se povedla i ryba do Specialisty. Prosím zápis amur 81. Jen se omlouvám za špatný datum. Uloveno dnes, napsáno zitra. 🤷🥴😜

                Nlubo*93 - Profil | Ne 28.7.2024 20:48:36

                Bery. >> tak tam je to uz dlouho v pohode 😊 ale nahóře.. to je jiná

                  NBery. - Profil | Ne 28.7.2024 20:16:03

                  lubo*93 >> pod,tam jak si mi musel z druhe strany chytat nastrazky :-) Ja na ten velky rybnik nahoru nechodim.

                    Nlubo*93 - Profil | Ne 28.7.2024 19:58:19

                    Bery. >> nad zdymadly?

                      Nkocak - Profil | Ne 28.7.2024 17:53:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Dneska u řeky odpočinkově s methodem a klasikou mimo háček. Udělal jsem šest jízd. Tři větší kapři se vyřízli, tak jsem zvětšil háček a už to bylo lepší.
                      Ve specialistovi prosím o přepis kapra na 73 cm a v říčňákovi cejna na 57 cm. Díky 🐟✌🏻

                        NGoďák - Profil | Ne 28.7.2024 17:50:14

                        MrtweyUbrus >> Měl jsem s nima velký problém 🤣🤣🤣 kvůli knobce ale teď je z toho krásný lehoučký navijáček z velkou silou💪 Nejvíc zatím 80 gr krmítka jak je u posledního příspěvku a no problém 😀

                          NBery. - Profil | Ne 28.7.2024 16:13:13

                          lubo*93 >> hodne horni,Strekov.

                            NMrtweyUbrus - Profil | Ne 28.7.2024 14:56:50

                            Goďák >> Jak si spokojený s těma thunnusama? Jaký krmítka s nima taháš?

                              NStarouš - Profil | Ne 28.7.2024 14:40:14

                              Feederman@ >> krasny ryby... hruba chytacka se vyplaci ;-) Jo a s tim cejnem.... myslel jsem si,ze mel aspon 67... porad o centak vetsi :-D

                                NStarouš - Profil | Ne 28.7.2024 14:38:25

                                Goďák >> teda ty jedes :-) Opet paradni kousek!

                                  NFeederman@ - Profil | Ne 28.7.2024 14:11:35

                                  lubo*93 >> V poho Lubo nejsi sám😉

                                    Nlubo*93 - Profil | Ne 28.7.2024 14:09:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Feederman@ >> 🫣 zapomněl jsem 🫣

                                      NFeederman@ - Profil | Ne 28.7.2024 14:02:41

                                      Borci vy co nemáte pořešenou aktuálnost úlovku ve výzvě, tak to dodatečně nějak ošetřete abych to mohl napsat.
                                      Děkuji.

                                        NFeederman@ - Profil | Ne 28.7.2024 13:58:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Taky něco přidám aby se neřeklo že nic nepřispívám…
                                        Lapl jsem i jiné druhy, parmy a nějaký ten cejn, ale kapra bylo nejvíc, v tom vedru co bylo včera přes den brali celkem dobře.
                                        Chytal jsem hrubě…
                                        Jinak mám i více fotek i z minulých lovů, ale jenom kapry i trochu lepší, tak to sem ani nedávám, ale pochytaného mám toho dost napříč různými druhy..

                                          NGoďák - Profil | Ne 28.7.2024 13:07:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Nedalo mi to a zkusil jsem to dnes znovu😀 Dnes to chvíli trvalo a až po dvou hodinách kdy jsem použil syrup to začalo brát pravidelně. Dnes bylo víc kapříků než včera cc 6 kousků a kolem 25 cejnů od 65 cm až do 25 cm , dokonce tento malý mi vzal 15 mm kuličku a ještě ji rozpůlil🤣🤣🤣 Opět jsem ztratil slušného cejna podle váhy, zkusil jsem dnes jiný háčky a stejně cca po 10 rybě mě nechal ve štychu ☹️
                                          Začínám mít z toho bordel v hlavě 😱🤓 Ten 65 byl slušně vypasený, hodně těžká ryba💪

                                            Červené karty: Vydra revírní