Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nvisage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    NStarouš - Profil | So 27.7.2024 10:27:28

    Lada66 >> ahoj,diky :-) Jak uz bylo receno, Specialista je na rece i stojaku. ;-)

      NStarouš - Profil | So 27.7.2024 10:25:22

      Goďák >> Co se opicis? :-D Teda ten je! Krasnej zlatak. Velka gratulace ;-)

        Nkubah - Profil | So 27.7.2024 10:16:57

        Goďák >> luxusní cejnek.... gratulace

          NGoďák - Profil | So 27.7.2024 9:52:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Dnes padla volba na klidnější a hlubší úsek. Cílovou rybou byl jesen a cejn takže jedno tuňákový krmení na který jsem jeseny pravidelně chytal a sladké na cejny 🤓Jesen se neukázal ale cejnum chutnalo a pár se jich podívalo na břeh. Před čtvrtou už na místě z vybitou čelovkou tak to byl slušný porod ze světlem v hubě než sem to vybalil🤣🤣Chcalo celou dobu a samo sebou deštník v autě ale ryby šli tak mi to bylo u zadele🤓 Kapři až na jednoho se neukázali tak jsem byl spokojený💪 Měl jsem trochu smůlu protože pravděpodobně nej cejn se mi 2 metry od břehu vyháčkoval a dobře mi tak když jsem neskontroloval háček ☹️☹️ Ale i tak po včerejším příspěvků Starouše když jsem viděl tu lopatu a tiše slintal nad kapitálním úlovkem tak se jeden povedl a jsem šťastný jak blecha 🤗🤗🤗 Moc se fotit nechtěl a trochu se mi hnul a už jsem ho nechtěl trápit 😀
          Prosím o zápis do LŘ cejn velký 67cm 💪

            NLada66 - Profil | So 27.7.2024 9:12:48

            Tak estli se mýlím, tak se omlovám. Pravidla tu ted nevidím, tak holt až naskočín🤷🤔😜

              Nchřenovák - Profil | So 27.7.2024 8:47:55

              Lada66 >> Řeka + rybník 🤠
              Slapy se počítá jako kaluž 😂

                Ndavid.ch - Profil | So 27.7.2024 8:46:18

                Lada66 >> Specialista se chytá na řece i stojáku...

                  NLada66 - Profil | So 27.7.2024 8:42:54

                  Starouš >> Ahoj, hezká prace. Pokud si vše chytil na řece, tak si myslím, že podle pravidel nemůžeš zapisovat i do specialisty. Toť můj nazor. 🤷🤔😜

                    Nlubo*93 - Profil | So 27.7.2024 8:33:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Boloňku jsem hodil do kouta, vzal feedery a zkusil hlubší tažnou vodu, tak pruty hore počkal jsem si do 23h (přesnočka byla v kanafasu 🤣🤣). Cílovka se povedla ale smůla byla taky… tohle místečko v úseku jsem neznal a tak jsem o dvě pravděpodobně veliké podoustve přišel ve vázce u břehu ale jinak hromada průměrných plotic, občas slušný skalák a jedna ostrá… jel jsem bez červů na kukuřici tak lahváč nezlobil.
                    Prosím Honzo o zapsání LŘ:
                    Skalák 44
                    Ostrá stěhovací 46

                      Nčongr - Profil | So 27.7.2024 8:27:45

                      lubo*93 >> Ahoj, já tam nebyl, posílal to soused, tak nevím!! 😮(Má vše, ještě od třicetileté války) 🤣🤣🤣

                        Nlubo*93 - Profil | So 27.7.2024 8:19:41

                        čongr >> to muselo byt z nějakého odlovu či co? Ten podběrák vypadá jako klasický keser co se při sportovnim rybolovu nepoužívá

                          Nčongr - Profil | So 27.7.2024 8:14:18

                          scjsci >> Řeka 🐟, díky za reakci 👍

                            Nscjsci - Profil | So 27.7.2024 8:12:14

                            čongr >> ne nikdy, ale je to Buffalo, česky asi keprovec nebo pakaprovec. Svazovka nebo soukromka?

                              Nčongr - Profil | So 27.7.2024 8:08:30

                              Ahoj kamarádi od Feederu, už takovou rybu někdo z vás chytil?? 🐟🐟🐟

                                NpH1 - Profil | Pá 26.7.2024 22:45:59

                                A ještě dodatek.
                                Cca 3/4 hoďky po tom tolstojovi přišel další záběr na metod. Tentokrát brutální tah od začátku směrem k padlým stromům u protějšího břehu. Tomu jsem odolal a rybu tam nepustil. Tak změnil taktiku a vydal se obloukem po proudu k němu břehu. Tam jsou mraky taky ... Ahajzl, přesně věděl, co dělá. Už už to vypadalo, že mu to nevyjde, ale tak 7-8 metrů pode mnou byl ve vodě starý pařez. Tam mi zajel a byl konec 👎
                                Nicméně i tuto rybu ta 13-ka háček z TEMU bez problémů udržela. Háček za korunu kus. Neuvěřitelné.
                                Jo, a říkám TEN protože sám sebe přesvědčuji, že to nebyla ta vysněná parma 😉

                                P.S. @Filla, kdo tu říkal, že chytám moc najemno??? 😂😂😂

                                  NpH1 - Profil | Pá 26.7.2024 22:36:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Chtěl jsem přehodit ten method ... v krmítku Spisy Carp od Sensas, návazec 0,20 a háček č. 13 !!! (koupeno v TEMU, spíš ze srandy, zaujal mne název ... Owler 😂 ... nicméně vizuálně vypadaly OK, tak jsem jim dal šanci) a pod háčkem 8 mm oranžová wafterska.
                                  Jak tak sahám na prut, špička se divně zachvěla. Počkám, říkám si. Ale už nic. Tak jsem mírně přišel a začal tahat. Tupá váha. Asi klacek říkám si, ale vtom začal klacek jezdit. Nádherný souboj na medíčku Supreme od Trabucca. Byl jsem přesvědčen, že je to velký kapr, ale pak jsem zahlédl šedé tělo a velký ocas. První so mne napadlo bylo ... parma jako kráva. Pak jsem ale rybu otočil a uviděl hlavu ... a prut mi málem vypadl z ruky. Tuhle rybu znám jen z obrázků.
                                  Rozklepaly se mi všechny údy ... zvlášť když jsem pomyslel na ten háček. Ale Čína je Čína 😂 ... vydržel.
                                  Podběrák sice protestoval, ale nakonec to taky dal ... 86 cm a 6,5 kila 👍😁
                                  Řeka fakt umí překvapit a feeder je nevyzpytatelný styl.

                                  P.S. Za absenci podložky se omlouvám, já se tak klepal, že jsem na ni úplně zapomněl ... ležela za mnou.

                                    NpH1 - Profil | Pá 26.7.2024 22:13:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Tak dnes opět pokus o parmu ... ty nad 40 jsou prostě zakletý 🙄
                                    Vzal jsem si kvůli tomu dokonce volno ... protože místo, kde jsem jich v předchozích letech nachytal nejvíc je přes víkend přeplněné.
                                    Nic, nic, nic ... tedy ryby šli, hlavně cejni, menší tloušti a středně velká podoustev. Ale Parma se ani neukázala ...
                                    Jeden prut klasika, a nášivkou a červy, druhý jsem tentokrát zkoušel method.
                                    Většina nachytán na klasiku - method nic moc. Sem tam větší cejn a jinak nic. Až najednou ...

                                      NKaďa - Profil | Pá 26.7.2024 21:46:58

                                      Starouš >> to su rád, že perlín netrápí jen mě 😁. Vypadá to, že to bude rozhodující faktor v tom Říčňákovi. Ať se daří, zatím ahoj

                                        NStarouš - Profil | Pá 26.7.2024 21:42:55

                                        Kaďa >> Diky, vsak vy to nazenete... kdyz ne u cejna,tak u jinych druhu.A jeste tam porad je ta klicova rybka - perlin :-D Hadej,kolik jsem jich letos na rece chytil? Pokud se nepletu, tak cista nula :-D Takze to bude zase vyzva pro me. ;-)

                                          NStarouš - Profil | Pá 26.7.2024 21:40:07

                                          Mirek.V >> no asi takhle... uplne pohodlny to neni :-D A to "spani"v aute asi taky neni pro kazdyho. Ja jsem zvyklej spat malo a celkem to davam... jsou to ale spartansky podminky... ale o tom to je :-)

                                            Červené karty: Vydra revírní