Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nvisage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    NMirek.V - Profil | Pá 26.7.2024 21:32:02

    Starouš >> Díky, takhle to zní zajímavě. Já to nemám daleko na revír, kde v létě nonstop je. Skoro to tam neznám, ale měl bych to zkusit. Jen jsem už trochu starší mladík a nejsem si jistý, jestli bych tam v noci neusnul rovnou na židli u prutů :-)

      NStarouš - Profil | Pá 26.7.2024 21:26:32

      rybomil >> Mam video, jak parma spokojene odplouva... Obcas se mi stava,ze tam chytim parmu,ktera ma oci uplne jakoby zakaleny... vypada jako lekla, ale je OK... Nevim,cim to je... Vzdy je po chyceni nechavam rozdychat v hluboke sitce podberaku.

        Nrybomil - Profil | Pá 26.7.2024 21:02:13

        Starouš >> ta parma má nějaký smutný vočíčka ... tu si tam jistojistě zapiš :-(

          NKaďa - Profil | Pá 26.7.2024 20:23:07

          Starouš >> ty nám Moravákům teda dáváš zabrat, takový ryby (hlavně ty cejny) tady budem těžko nahánět 😉. Parádní lov a krásný fotky, gratuluju👍

            NStarouš - Profil | Pá 26.7.2024 20:09:54

            Feederman@ >> Ahoj,dekuju.Ty Tvoje lonske se mi jeste nepovedlo prekonat,ale jsem rad,ze se mi podarilo preskocit hranici 65 cm ;-)

              NStarouš - Profil | Pá 26.7.2024 20:06:50

              Goďák >> Diky :-)

                NStarouš - Profil | Pá 26.7.2024 20:06:19

                Mirek.V >> Ahoj Mirku, jezdim na revir,kde neni nonstop. Presnocky delam na miste,kde mam auto hned za zadkem. Vzhledem k tomu,ze zatim nemam bivak ani nic takoveho, nocuju normalne v aute. O pulnoci nahazim veci do auta,sklopim sedacku a pokusim se trochu vyspat. Vstavam ve 3:30, vse pripravim a ve 4 jim to tam serviruju :-) Ma to spoustu vyhod... aspon pro me tedy... odpada ranni cestovani a vstavani nekdy v noci (rad jezdim na ryby uz pred usvitem), taky odpada nocni jezdeni domu...,flek si muzu pred spanim prokrmit a rano rovnou nahazovat... krmeni uz mam namichany z vecera... proste vse jde rychleji a je nadeje,ze na misto najedou i slusny ryby. .. Vloni jsem to zkusil poprve a zalibilo se mi to ;-)

                  NStarouš - Profil | Pá 26.7.2024 19:52:14

                  andrei11 >> Diky... zadarilo se :-)

                    Nčongr - Profil | Pá 26.7.2024 19:13:27

                    numen >> Bez komentáře, nádhera!!! 👍👍👍

                      NKaďa - Profil | Pá 26.7.2024 18:48:35

                      peterb >> jasná věc 😁

                        NFeederman@ - Profil | Pá 26.7.2024 18:47:19

                        numen >> Zdeňku zlaťák moc pěkný👍

                          NFeederman@ - Profil | Pá 26.7.2024 18:45:35

                          Starouš >> Skvělý lov a lopaťák parádní kus👍👍👍

                            Npeterb - Profil | Pá 26.7.2024 18:26:22

                            Kaďa >> Iba srandujem ale verim ti ze chytis pekneho 😉

                              NGoďák - Profil | Pá 26.7.2024 17:36:38

                              Starouš >> Gratulace💪💪💪💪

                                NMirek.V - Profil | Pá 26.7.2024 17:32:18

                                Starouš >> Krása, gratuluji. Jen se zeptám, děláš ty přesnočky tam, kde je lov nonstop, nebo se od půlnoci do čtyř hodin trochu vyspíš? Třeba do SZ, dík. Já jen, že bych to měl asi někdy taky zkusit ;-)

                                  NKaďa - Profil | Pá 26.7.2024 17:14:44

                                  peterb >> mně by bohatě stačil 25 plus, vlastně 20 plus. Su skromný anebo už tak zoufalý 😁

                                    Nandrei11 - Profil | Pá 26.7.2024 17:10:32

                                    Starouš >> paradny lov👍🏻💪🏻

                                      Nandrei11 - Profil | Pá 26.7.2024 17:10:16

                                      Ja pomaly nahadzujem. Podarilo sa mi nachytat nastrazky tak som zvedavy co príde. Dal som jednu na podvodny plavak. Na druhu skusim boilie syr-balachan na method.

                                        Nandrei11 - Profil | Pá 26.7.2024 17:08:20

                                        peterb >> a neleskne sa az za chotar😁

                                          NStarouš - Profil | Pá 26.7.2024 16:53:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Po navratu z dovolene mi reka pripravila privitani ve velkem stylu :-)
                                          Vemu to prehledove:
                                          - presnocka - od vcerejsi cca 20.h do dnesni asi 11.h
                                          - celkem nalapano 11 druhu ryb ve slozeni kapr, cejn, parma, lin, tloust, karas, sumec, okoun, plotice, podoustev, ouklej
                                          - TOPky - cejni 66, 64, 60 a nekolik dalsich 55-60 + mensi, pred pulnoci paradni double parmy 64 a cejna 60, tlousti 52 a 50 hodne potesil i linek 35 a docela i malej sumec
                                          - chytano na klasiku s vytunenou ploticovkou a method s rr/krill peletkovou smakuladou... klasika s hnojakem byla uspesnejsi...minimalne na cejny
                                          - no co vam budu povidat ... byla to nadhera
                                          - v noci prelety sov... ale taky bohuzel bambilion komaru

                                          Do Letniho ricnaka prosim prepsat:
                                          Cejn - 66cm
                                          Parma- 64cm
                                          Tloust - 52cm

                                          Do Specialisty zapisuji:
                                          Lin - 35cm
                                          Okoun - 22cm

                                            Červené karty: Vydra revírní