Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nvisage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    Npeterb - Profil | Pá 26.7.2024 16:25:10

    Kaďa >> Dam 100 eur na to ze chytis perlina 45+

      Nsiluri - Profil | Pá 26.7.2024 16:17:00

      vicx >> ono plotica/cervenica sa tazsie selektuju ale ked vies kde su je to len otazka casu a skuska trpezlivosti :)

        Nvicx - Profil | Pá 26.7.2024 16:11:18

        siluri >> pripadal som si ako na love nástražiek 🤦 Už roky, ani si nepamätám, som nechytal belice od 8cm a ploťky tak od 10cm.... Najprv som to selektoval 12tkou háčikom a tromi červami. Potom som skúšal všetko možné, aby som sa prechytal k tým väčším. Ešte skúsim niekedy večer a keď nič väčšie nebude, zmena revíru.

          NKaďa - Profil | Pá 26.7.2024 16:06:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Tak dneska další neúprosný souboj s perlínem, zase mi nedal šanci ani ho zahlídnout 😁. Zkusil jsem 2 místa v podjezí, na prvním se kromě hromady podoustvicek a mikro cejnů povedly je tři plotice. Druhé místo bylo lepší, hodně jesenu, podoustvi, pár ostroretek, plotic, tři líni, dva kapři a opět cejn sinný (rovnou 2x). Do výzvy se ale nehodilo nic. Naštěstí jdu o víkendu do práce, tak si od těch perlínů trochu odpočinu 😁.

            Nsiluri - Profil | Pá 26.7.2024 15:30:29

            vicx >> idealna nastrahofka na zubaca :)

              Npeterb - Profil | Pá 26.7.2024 15:25:02

              vicx >> Ta je 😂 Ale aspon ma cervene oko.

                Nvicx - Profil | Pá 26.7.2024 14:34:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Dnes prvý krát cielene na plotice a červenice. Pol hodina hľadania, dve hodiny lovu. Ryby na hod do 30s. Asi 40 plotíc, jedna červenica pod mieru, jalce, belice. Najväčšiu ploticu som pustil bez fotenia, že chytím určite väčšiu 😂😂😂
                Zlá doba v roku, normálne tam bývajú na jar ryby okolo 40cm, tak som si zbytočne fandil 🤦
                Nevadí, aspoň jedna na zápis do LR

                PLOTICA 24cm

                Nadväzec 0.16, háčik 16, krmivo gros gardons 0.5kg, 0.5l červov

                  Nnumen - Profil | Pá 26.7.2024 12:26:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Tak se mi provedli již i tři zlaťáci. Všechny jak přes kopírák. Ale nádherný,ta barva. Tahle ryba je prostě model.
                  Připisuji do soutěže 40cm lína

                    NFeederman@ - Profil | Pá 26.7.2024 11:15:37

                    Milda >> No jo, je to takový úlet, asi borci z Guru už nevěděli co se sebou😁…

                      NMirek.V - Profil | Pá 26.7.2024 10:15:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Tak se mi včera mezi ploticemi, cejnky a cejny povedlo konečně i pět tlouštíků. Jeden měl naštěstí míru do výzvy. Snad ho ještě přepíšu, ale teď jsem za něj rád. Na fotce to u ocasní ploutve vypadá, že měl trošku víc, ale je to tím, že se pohnul a udělala to perpektiva.
                      Prosím zapsat do LŘ: tloušť - 35

                        NMartin M. - Profil | Pá 26.7.2024 7:15:49

                        Milda >> barbartvi pro milovniky doutniku nebo pro milovniky methodu? :-)
                        ja bych se nedivil, kdyby v tom nejake suche olejnatejsi pelety horely. Po vykoureni vyklepnes aroma uzeneho lososa do krmeni.

                          NMilda - Profil | Čt 25.7.2024 21:11:50

                          Feederman@ >> Hrozné barbarství, todlencto..:) Dýmky mám rád, ale k vodě výjimečně, doutník (viržinko) je přece jen takový skladnější a méně údržbový ;)

                            NMufti - Profil | Čt 25.7.2024 21:07:12

                            Kaďa >>
                            Na to idem strategicky.
                            Jeden prút mimo lovneho miesta , vždy po prúde rieky s väčšou nastrahou. Druhý method alebo krmitko a hrám sa.
                            Veľká ryba, teda krajšia si v pokoji nájde nástrahu. A ostatok sa hraje s krmitkom 👍

                              Npeterb - Profil | Čt 25.7.2024 20:36:12

                              Kaďa >> Myslim ze mam dost dobre zmaknuty method po technickej stranke a krmivo plus nastrahy. Investoval som do toho vela casu aj penazi. Vyskusal som toho dost vela. Na rieku chodim uz vela rokov. Ale dost dlhy cas som chytal tak na nahodu. Ked fakt dobre brali tak som nachytal. Ako som zacal vela chytat method sa to zmenilo. Nachytam ovela viacej ryb a ked chytas tak sa naucis viacej aj o rybach samotnych.

                                NKaďa - Profil | Čt 25.7.2024 20:23:50

                                peterb >> tak ty to máš jinak zmáknutý👍, mně stačí ke štěstí, když dokážu aspoň trochu odselektovat ryby, co nechci chytat (typicky cejnek, ouklej nebo malej kapr) a mám nějakej záběr od zajímavější rybky. Ale baví mě to,to je hlavní 😁.

                                  NLukas S - Profil | Čt 25.7.2024 20:17:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Dneska další marný pokus o parmu. Povedla se aspoň slušná ostroretka.Přepisuji ostroretka 50cm

                                    Npeterb - Profil | Čt 25.7.2024 19:03:47

                                    Kaďa >> Dost pomoze ked si veris ze to mas technicky zmaknute. To znamena ze dokazes odchytat ryby ktore aktualne na mieste chcu brat. Ja si prave dost casto prestanem verit a zacnem zbytocne experimentovat cim si este viacej pohorsim.

                                      Npeterb - Profil | Čt 25.7.2024 18:57:47

                                      Kaďa >> To je fajn. Rieka je u mna top. Vzdy bola. Je lepsie dat si trocha pauzu ked to nejde. Skusis nieco ine a za tyzden sa vratis. Teraz sa to nebude menit zo dna na den. Rieka je taka. Zrazu jak keby ju pokropila ziva voda a vsetko sa zmeni. Zas inokedy mozes chodit tyzdne a je to stale rovnake. Hladat miesta je zaujmave. Vela sa tak o rieke naucis. Ale najviac sa naucis ked beru a chytas. Je tam mnoho vonkajsich podmienok ktore spolu suvisia a tazko ich vyhodnotis. Take veci ako prietok, pocasie, vietor, kyslik, prirodzena potrava, denna doba. Hodne vela veci ktore spolu suvisia.

                                        NKaďa - Profil | Čt 25.7.2024 18:50:05

                                        peterb >> uvidíme, snad jo😁. U mě je spíš problém, že nemám ty prutohodiny na řece. Já standartně chytám feeder na přehradách a spíš doplňkově. Teď mě vyhecovala ta výzva, tak teprve objevuju různý nový místa a za to su moc rád.

                                          Npeterb - Profil | Čt 25.7.2024 18:45:48

                                          Kaďa >> Uvidis. Karta sa obrati a zrazu bude lahke chytit perlina aj ploticu. Vzdy to je na rieke o vydrzi. Najlepsi je ten kto vydrzi a chodi k vode.

                                            Červené karty: Vydra revírní