Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NFeederman@ - Profil | Pá 26.6.2026 9:19:16

Tak borci dáme nějaké nové téma?
A co na ryby chodíte všichni? Někteří lapači vidím že jo a co vy ostatní?

    NKaďa - Profil | Čt 25.7.2024 18:40:50

    peterb >> nedaří se. Při minulých lovech jsem měl aspoň pocit, že už su blízko, ale dneska jsem teda byl úplně mimo😁. Zítra asi taky půjdu k vodě, ale ještě nevím na co a kam. Ale určitě na řeku, třeba se něco do tabulky povede.

      Npeterb - Profil | Čt 25.7.2024 18:33:40

      Kaďa >> Ne a ne perlina chytit? Ja dam zajtra a v sobotu kaprov na priehrade mimo vyzvu. V nedelu budem pokracovat na rieke.

        NKaďa - Profil | Čt 25.7.2024 18:27:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Tak dneska po stopách perlína č.4, opět beze stop😁. Vyzkoušel jsem tři místa na dvou různých revírech a výsledkem byly vesměs jen rybky mikro velikosti. Výjimkou bylo pár slušných kaprů, které se povedlo zdolat na slabší návazec. Jako raritu jsem po dlouhé době ulovil cejna sinného. Myslím, že si od perlína dám teď chvilku pohov😁. I když zítra mám volno, tak kdo ví? Prosím o zápis do Specialisty - kapr 61 cm.

          NFeederman@ - Profil | Čt 25.7.2024 16:23:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Když ti dojdou krmítka😁...
          A dostatečně ti jebe v hlavě😂😁😂

            NFeederman@ - Profil | Čt 25.7.2024 16:19:22

            Morwex >> Podle mě je to tam už normálně pomalejší řeka... To by jsi potom nemohl brát jako řeku ani Jihlavu pod Ivani ani jiné úseky různých řek nad jezy.
            Tohle nejsou žádné hluboké zátoky a podobně.

              NMorwex - Profil | Čt 25.7.2024 16:00:02

              Filla >> já to tam znám. Chodím tam. Ale jak říkám, já osobně bych perlina od Drhnolce nezapisoval do ricnaka. To je vše. Je to o úhlu pohledu.

                NFilla - Profil | Čt 25.7.2024 14:58:30

                Morwex >> Drnholec je imo řeka..

                  NMorwex - Profil | Čt 25.7.2024 13:42:19

                  Filla >> asi je to podle každého jinak. Za mě je D7 stojak a řeka se tomu dá říkat možná tak někde u Jevišovky. Drnholec dejme tomu teče, ale ten proud je srovnatelný se slepým ramenem 😁

                    NFilla - Profil | Čt 25.7.2024 13:04:14

                    Morwex >> zdarec, viz odpověď pro Kaďu.. když flusneš do vody, musí to odjet 😁

                      NFilla - Profil | Čt 25.7.2024 13:02:56

                      Kaďa >> soráč za latenci, byl jsem v horách a nemrkoval jsem ztama vůbec. Co se toho perlína týká, nemyslel jsem to hned nad most, ale výš k Drnholci, kde to teče. Perlíni tam jsou parádní, měl bych tam taky pro něj zajet 😉

                        Nnumen - Profil | Čt 25.7.2024 11:35:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Tak já měl u sebe na chatě kluky z kroužku. Pak mi pruty zabavila paní Nováková. Tak že jsem tomu moc nedal.

                          NDiamond - Profil | Čt 25.7.2024 10:21:02

                          chřenovák >> 🤣🤣🤣

                            Nchřenovák - Profil | Čt 25.7.2024 9:44:15

                            Zapomněl jsem mu dát kyblík s kuku 😂

                              NfrceQ - Profil | Čt 25.7.2024 9:36:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Taky přidám něco málo ať to není úplně prázdný a pomale to budu zdokonalovat.
                              Prosím o zápis:
                              Parma 63
                              Jelec 46
                              Jesen 38
                              Cejn 52
                              Cejnek 34
                              Perlín 25
                              Ostrá 44

                                Nchřenovák - Profil | Čt 25.7.2024 8:29:41

                                Když neberou tak si můžu protáhnout tělo 🤠

                                  Nchřenovák - Profil | Čt 25.7.2024 7:46:16

                                  Feederman@ >> Ty mám v tašce v Praze 😭

                                    Nlubo*93 - Profil | Čt 25.7.2024 7:34:17

                                    Feederman@ >> díky, takové místní specifikum :) jsou vzácní a tady si našli to své...

                                      Nlubo*93 - Profil | Čt 25.7.2024 7:33:02

                                      Goďák >> je skvělá. Byl to velmi dobrý kup :D

                                        NGoďák - Profil | Čt 25.7.2024 7:27:43

                                        lubo*93 >> Pěkná boloňka hade🤓🤣🥷🥷🥷

                                          NFeederman@ - Profil | Čt 25.7.2024 7:24:02

                                          lubo*93 >> Ten proudník je pořádný kus, krásná ryba👍

                                            Červené karty: Vydra revírní