Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁12%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁62%

Od 7.3.2026 hlasovalo 95 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NKaďa - Profil | Pá 26.6.2026 16:13:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Feederman@ >> máš nějakej nápad na to téma? Já jsem včera večer byl ještě zkusit amura, ale nic jsem neočekával a to se taky potvrdilo 😁. Tak pro letošek už jim dám pokoj. V neděli ráno bych rád zajel zafídrovat někam na řeku tady v okolí, pochytat aspoň nějaký ty říční rybky a zase pozvolna přesedlat k feederu. Teď jsem se skoro dva měsíce věnoval jen kaprům a amurům, výjimkou byly dvě vycházky na pstruhovku. Přidávám fotky dvou největších letošních ryb.

    Nlubo*93 - Profil | Čt 25.7.2024 7:20:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Po návratu z chaty jsem u vody s prutem nebyl a jen co jsem se vypravil tak vše bylo jinak 🤣🤣 žraly mne komáři, oukleje, slimáci.. repelent i selektivní nastrahy zato zůstaly doma 🤨 tak jsem stál před rozhodnutím jestli utéct nebo si další den vzít něco antiouklejového a v klidu si na ten večerní prime time počkat. Zbaběle jsem utekl tam kde nejsou ani oukleje ani konáři a bylo to fajn a pro jistotu jsem zvolil i lovnou metódu. Hluboké proudy vydaly plno velkých proudníků, několik průměrných tloušťů, podoustev, konzumního duhoně ale taky tu červenookou dámu 😊 tak jsem se zrelaxoval, spáchal vraždu a spokojeně jel dom…

      NFeederman@ - Profil | Čt 25.7.2024 7:19:57

      chřenovák >> Tak by to chtělo těžší krmítka😉

        Nchřenovák - Profil | Čt 25.7.2024 7:15:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Feederman@ >> Já tam mám v okolí tři místa
        Dneska jsem chtěl u chaty a tam bylo plno tak jsem jel o pět km dal jak jsem byl minulé
        Tady docela fouká , když hodím 45 g krmítko s futrem tak se mi asi v 50 m zastaví ve vzduchu 🤣
        Jinak hloubka je tu 1,5 m
        Tak to házím k rákosí

          NFeederman@ - Profil | Čt 25.7.2024 7:08:55

          chřenovák >> Na tom jezeře bych zkusil najít hloubku…
          Ta řeka to vypadá spíše na nějaký kanál, ale i tam by mohly být zajímavé ryby.

            Npeterb - Profil | St 24.7.2024 22:28:59

            Morwex >> Ja som ju este na zivo nevidel. Najprv som myslel ze je to kuna. Ale potom som vygooglil 😂

              NMorwex - Profil | St 24.7.2024 22:26:48

              peterb >> těchto je na jezerech na Palavě plno. Když jsme ji viděl prvně, tak jsem taky nechápal. Jednou na podzim mi dokonce kradla rybičky z kbelíku, když jsem šel k vodě se umýt. Je to extrémně mrštnýba silný dravec. Na svoji drobnou velikost dokáže zdolat třeba zajíce.

                Npeterb - Profil | St 24.7.2024 22:20:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Morwex >> V nedelu vybehla z travy lasica. Sedel som vyssie a ona vybehla hned pri vode. Postavila sa na zadne a pozera na mna. Pozeral som jak puk ze co to je 😮

                  NKaďa - Profil | St 24.7.2024 22:18:17

                  Morwex >> to si klidně nechám ujít, děsí mě to😁

                    NMorwex - Profil | St 24.7.2024 22:14:05

                    Kaďa >> tak třeba budeš mít víc štěstí příště 😃 je to foceny dneska při lovu.

                      NKaďa - Profil | St 24.7.2024 22:12:44

                      Morwex >> tak já to teda vidím poprvé. Takovou potvoru jsem u nás ještě neviděl 😁

                        NMorwex - Profil | St 24.7.2024 22:10:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        peterb >> já netušil, že to je tak těžký. Já tu housenku znám od mala, tak jsem myslel, že je tu víc lidí co to pozná. Tohle už je poslední "fáze" před zakuklením a právě imituje hada aby odradil případného predátora. Pak vypadá takto.

                          NMorwex - Profil | St 24.7.2024 22:07:44

                          igoo >> stačí ten dobrý pocit, že se člověk dozví novou věc 😁

                            Npeterb - Profil | St 24.7.2024 22:01:10

                            Morwex >> Kviz. Som myslel ze to je len koza zvlecena z hada. Nemas lahsiu otazku 🤦

                              Nigoo - Profil | St 24.7.2024 22:00:18

                              Morwex >> kvíz a kolik bludišťáků?

                                NMorwex - Profil | St 24.7.2024 21:52:16

                                igoo >> to nemáš hledat podle obrázku, to byl spíš takový kvíz 😁😁

                                  Nchřenovák - Profil | St 24.7.2024 21:19:02

                                  Rybkin >> Krabička červů a žížalek 8 a 10 zlotých
                                  Červů je tam tak necelá půl decka

                                    Nigoo - Profil | St 24.7.2024 21:17:00

                                    Morwex >> pěkně jsi zachytal.

                                      NMorwex - Profil | St 24.7.2024 21:09:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Dneska jsem po práci zkusil řeku abych co nejvíc doplnil tabulku a nevypadala tak prázdně. Šel jsem brutálně na lehko jen s jedním prutem, krmením loprio plotice a 3dcl červů. Nevím jestli to bylo tím že to prostě šlo a ryba tam byla a nebo tím, že to krmení bylo 50/50 směs a červy, ale zachytal jsem si za 2 hodky famózně. Nespočet ostrých okolo 40-45, ale největší překvapení byly podoustve a velcí cejni. Oba druhy jsem v tomto úseku už pochytal, ale nikdy takových rozměrů. Cejni k 60 předešlé roky nemyslitelné a podoustev větší než 35 jsem tady snad nechytil vůbec nikdy. Možná ta půlroční velká voda má i svá pozitiva a promíchalo to trochu rybí osádkou. Každopádně na první nához jsem udělal perlina, který těsně přelezl hranici 😁

                                      Chytal jsem v proudném úseku, kde je vody tak po kolena a povedl se mi na padla i jeden kapr, ale toho už jsem nefotil.

                                      Prosím o zápis do říční výzvy:
                                      Perlín 20cm
                                      Jesen 36cm
                                      Ostrá 46cm
                                      Podoustev 45cm

                                      Přepis cejn 58cm

                                      Jedno foto navíc jestli víte copak je to za "hada"

                                        NRybkin - Profil | St 24.7.2024 21:07:29

                                        chřenovák >> Za cenu všeho co je na fotkách máš u nás litr červů?

                                          Nchřenovák - Profil | St 24.7.2024 20:59:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Goďák >> Byl jsem si v Mielu v rybářských potřebách koupit živou a za tu cenu mám v Mivardi pomalu litr červů 🤣

                                            Červené karty: Vydra revírní