- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Půjčení prutu 6letemu dítěti
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
1x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
rájovec - Profil | St 4.9.2024 7:52:53
kolotuk - Profil | Út 3.9.2024 20:52:49
drvoštěp - Profil | Út 3.9.2024 15:40:00
drvoštěp - Profil | Út 3.9.2024 15:29:10
sven - Profil | Út 3.9.2024 15:23:59
Tazatel je členem Plzeň 2, což přeloženo do češtiny znamená, že se jedná o revíry v okolí Frýdlantu v Čechácch v Libereckém kraji, které z něj šikula p. Bohuněk, úředně "vyvedl" . Ale to je jiná historie.
Roční rybářský lístek pro 6-leté děcko stojí 50,- Kč, první povolenka je i pro "Plzeňská " děcka zdarma.
Členem se může stát od začátku školní docházky, rybářský kroužek není povinností ani nezbytností pro získání RL.
Vedl jsem 16. let rybář. kroužek a navštěvovaly ho děti i od 6 let a nebyl s tím žádný problém.
Vše se řešilo ústně, v případě tak malých dětí.
Ostatně celý kroužek byl a doposud je zdarma, takže neobnáší žádné finanční nároky ani pro nízkopřijmové rodiny.
Tedy osobně bych nehledal problém tam, kde žádný není :-)
drvoštěp - Profil | Út 3.9.2024 14:52:47
sven - Profil | Út 3.9.2024 14:31:00
Jak s ní kdo naloží, je už na něm :-)
drvoštěp - Profil | Út 3.9.2024 14:25:34
sven - Profil | Út 3.9.2024 14:11:12
Nerozlišuje, zda je lovícímu 6 nebo 60 let.
Tedy je pouze na benevolenci RS, zda lovící děcko "nevidí" nebo bude jednat v souladu se zákonem.
RS není nástrojem moci Svazu ale úřední osobou, ustanovenou do funkce státním orgánem.
S Rybářským Svazem nemá nic společného, řídí se zákonem 99/2004 a nikoli svazovými interními pokyny...
Proto raději nic neprokazuj .-)
Ustanovení v RŘ/BPVRP můžeš považovat za blábol, případně i za návod k páchání tr. činnosti na úseku rybářství.
Existují tři možnosti:
1) V ČRS může být i děcko ve věku 6 let členem Svazu a držitelem Rybářského lístku i povolenky k lovu.
2) Navštěvovat s děckem soukromé nebo obecní vody v režimu rybníkářství..
3) Spoléhat na ochotu RS, že sama přestoupí ustanovení zákona :
"(8) Při lovu v rybářském revíru je osoba provádějící lov povinna mít u sebe rybářský lístek, povolenku k lovu, nejde-li o uživatele rybářského revíru, popřípadě doklad o udělení výjimky podle odstavce 5 nebo 6 a na požádání je předložit rybářské stráži, rybářskému hospodáři, popřípadě jeho zástupci nebo osobám pověřeným příslušným rybářským orgánem nebo orgánům Policie České republiky."
hraji - Profil | Út 3.9.2024 10:25:02
Martin M. - Profil | Út 3.9.2024 10:08:45
Knapík - Profil | Út 3.9.2024 8:07:08
VIII. Chování při lovu
Děti do 10ti let věku mohou manipulovat s 1 udicí osoby provádějící lov starší 18ti let v jejím doprovodu.
Bear - Profil | Út 3.9.2024 7:37:54
potřeboval bych se ujistit, zda to chápu dobře (diskuze se rozvětvila tak, že je nepřehledná).
Jsem starší 18 let, jsem platným členem nějaké MO ČRS, mám vše zaplacené, splněné.
Mohu tedy zcela legálně nechat můj druhý prut při plavané pod mým dozorem ovládat šestiletého syna, který samozřejmě není po legislativní stránce rybářem v ČRS?
Mohu si tak počínat až do jeho 10 let?
Jak případně rybářské stráži prokázat synův věk?
Díky za potvrzení/vyvrácení.
sven - Profil | Po 15.6.2020 9:29:14
ryba domácí - Profil | Po 15.6.2020 8:59:56
Já vím, že MRK je plnej právníků kteří vše znají a vědí co se smí a nesmí, ale problémy tazatele jsem nikdy neřešil. Když můj syn chtěl jít jednou za čas na ryby, tak prostě plnohodnotně chytal na jeden můj prut a hotovo. Bez ohledu na věk. Přísahám, že žádná kontrola s tím nikdy neměla sebemenší problém, vlastně se nikdy ohledně věku ani nezeptala.
Dnes už má kluk papíry vlastní a vše běží jak má.
Přece se furt nemůžeme všech nařízení tak bát, to bysme nemohli skoro nic.
Honza Veber - Profil | Po 15.6.2020 6:54:23
Honza Veber - Profil | Po 15.6.2020 6:52:58
€mo - Profil | So 13.6.2020 14:10:19
Jarin - Profil | So 13.6.2020 13:45:25
Vyhlaška 381/2018 Z. z. v § 14 ods. (12) Loviaci vo veku od 3 do 6 rokov môže loviť ryby výlučne v sprievode plnoletej osoby, ktorá je držiteľom rybárskeho lístka alebo povolenia alebo osobitného povolenia, a to s jedným rybárskym prútom s navijakom alebo bez navijaku...
PS Rybarsky listok je zadarmo pre deti mladšie ako 15 rokov ...
Viem ,že to asi vieš - len to interpretuj tak ako to je a nie,že u nas je to zakazané ressp. nieje dovolene... dufam,že si rozumieme...
€mo - Profil | So 13.6.2020 12:52:33
čudla - Profil | So 13.6.2020 12:47:53
24.3.2020
Ministerstvo zemědělství ČR
– informuje o prodloužení platnosti RL jejichž platnost skončila k 29.2.2020
tedy po dobu nouzového stavu byly všechny neplatné SRL, jejichž platnost skončila k 29.2.2020 v ČR automaticky prodlouženy...
U Vás na bačove ste zaspali chlapci či ako??????😂😂😂😂
€mo - Profil | So 13.6.2020 10:24:02
RAJA - Profil | So 13.6.2020 10:11:08
€mo - Profil | So 13.6.2020 9:58:27
Uvediem ešte ďalší príklad z praxe. Môjmu strednému, teraz 5 r. synovi skončila platnosť rybárskeho lístka. 2.4.2020. nikto sme s koronou dopredu nerátali a náš úrad vydal opatrenia, že sa to dalo jedine elektronickou komunikáciu. Lístok, ktorý ti bežne vydajú na počkanie trval pri elektronickej žiadosti takmer mesiac. Takže nejaký čas nelovil, len pri nás sedel. Obhajuj si to koľko chceš, ale je to obmedzenie bez zásadnejšieho dôvodu. Ok, akceptujem, že je a prispôsobil som sa mu, ale logickú rovinu pre jeho obhajobu naozaj nehľadaj.
RAJA - Profil | So 13.6.2020 8:41:33
sven - Profil | Pá 12.6.2020 12:51:11
Dovol vážený kolego abych se stručně, takřka několika slovy pokusil rozptýlit Tvé obavy..
Zmíněná komunita mladší patnácti let, zná svá práva naprosto dokonale, dokonaleji než zbývající komunity všech odstínů, od růžové až po bleděmodře puntíkovanou .. a své trestní neodpovědnosti, si je plně vědoma.
Pokud snad některý z minoritních jedinců trpí nezvladatelnou rybářskou vášní, zcela jistě nečeká na můj ani ničí pokyn ale dávno a dávno koná....
Ovšem, bude se jednat o naprostou výjimku, neboť geneticky zakodovaná netrpělivost, nesystematičnost, hyperaktivita a shromažďovací pud, úspěch v této disciplíně, téměř vylučují..
Bavíme-li se o lovu ryb udicí...
Za svůj více jak půl století dlouhý rybářský život, bych pytlačící jedince tohoto etnika, spočítal na prstech jedné ruky truhláře, v invalidním důchodu..
Za šestnáct let praxe vedoucího rybářského kroužku , se mi přihlasili cca 4 chlapci ale žádný z nich nevydržel déle jak několik málo měsíců. Dva přesedlali na pro ně akčnější fotbal a druhé dva, více zaujal pouliční ruch maloměsta...
V rybolovu žádný z nich nepokračoval.. Ani v nelegálním.. čestný pionýrský..věděl bych to..
Za dvacet let praxe RS jsem zaznamenal 2 (slovy dva) minoritní pytlačící jedince v produktivním věku. Oba pracující a oběma bylo rozhodnutím soudu, něco práce ještě přiloženo.
Naopak z majoritní společnosti, bych napočítal několik desítek dopadených lapků.
Žádný z nich nebyl ani houmlesák ani těžký sociální případ ani škodlivý důchodce, vyzbrojený čínským teleskopem a knedlíkem od oběda ale např. absolvent VŠE a zároveň i majitel dobře prosperující restaurace, živnostník- instalatér, zaměstnanec Diamo s.p., s příjmem cca 35000 -40 000 brutto či Mgr. v hodnosti kapitána PČR v činné službě..
Samotné dítě u vody s udicí a dokonce i lovící, je dnes cosi, jako potkat bájného jednorožce..
Pokud se tam nějaké vyskytuje, tak povětšinou coby krycí manévr otce rybáře, který jej venčí aby jeho drahá polovice strpěla bez remcání, rybářské puzení hlavy rodiny..
I tak, tam z 99% pouze pobíhá, případně znaveno životem dřepí, fascinováno displejem svého mobilu.
Ostatně stejně, jako drtivá většina jeho vrstevníků, napříč barevným spektrem a geografickou lokací prvního a druhého světa..
Nikdy v životě jsem nezaznamenal jediné děcko, žádného odstínu pleti od albinoidní bílé až po nigerijskou čerň, které by prodávalo ryby v hospodě..
Naopak, zaznamenal jsou dlouhou řadu, tzv. spořádaných občanů, "žijích řádným životem pracujícího člověka", kteří podobnou činnost provozovali a provozují a šupinatého tvora učinili směnnou jednotkou barterového obchodu či všimným, namísto hruštiček ze zahrádky..
Nene, nic si nenamlouvejme, dnešní děti mají jiné priority a na barvě pleti, opravdu nezáleží.
Mají-li sociální dávky logiku, toť diskutábl nad rámec této diskuse.
Pracovní povinnost byla pohřichu zrušena, což osobně považuji za velký malér, ovšem nepoměrně menší, než např. zcela neúměrné příjmy poslanců obou sněmoven, absolutně pak nepochopitelné v případě europoslanců, tolerované účetnictví v daňových rájích, každoroční odliv více jak 300 miliard dividend do zahraničí, tunelování státních zakázek, causy typu LTO, předraženého vojenského materiálu apod., divoká privatizace devadesátých let, s následnou likvidací průmyslové, chemické zemědělské aj. výroby atd. atp.
Oproti všem těmto odlivům a odklonům, vydá stát na sociálních dávkách každoročně cca "pouhých" 30 miliard.
Samozřejmě nikoli pouze pro netáhla ale pro celé spektrum potřebných, včetně nemocných, tělesně a duševně postižených...... nebo i těch nezaměstnaných, kteří skončili na dlažbě, ne vlastní vinou ...
Pokud se v rozpočtu financí nedostává, mohl by stát oslovit některého z pánů, kteří se nadřeli jako koně, nejspíš i za cenů přesčasů...jistě by rádi vypomohli, vždyť to jsou jen drobné...https://miliardari.forbes.cz/
Ale vraťme se k jádru diskuse..
Závěrem je třeba konstatovat, že zákon platí pro každého stejnou měrou.. Ať se nám líbí nebo ne.
Slovy klasika: " Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme udělat" :-)
€mo - Profil | Pá 12.6.2020 12:50:30
_Karel_ - Profil | Pá 12.6.2020 6:40:19
Ladas78 - Profil | Pá 12.6.2020 5:23:30
Honza Veber - Profil | Pá 12.6.2020 1:23:10
RAJA - Profil | Čt 11.6.2020 20:16:49
Kde to žije - všechna témata
2:11Hlídač slev eshopů 751
ÚtRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
ÚtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtLabe fishing store 19
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoŽermanky a bivakovani 4
PoPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic















