401002 vysazování Berounka

Vážení přátelé,

díval jsem se na další smutnou podívanou, ztělesněnou do Sumářního roku 2019, který vypracoval dne 24.3.2020 pan Novotný. Navrhuji ještě silnější vysazování kapra, a přejmenování revírů - můj návrh by vypadal např. takto: Kaprodrom/1, Kaprodrom/2, Kaprodrom/3, XXL Kaprodrom/1, XXL Kaprodrom /2, SUPER XXL Kaprodrom/1, atd. .... ... Kapr v takovém měřítku každému revíru resp. jeho biotopu škodí, to se učí, předpokládám, v prvním ročníku rybářské školy.

Přejdu ke dravcům, abych Vám sebral argument, že některé druhy ryb nemají umělé odchovy, takže se nevysazují... A jejich potravní potřeby tím může kapr v takovém měřítku směle decimovat. Všimněte si, že používám stále spojení "kapr
v takovém měřítku". Já mám rád a chytám rád všechny druhy ryb.
Příklad - Berounka 2019:
Kapř 8.911 ks
Štika 436
Sumec 167
Candát 109
Tato čísla mají být nějaký vtip, jako třeba, že rybáři neumějí chytat dravce?? Nebo nechcete mi snad tvrdit, že ten nepoměr vzniknul tím, že dravci jsou až od 16.6.?? Přátelé, nenechte se vysmát!!! Od 16.6. jsou revíry obleženy dravcaři stejně tak, jako kapraři... Nevím, jak často se dostanete k vodě, určitě jste hodně pracovně zaneprázdněni... Doporučuji Vám častější návštěvy, samozřemmě až po uplynutí karantény.

Skutečně si myslíte, že je takový nepoměr mezi rybáři, kteří chtějí kapra, a těmi, kteří si chtějí zachytat stejně dobře i jiné ryby? Domnívám se, že byste měli udělat rybářský průzkum Vaší členské základny, neboť poměr kaprařů a dravcařů se už roky srovnává - ty pomyslné nůžky se pomalu uzavírají. Žádné členské schůze na tom nic nezmění - to je poze taková vaše zástěrka, neboť si stále děláte, co chcete, resp. co chce nejsilnější lobbing!!! To mám potvrzeno od přítele závodního rybáře, jehož jméno ponechám samozřejmě v anonymitě. A co se týče znalostí Vaší rybářské základny, stále žijete v pravěku, kdy u řeky seděl starý pán, a jeho manželka čekala s obědem, až donese kapra... A další den nejlépe 2, a další den zase 2 (třetího má schovanýho v batohu). Takže Vám už vlastně začínám rozumět - snažíte se, aby se na všechny dostalo.

Takže ještě jednou - obě rybářské základny, zejména díky obrovskému rozmachu oblíbenosti přívlače, se srovnaly. Je třeba už nežít v pravěku, ale jít s dobou, a zarybňovací plán zmodernizovat.


P.S.: Členskou základnu máte ohromnou!!! Povolenky stále zůstávají (ve srovnání s Evropou) velmi levné.
Přesto byste na dravce a ostatní dražší ryby měli mít dost financí. A to vzhledem k počtu Vašich revírů, v poměru k Vaší obrovské členské základně... Dnes tady dostane lístek i povolenku každý, kdo má do p*dele díru, i můj soused, který nerozezná kapra od cejna, a při dotazu na peán přináší pákové kleště... Přátelé, tohle všechno je ale Vaše vizitka!!! Upřednostňujete DLOUHODOBĚ kvantitu před kvalitou, co se členské základny týče... A jestli byste to rádi svedli na místní členské organizace, jste jejich nadřízený orgán, máte si najít způsob to ohlídat.


Poz..: Tento spam byl vygenerován automaticky, neodpovídejte na něj prosím - jeho původce Vaše odpověď vůbec nezajímá.


S úctou a přáním pevného zdravíčka
D. TrojanAutor diskuse: fujitsu007 - Profil , 21.5. všeobecné - revíry, cestování

1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

NKnapík - Profil | Čt 21.5.2020 14:06:39

Kdyby to bylo jen o Berounce..., podobná čísla bys dostal z většiny revírů :-(
Statistika úlovků ZČ za rok 2019 :
Celkově bylo na mimopstruhových rybářských revírech Západočeského územního svazu uloveno 182 904 kusů ryb o celkové hmotnosti 281 529 kg. V tomto úlovku byl nejvíce zastoupen kapr obecný, a to v počtu 119 525 kusů, o průměrné kusové hmotnosti 1,92 kg. Dále bylo na mimospruhových rybářských revírech uloveno např.: 8 464 kusů štiky obecné, 3 384 kusů candáta obecného, 2 986 kusů okouna říčního nebo 1228 kusů úhoře říčního.
Tzn., že kapr se na úlovku podílí 81,5% hmotnosti !!!
První krok k nápravě by měl být následující - snížit násadu kapru minimálně na polovinu a ušetřené peníze investovat do jiných druhů ryb (tím nemyslím duháka, sivena, bezploutvého potočáka apod.)