Koupě prvního bivaku

Zdravím pánové,budu pořizovat svůj první bivak a mám tři favority:CHUB OUTKAST BIVVY 1 MAN,GIANTS FISHING GAUBE BIVVY 2 MAN a JRC DEFENDER PEAK 1 MAN.Budu rád za každou radu a doporučení.Díky Miloš.
Autor diskuse: Spong - Profil , 11.3.2020 všeobecné - náčiní, doplňky

NKkarp - Profil | Čt 1.10.2020 11:13:40

Ahoj, ikdybys nebyl u vody nějak často, asi bych šel už do bivaků z materiálu Aquatex nebo Ven-tec, popř. jak má Nash Titan. Vydrží řadu let a podrží v jakémkoliv počasí, paropropustnost dobrá. Jsou to kvalitní bivaky, s Nashem Titan T2 a Trakker Tempest mám zkušenosti a bomba oproti klasickým nylonům JRC, CHUB, GIANT atd. Cenovka je vyšší, ale kupuješ to na x let. Prošel jsem si bivakem z Nylonu 5000 vodní sloupec za 8tis až po Tempesta a investice se vážně vyplatí, je to znát. Když tak vem nějaký bazarový kousek.
Ale všeobecně bych doporučil 10000 vodní sloupec, kšilt a zadní odvětrávání a rozměrově trochu větší než jen 1man, skrze výbavu a nepřízeň počasí, větší bivak = větší zázemí a pohodlí. Pouze osobní názor, ono postačí i ty cos zmínil, jen moje zkušenosti a postřehy od vody.

Nroxtidy - Profil | St 30.9.2020 22:26:04

Spong - >> Cus, mam Chub tri brid....vytknul bych mu dve veci....1) nema ksilt, takze pri sikmem desti pochopitelne prsi dovnitr a 2) na strese se diky tvaru maji tendenci delat kaluze (ma jakoby rovnou strechu). Perfektni je zadni okno na vetrani (to je pro me treba dost podstatne. A hodne fajn je i moznost odepnout predni panel a mit z toho otevrenou kopuli.
Ani jeden z tebou vybranych bivaku nebude mit tyto nesvary, takze chybu neudelas dle me ani s jednim.
Ja bych do placu prihodil jeste:
SOLAR TACKLE - SP BANKMASTER TWIN RIB, ktery sezenes za super penize treba zde https://www.mur-tackle-shop.de/Solar-Tackle-SP-Bank​master-Twin-Rib

NNAVI73 - Profil | St 30.9.2020 19:50:21

Spong - >> hele za mě bych si přidal a koupil https://www.rco-fishing.cz/eshop/bivak-ehmanns-hot-​spot-rock-1-man-bivvy?
to už není kompromis ale spousta muziky za slušnej peníz

Npalovák62 - Profil | St 30.9.2020 19:24:52

V každém případě to nebudou vyhozené peníze. Teplotní komfort, zvláště v chladném období a nemusí to být jen podzim a zima se Ti zvýší. Druhá věc je rosení bivaku . Já mám Luxury bez přehozu a již v září se mi objevovala rosa uvnitř / ne sice moc, ale byla /. Názory mohou být různé, já bych ti ho doporučil.

Njarabeast - Profil | St 30.9.2020 19:15:24

Máte někdo zkušenosti se zimním prehozem jrc defender peak 1? Jde mi o to jestli se zlepší teplotní komfort? Ono když je venku kolem nuly nebo třeba v noci - 5 stupnu tak to v tom bivaku není žádná hitparada. Je to znát když tam ten přehoz je, izoluje lépe teplo nebo to jsou zbytečně vyhozené dva litry?

Nmegalodon - Profil | St 11.3.2020 22:12:18

Spong - >> Já měl několik let Sheltera od Carpsystemu a je to opravdu dobrej bivak. Materiál a zpracování ok. Nebýt toho, že jsem v létě začal postrádat zadní okno, měl bych ho pořád. Ovšem včera jsem ho prodal a mám za něj náhradu právě ten JRC defender peak 1-man co máš ve svým výběru. Zatím jsem ho postavil jen doma v obýváku, abych viděl jestli je vše v pořádku, ale u vody jsem s ním ještě nebyl, takže bohužel nemůžu podat víc informací.
Nicméně poradím ti asi takto - vzhledem k tomu, že všechny co uvádíš, jsou se zadním oknem (není to vůbec špatná věc), vybírej podle svých finančních možností a hlavně být tebou beru ten s nejmenší transportní délkou. Protože jinak se člověk dle mě připravuje o jednu z výhod bivaku, když je to na přenášení moc dlouhý.

NMalab - Profil | St 11.3.2020 19:49:42

Mám Sonik sk tek 2 man. Co mi vadí je, že pokud ho rozbalím v osvětleném kempu je uvnitř dost světlo. V přírodě ve tmě je to lepší a v bivaku lze spát. To za světla pouličních lamp v bivaku v kempu nedokáži. Bude to vlastnost všech bivaků ze stejného, nebo podobného materiálu.