- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Je zakrmovaní,vnadění součast lovu,musím mít zapsanou dochazku když jen zakrmuji.
Musím mít zapsanou dochazku když jen zakrmují nebo vnadím.
Autor diskuse: badian - Profil , 4.12.2019 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NDědek - Profil | Pá 6.12.2019 23:14:38
Káceč >> Nechci se dohadovat, nejsem si jistý v kramflecích, ale příkazem na místě, znamená vyřešit přestupek v blokovém řízení, tedy aspoň u nás...
NDědek - Profil | Pá 6.12.2019 23:08:01
Káceč >>
e) projednat přestupky podle tohoto zákona příkazem na místě.
e) projednat přestupky podle tohoto zákona příkazem na místě.
NKáceč - Profil | Pá 6.12.2019 23:05:19
Dědek >> RS ti může dát maximálně zápis do povolenky a tím to pro ní končí....
edit: pak tě nahlásí, to jo.
edit: pak tě nahlásí, to jo.
NDědek - Profil | Pá 6.12.2019 23:00:46
Káceč >> už se konečně na tu pečerku vy s erte :-).
Pokud vím, RS má pokutové bloky, tedy pokud je použije k vyřešení přestupku, trestá.
Pokud vím, RS má pokutové bloky, tedy pokud je použije k vyřešení přestupku, trestá.
NKáceč - Profil | Pá 6.12.2019 22:49:28
zdevac >> RS může jedině zavolat PČR, že někdo porušuje vodní zákon. A hlavně, RS netrestá :-)
Nzdevac - Profil | Pá 6.12.2019 22:42:50
Káceč >> To máš možná pravdu, ale takto problém nezní :-) Jde o to, zda tě může RS trestat za nezapasnou docházku.
NKáceč - Profil | Pá 6.12.2019 22:19:50
Vodní zákon, jehož účelem je mimo jiné, zachování a zlepšení jakosti povrchových a podzemních vod.....tak si myslím, že každej, kdo do vody hází krmení, ať labutím, kachnám nebo rybám, kteréžto jakost vody jistě nezlepší a ani nezachová, tento zákon porušuje a měl by být potrestán.
NDědek - Profil | Pá 6.12.2019 21:30:46
Daty >> Dali, to je obecný problém svazopředpisů, které z velké části dával dohromady nejlepší JUDr. na světě. To jsou jeho důsledky, tedy ty, že jdou vyložit mnoha způsoby a chudák rybář, který narazí na RS, který to bude považovat oproti rybáři za přestupek.
Ještě že už je JUDr. v důchodu.
Je tady po něm opravdu co napravovat.
Ještě že už je JUDr. v důchodu.
Je tady po něm opravdu co napravovat.
NDaty - Profil | Pá 6.12.2019 21:06:00
hraji >> Jirko, rovněž nechci debatovat o výkladu práva, mám jediný dotaz na tebe jako RS. Ptám se v dobrém a pevně věřím, že tvá odpověď mnohým ujasní danou problematiku.
Otázka zní:
Budeš mít ke mně jako RS výhrady, z toho důvodu, že budu krmit a nebudu mít zapsánu docházku?
Díky
Otázka zní:
Budeš mít ke mně jako RS výhrady, z toho důvodu, že budu krmit a nebudu mít zapsánu docházku?
Díky
NDaty - Profil | Pá 6.12.2019 20:59:41
sven >> To ty jsi psal, že v BPVRP něco takového je, ... takže ok, není to tam. A myslím, že Hraji jen citoval jeden paragraf. Ale to zdaleka nepodporuje tvé tvrzení, že když krmíš, atk máš mít zapsáno....
NPstruh27 - Profil | Pá 6.12.2019 18:42:59
Podľa mňa nemusíš ja keď idem zakrmovať - prak, lopatka ...... tak nikdy nezapisujem ani so sebou nemám papiere. Kŕmiť môžeš aj Kačky, Labute - na to žiadne povolenie netreba :-)
Nsven - Profil | Pá 6.12.2019 17:15:02
zdevac >> Logika Ti nikterak neuniká, vše je jak má být, rozumíš tomu dobře :-)
Tazateli jsem na jeho dotaz odpověděl vyčerpávajícím způsobem již z počátku diskuse.
Navíc jsem bonusem odpověd rozšířil o variantu nad rámec dotazu, co by kdyby... v případě přítomnosti rybářského náčiní . Viz níže..
A to zcela bez nároku na honorář a dokonce i poděkování.. :-)
Prostě a jednoduše, kolega Badián hodil do placu diskusní téma abychom se tu mohli přetahovat o slovíčka a klikači si zaklikat, zatímco on má diskutující, tzv. na háku.
Soudím tak dle toho, že se ani jedenkrát neobtěžoval do diskuse vstoupit..
..." sven - ® [Poslat soukromou zprávu.] St 4.12.2019 17:03:53
badian - >> rybářská legislativa nezná pojem vnadění / krmení, tedy pokud pouze krmíš, nemusíš mít docházku zapsanou..
Ovšem pokud "krmíš" bezprostředně před lovem a máš rozbaleno rybářské náčiní, pak se jedná o přípravu k lovu a povinností člena Ryb. svazu je dle BPVRP, mít docházku zapsanou.
Ovšem je třeba i dodat, že vnadění/krmení, je z hlediska zákona 254/2001 Sb. - Vodního zákona, považováno za znečisťováno povrchových vod a tedy zakázáno..
Tazateli jsem na jeho dotaz odpověděl vyčerpávajícím způsobem již z počátku diskuse.
Navíc jsem bonusem odpověd rozšířil o variantu nad rámec dotazu, co by kdyby... v případě přítomnosti rybářského náčiní . Viz níže..
A to zcela bez nároku na honorář a dokonce i poděkování.. :-)
Prostě a jednoduše, kolega Badián hodil do placu diskusní téma abychom se tu mohli přetahovat o slovíčka a klikači si zaklikat, zatímco on má diskutující, tzv. na háku.
Soudím tak dle toho, že se ani jedenkrát neobtěžoval do diskuse vstoupit..
..." sven - ® [Poslat soukromou zprávu.] St 4.12.2019 17:03:53
badian - >> rybářská legislativa nezná pojem vnadění / krmení, tedy pokud pouze krmíš, nemusíš mít docházku zapsanou..
Ovšem pokud "krmíš" bezprostředně před lovem a máš rozbaleno rybářské náčiní, pak se jedná o přípravu k lovu a povinností člena Ryb. svazu je dle BPVRP, mít docházku zapsanou.
Ovšem je třeba i dodat, že vnadění/krmení, je z hlediska zákona 254/2001 Sb. - Vodního zákona, považováno za znečisťováno povrchových vod a tedy zakázáno..
Ndrvoštěp - Profil | Pá 6.12.2019 15:58:33
Jaromírek >> Je mi to jasný. Čekal jsem že mi tu někdo bude vyhrožovat Pčr atd. A že mě pak vsadí na náměstí do klády😂😂😂
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....










