Woblery z AliExpress - zkušenosti

Chtěl bych založit novou otázku pouze pro nákupy woblerů z AliExpress. Případně z podobných obchodů. Chtěl bych poprosit o sdílení konkrétních woblerů, které jste již měli šanci otestovat a můžete je tedy doporučit dále.

Za mě pro začátek:
https://www.aliexpress.com/item/Sealurer-Brand-Lifelike-VIB-Fishing-Lure-5-5CM-9G-Pesca-Hooks-Fish-Wobbler-Tackle-Crankbait-Artificial/32459704085.html
Menší wobler, ale chytám na něj i štiky 60cm. Při chodu prudce klepe ocáskem(hlava drží) a při trochu rychlejším chodu opravdu razantně.

https://www.aliexpress.com/item/1Pcs-Crankbait-fishing-Wobblers-14g-10cm-artificial-Crank-Bait-Bass-Fishing-Lure-pike-trolling-pesca-carp/32846921153.html
Dobrý chod a dost potápivý.

https://www.aliexpress.com/item/HAODIAOZHE-4-5cm-4-2g-Crankbait-Fishing-Lure-Artificial-Crank-Hard-Bait-Topwater-Minnow-Fishing-Wobblers/32976954610.html
Pruhovaná verze ideální na okouny a na tlouště

https://www.aliexpress.com/item/WALK-FISH-1PCS-Minnow-Fishing-Lure-Laser-Hard-Artificial-Bait-3D-Eyes-11cm-13-1g-Fishing/32803093258.html
Testováno zatím v menší nádrži a chod vypadá dobře.Plovoucí. Tento model počítám že bude moje častá nástraha na štiky. Poměr cena/chod-kvalita je výborný.
Autor diskuse: Deawon - Profil , 16.5.2019 dravci - nástrahy, návnady

NBorek-kerob - Profil | Po 9.9.2019 12:01:43

Řízek 5,125 >> Rezeň 5,125 - 9.9.2019 11:54:54 >> tak to vyzkoušej a dej pak vědet... :-D

    NRezeň 5,125 - Profil | Po 9.9.2019 11:54:54

    Borek-kerob >> zátěž ne kulová ale kilova:-)
    Jako bývalý vědec to přijmout umím, ale protože se to vymyka mému selskému rozumu, tak trvám na vyzkoušení v praxi:-)
    I Tomáš byl nevěřící:-)

      NBorek-kerob - Profil | Po 9.9.2019 11:47:32

      Řízek 5,125 >> Rezeň 5,125 - 9.9.2019 11:35:08 >> nechápu, co chceš zkoušet. Z potápivýho voblera plovoucího prostě neuděláš tim, že vzduch uvnitř těla woblera nahradiš čimkoliv, co je těžší než ten vzduch, i když by ten materiál sám o sobě skvěle plaval. Důležitý je akorát to, kolik ten wob váží a jakej má objem (kolik vody vytlačí - když vytlačí větší hmotnost vody než sám váží, bude plavat. V opačnym případě plavat nebude.). To je prostě fakt, kterej bys měl jako vědec umět přijmout.

        NRezeň 5,125 - Profil | Po 9.9.2019 11:35:08

        Borek-kerob >> já jako chápu, jak to myslíš, nicméně, by to chtělo vyzkoušet:-)
        Plastovej wobler, může plavat sám o sobě, bo některé plasty plavou, pak dále záleží na zatížení, velikosti prostoru, který se dá něčím plovoucím vyplnit, atd.
        Je jasné, že když je ve wobu kulová zátěž, tak mu nepomůže nic, jestli se to potápí pomalu, tak by to jít mohlo...
        Jistě znáš to, že Achilles želvu nedohoní, když už sme u ty antiky:-))

          NRezeň 5,125 - Profil | Po 9.9.2019 11:30:23

          kaprus >> ale když pustím korek do vody, tak korek plave
          A logicky, že, plovoucí wobler puštěný do vzduchu padne na zem,
          Puštěný do vody ale překvapivě plave...
          Jestli to tedy neřešit ve vztahu k vodě, že ....:-))

            NBorek-kerob - Profil | Po 9.9.2019 11:29:04

            Řízek 5,125 >> Rezeň 5,125 - 5.9.2019 17:48:47 >> i zde platí archimédův zákon...
            Představ si uzavřené těleso s objemem cca 1 litr, které má uvnitř vzduchovou "kapsu" a s ohledem na materiál pláště (třeba tlustej plech) má těleso hmotnost vyšší než je 1 kg. Hmotnost vody vytlačené tělesem při ponoření je cca 1kg a váží-li těleso více než 1 kg, prostě plavat nemůže.
            Nahradíme-li (vyplníme) vnitřní vzduchovou kapsu PU pěnou (korkem balzou, polystyrénem...tedy lehkými-plouvoucími materiály), hmotnost tělesa zákonitě vzroste (všechny ty materiály jsou těžší než vzduch), ale objem vytlačené vody se nezmění a tím se nezmění ani síla, která těleso nadlehčuje... PROSTĚ TO PLAVAT NEBUDE I KDYBY SE ČLOVĚK POSRAL!

              NRezeň 5,125 - Profil | Po 9.9.2019 11:24:40

              kaprus >> jako že bych vyvrtal díru do balzy a napral tam pěnu?:-))

                Ncunik.cz - Profil | Po 9.9.2019 10:57:47

                kaprus >> a korek jak se píše víš

                  NDeawon - Profil | Po 9.9.2019 10:54:15

                  Objednal jsem imitaci Balzer Gerry Gnom
                  https://www.balzer.de/katalog/2018/en/files/assets/​basic-html/page141.html
                  V ČR kupuji za 85Kč
                  https://www.aliexpress.com/item/32884512003.html?
                  Ali za cca 26Kč, tak uvidím. Oproti originálu nabízí i jiné barvy. Hlavně červeno-bílou.

                    NMilan 66 - Profil | Po 9.9.2019 9:14:50

                    barbusna >> :-):-)

                      Nbarbusna - Profil | Po 9.9.2019 9:01:03

                      Milan 66 >> :-))
                      Kupodivu to fakt funguje. Ne že bych chtěl mobilem nadlehčovat woba z plastu, ale i ten mně padl na zem... asi v něm bylo málo vakua :-D

                        NMilan 66 - Profil | Po 9.9.2019 8:39:48

                        kaprus >> Ahoj.

                        Zkoušel jsem ten jednoduchý pokus se dřevem a korkem a když jsem ho pustil, tak taky spadnul na zem.

                          Nkaprus - Profil | Ne 8.9.2019 22:12:39

                          cunik.cz >> ale vzduch prostě nadnáší víc. v běžném fyzikálním světě je(o tlaku 1 baru) brán vzduch jako nula páč je v atmosféře. všechno ostatní kromě pár lehčích plynů a vakua je těžší, pochop. Pěna je těžší právě o materiál pěny, pu pryskyřici. V bublinkách sice nejni vzduch ale expanzní plyn ale ten vyprchá nebo je zhruba stejně těžký.
                          když se wob potápí s dutinou vzduchu, cokoliv jiného kromě výše zmíněného nepomůže.
                          Jednoduchý pokus je ten (i pane řízek:) ze vemeš kousek pěny, pustíš ho a ten spadne na zem, jestli se nepletu :)))

                            Ncunik.cz - Profil | Ne 8.9.2019 21:49:58

                            nofish >> ale zase nadnáší

                              Nnofish - Profil | Ne 8.9.2019 21:47:50

                              cunik.cz >> pěna je těžší než vzduch. Pokud je zkonstruován jako potápivý, pěna t nepomůže.

                                Ncunik.cz - Profil | Ne 8.9.2019 21:45:29

                                nofish >> ale já taky nechci s tou pěnou lepit kuličky. To se dělá lepidlem. Pěna proto, aby plaval

                                  Nnofish - Profil | Ne 8.9.2019 15:31:09

                                  kaprus >> rapala už v prý v číně nevyrábí. Asi za to nikdo nechtěl dát ty peníze, dkyž tam napsali china. Tak hold ten matroš z číny dovezou jinam vylisujou to tam :-)

                                    Nkaprus - Profil | Ne 8.9.2019 15:23:17

                                    Řízek 5,125 >> Rezeň 5,125 - 8.9.2019 14:21:26 >> provrtej rapalu. Je to stejna fabrika:)

                                      NRezeň 5,125 - Profil | Ne 8.9.2019 14:21:26

                                      kaprus >> já nemam pokusný wobler z alie!:-)

                                        Nkaprus - Profil | Ne 8.9.2019 13:50:41

                                        nofish >> ono to bude +- stejne. Rozdil bude hlavne v dizajnu. Verim ze cina klidne vyrobi neco co nikdy nebylo ve vode. Rapala usilovne testuje:)
                                        Co se tyce ocek bych mel obavu spis po nahozeni do betonu. To se nakuje ledasco a nemusi to jit hned z prvni videt.
                                        Le na sumce rozhodne ee. At je to zkamakoliv.