- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Aký prút 10ft alebo 9 ft
Vedeli by ste poradiť nejaký kaprovy prút 10 alebo 9ft . Väčšinou chytám u brehu alebo do max 70m.Väčšinou chytám najmenších jazerách Ale chcem aby bol makksi aby som si vychutnal aj menšiu rybu. Cena tak cca 250E. Pozeral som aj pruty od fy.nash scope ,Black ops v 3lb ale zdali sa mi dosť tvrde. Možno typ v korku ktorý je 2,25lb je lepší. Na nash scope sa mi páči tá transportná dĺžka keďže som dosť obmedzený veľkosťou kufru. Ak sa Vám dá skúste mi poradiť na akú značku a typ by som sa mal zamerať podľa Vašich skúsenosti. Ďakujem
Autor diskuse: peterzatko - Profil , 2.3.2019 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
15x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NTomajo - Profil | Út 5.3.2019 6:58:28
na letošní sezónu jsem pořídil Wychwood Extricator Plus a moc se těším az je vytáhnu k vodě. Moc povedený proutky.
NHide - Profil | Út 5.3.2019 0:02:03
Herryman >>
Tohle jsem nějak nezkoumal, ale odhad s 60g olovem cca 80m. (nevím, nikdy jsem neměřil jak daleko jsem schopen hodit) Tahem se dá odhodit určitě i olovo 120g i víc, ale na to už ty pruty nejsou.
Přece jen to je spíš na šoulačku, s oblibou jsem je používal na živou rybku na štiku.
Jestli 10ft nebo 9ft to je otázka na každého. Já se rozhodl v prodejně, když jsem měl pruty (jiné značky) těch délek v ruce a hned jsem věděl, že 9ft mě bude vyhovovat víc už jen kvůli manipulaci pod větvemi.
Tohle jsem nějak nezkoumal, ale odhad s 60g olovem cca 80m. (nevím, nikdy jsem neměřil jak daleko jsem schopen hodit) Tahem se dá odhodit určitě i olovo 120g i víc, ale na to už ty pruty nejsou.
Přece jen to je spíš na šoulačku, s oblibou jsem je používal na živou rybku na štiku.
Jestli 10ft nebo 9ft to je otázka na každého. Já se rozhodl v prodejně, když jsem měl pruty (jiné značky) těch délek v ruce a hned jsem věděl, že 9ft mě bude vyhovovat víc už jen kvůli manipulaci pod větvemi.
NHerryman - Profil | Po 4.3.2019 19:23:36
Hide >> uvažuju o těchto prutech pro dceru, jaké gramáže zvládne a kolik se s tím dá hodit? Nebo raději jít do 10ft a 3lb? Dík za názor.
Npeterzatko - Profil | Po 4.3.2019 19:13:35
peterzatko >> teraz už niesu 2,75 len 2,25 v korku alebo 3 ktoré sú tvrde
Npeterzatko - Profil | Po 4.3.2019 18:55:37
Pimbo >> ale to musíš mat asi tie staršie scope lebo teraz som skúšal nové 3lb a zdali sa mi tvrde
NHide - Profil | Ne 3.3.2019 18:45:53
Já si pořídil wychwood riot 9 ft 2,75lb v korku a na krátkodobé vycházky na menší vody jsou bohatě dostačující. Nemluvím ani o ceně protože byli v akci 2+1 za 3000,-
Nicokarp - Profil | Ne 3.3.2019 16:33:12
Pimbo >>Tuto zostavu,čo máš ty vlastním aj ja,je to super zostava,ale aby som bol odlišný od ostatných,robím si srandu,tak mám ešte Hiska 10ft/2,75 a tam mám na nich navi Ci4 5500XTA,tam som,ale matice vymenil za klasické,tie baitrunner matice mi tam vadili.
NPimbo - Profil | Ne 3.3.2019 15:33:57
Mel jsem Nash Scope 10” 2.75 a pripadali mi docela mekke. Poridil jsem je ve 3lb a jsou to naprosto univerzalni proutky. I mensi ryba je na nich citit. A navijaky k nim mam Ultegry Ci4 XSA 5500.
Njarda85 - Profil | Ne 3.3.2019 14:03:13
peterzatko >> Já pořídil tyca scepter GTY a nechal jsem 6kove cívky..
Npeterzatko - Profil | Ne 3.3.2019 14:00:12
Super ďakujem pôjdem si ich vyskúšať ako mi budú sedieť a dám vedieť ktoré som zobral . A čo hovoríte na nash scope 10ft alebo 9 ft v 2,25 máte ich niekto? Aké navijaky máte k 10ft udiciam. Nechcem tam dávať zbytočne velke
Naartu - Profil | Ne 3.3.2019 11:06:39
Já mám Nash dwarf 10ft, 2,75lb. Používám je hlavně na menších řekách a občas na stojácích a jsem s nimi velmi spokojen.
Nfrost862 - Profil | Ne 3.3.2019 9:50:30
peterzatko - >> Já mám Starbaits M5 3m a 3lb a spokojenost,je to fajn proutek jak na loď,tak ze břehu:-)
Njarda85 - Profil | Ne 3.3.2019 8:41:28
peterzatko - >> Ahoj já si pořídil tady tyhle https://www.tropicliberec.cz/prut-starbaits-partner-black-ops-10ft-3-00m-3-00lb-full-cork/ ale bez korku, a můžu říct že taky paráda.
Ntomik1 - Profil | So 2.3.2019 23:31:03
Já mám trojky od delphinu impaly v corku asi tři roky a musím jenom chválit vypadají fakt dobře až nezvykle dobré zpracování na celkem levné pruty a příjemná akce ale i velká ryba se dá v pohodě vytáhnout takže asi tak.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
8:29NKrátkodobá kaprařina x 9972
ČtNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5337
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky















