- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Suroviny do návnadových koulí - šrot - strouhanka
Ahoj při lovu kaprů na málo zarybněných vodách dělám návnadové koule které hážu k montáži spolu s partiklem. Používám směs šrotu, granulí pro výkrm kačen,hlíny a na zatraktivnění maggi a melasu. K tomu třeba rozmočené kočičí granule a vše smíchané s partiklem sypu k bojce. Otázka je jestli je dobré kukuřičný štot třeba v troubě upražit. Jestli mu to prospěje. A druhá otázka je jestli do takové směsi je dobrá strouhanka. Jestli směsi v něčem pomůže. Díky za postřehy.Autor diskuse: hanyking - Profil , 28.1.2019 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
22x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nhanyking - Profil | Pá 1.2.2019 0:38:32
Tu směs ČOSKA :-D jsem ještě nezkoušel. Je to sypké jako šrot nebo granulky? Použít to samostatně nebo vmíchat do šrotu?
Ndrvoštěp - Profil | St 30.1.2019 10:10:55
František >> Já to napsal dobře, hanyking se upsal😁 ale jde o prd hodinky jako holinky, oboji se natahuje😂
NFrantišek - Profil | Út 29.1.2019 14:35:23
hanyking >> Myslím, že drvoštěp jen překlep a chtěl napsat čoska (krmná směs pro Časný Odstav Selat).
NMiras - Profil | Út 29.1.2019 14:30:16
hanyking >> kdyz ji zalijes studenou vodou, tak prilis nelepi a vyrazne kali vodu. Kdyz ji sparis teplou vodou, daji se z ni delat koule. Vyhodou je i vysoka stravitelnost.
Ndardajarda - Profil | Út 29.1.2019 14:16:26
Dobré zkušenosti mám s přidáním AMINOKOMPLEXU pro hospodářská zvířata, dávkování dle výrobce, cena 230 Kč/litr. Výrobce záměrně neuvádím. Obilí vařím v 60l brutaru a řepku klíčím.
Nhanyking - Profil | Út 29.1.2019 13:46:52
Miras >> Díval jsem se a vypadá to super. Jak ji používáš? Mícháš to do krmných směsí nebo sypeš jen tu kuku jako partikl?
Nstormandnature - Profil | Út 29.1.2019 9:32:50
hanyking >> když to budeš házet z lodě lopatou, udělá to to mrak ve sloupci a na dno padne jen partikl. Za mě bych udělal koule. Dostaneš to rychle na dno a mrak se ti udělá kolem dna.
Nhanyking - Profil | Út 29.1.2019 1:16:03
Dříve jsem krmil jen partiklem. Pak jsem začal přidávat ty granule z navosu a zlepšilo se to. Letos se vrátím do plavačkové doby co jsem míchal krmivo a dám polovinu směsi sypké a polovinu partiklu. Ty vody jsou chudé na ryby a tím si myslím, že urychlím záběr. Jezera jsou mělká a někdy je tam čirá voda. Tak chci aby byla směs tmavá a proto třetinu sypké směsi bude hlína. Myslíte, že z toho musím dělat koule nebo to tam můžu naházet z člunu lopatou? Hloubka max 3 metry. Spíš jen 2.
Nhanyking - Profil | Út 29.1.2019 1:03:26
Dědek >> Granule na výkrm kačen a do toho leju maggi a melasu. Partikl mám pšenici s řepkou. 2 díly pšenky a 1 díl řepky. Nechám to tak týden a víc bobtnat zalité v kýblu. Na 10 litrů vody 4dc maggi a funguje to.
Nhanyking - Profil | Út 29.1.2019 0:54:58
Dělám takovouhle směs. Dával jsem jen partikl ale lepší se mi zdá to smíchat i s granulema které ovoním melasou a maggi. A letos se vrátím trochu do doby co jsem dělal plavačku a zvýším podíl sypkých složek. Tak budu dávat šrot a granule 1:1 a do toho ještě díl hlíny s krtinců. A zase to navoním maggi a melasou.
Nhanyking - Profil | Út 29.1.2019 0:29:24
drvoštěp >> ahoj ta šoska jsou granule na výkrm prasat?
dík
dík
Nsplavek - Profil | Po 28.1.2019 19:49:11
hanyking - >> Jak tady psali kolegové kukušrot spařit. Na stoják jeden díl šrotu na jeden díl vařící vody a na řeku dva díly vody na díl šrotu. Spařený kukušrot chytne pěknou kukuřičnou vůni.Použít jako základ krmení. Strouhankou nic nepokazíš , klasika do krmení, dá se i opražit, ale tím ztrácí lepivost, na druhou stranu chytne pěknou vůni.
Občas, když přemůžu svoji lenost opražím na pánvičce ovesné vločky, to taky není marné, když se moc rozšoupnu, tak při tom pražení přidám moučkový cukr a chytne to takový karamelový odér a šmak. Ale pozor cukr nepřepálit, pak zhořkne.
Občas, když přemůžu svoji lenost opražím na pánvičce ovesné vločky, to taky není marné, když se moc rozšoupnu, tak při tom pražení přidám moučkový cukr a chytne to takový karamelový odér a šmak. Ale pozor cukr nepřepálit, pak zhořkne.
Nstormandnature - Profil | Po 28.1.2019 18:54:40
hanyking - >> když šrot upražíš, tak mu to moc neprospěje. Jak píše cechura09, zalej ho vroucí vodou. Nádherně voní a lepí. Tu strouhanku dát klidně můžeš. Částečky se uvolňují do sloupce, trochu tím ten šrot prokypříš. Nebo třeba hlínu. Udělá to kolem voňavej mrak a rychle klesne ke dnu. Nebo taky třeba rozmočenej chleba, kuku lupínky.....Chytám tak na plavačku. Záleží na tom, co a kde chceš chytat. Jestli u dna, nade dnem, ve sloupci. Ovšem s tím vším, co tam dáváš, by ty koule taky mohly být betonový.
Ndrvoštěp - Profil | Po 28.1.2019 17:45:57
Já dávám na stojáka ještě zadinu z obilí aby se udělal ve vodě mrak a do směsi dávám čosku pro selata.
Čtenáři této diskuse také sledují
NKrátkodobá kaprařina x9903
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NCcMoore a vše kolem něj3769
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NProdukty firmy Sportcarp179
NLexikon boilies komponentů901
NMikbaits - pikantní švestka534
NVyroba valcu, motoru a prevodu593
NKapři na Obědovicích226
NFanclub důchodců a těch, kvůli kterým by kaprařské speciálky zkrachovaly330
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
0:00NKrátkodobá kaprařina x 9903
NeNHarrison - vše o této značce 3721
NeNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8051
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNKyjský rybník, Džbán 50903
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNLabe fishing store 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
SoNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 0
PáNZlatá kaprařská malina 1332
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
22.6.🏆 CCAM Brodský léto -...
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.CCAM Hruškov léto
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17














