- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Čo si myslíte o prekrmovaní rýb?
Aký je váš názor na pretlstnuté a neprirodzene prekŕmené ryby? Od nástupu boilies a vysokokalorickej neprirodzenej potravy, často plnej rastových hormónov, ryby čoraz viac pripomínajú morbídne, obézne choré monštrá v ľudskom chove. K mačkám, psom a ďalším chorobne tučným "maznáčikom" čo si vytvorili ľudia sa pridávajú aj ryby. Chcete aby to takto pokračovalo, alebo by ste to zmenili?Čo si myslíte o prekrmovaní rýb pri pohľade do budúcna?
A) Ryby sú konečne veľké. Rybám to neškodí a sú zdravé. A ostanú aj v budúcnosti.55%
B) Obmedzil by som používanie vysokokalorického kŕmenia na vodách kde sú preprastené, namiesto toho povoliť prirodzené krmivá ako partikel.45%
Od 9.1.2019 hlasovalo 40 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nvicx - Profil | Čt 10.1.2019 13:04:12
Nvicx - Profil | Čt 10.1.2019 12:58:58
O chemickych zlozkach som nepisal. To smeruj na cloveka co to pisal. O skodlivosti som tiez nepisal, dokonca som pisal, ze niekde by to mohlo byt aj pozitivne. Precitaj si diskusiu. Podsuvas mi svoje dojmy. Problem nieje ani tak co, ale KOLKO.
Skus sa prosim drzat faktov kto co napisal, lebo inak to smeruje do zbytocnych obvinovani. Dik
NSlavíček - Profil | Čt 10.1.2019 12:32:36
Nvicx - Profil | Čt 10.1.2019 12:19:12
NSlavíček - Profil | Čt 10.1.2019 12:10:14
Nvicx - Profil | Čt 10.1.2019 11:57:36
1. Temu som nastolil preto, ze skor, ci neskor, sa to bude na niektorych vodach tykat aj nas. Cize zamerom NIE JE riesit terajsiu situaciu ako tu vacsina argumentuje. Nie je teraz moc co riesit, okrem mozno sukromakov a vynimiek. Problemom je lahsie predchadzat, ako ich potom riesit. Zamyslet sa, kam nase konanie vedie a ci je v prospech ryb.
2. metrak kukurice, alebo psenice sa bezne hadze do chovnych rybnikov a ryby niesu taketo zdeformovane. Jednak kvoli zlozeniu potravy, druhak kvoli vyratanemu mnozstvu. Ryba rastie, ale netucnie.
3. Sice som vychodil rybarsku skolu, ale o selektivnom slachteni ryb za nejakym ucelom (rychlejsi rast, tvar tela, mäsovost) v sucasnej dobe som fakt nepocul. Forma kapra v sucasnej podobe supinac, lysec, riadkovy, povodny sazan je dekady, alebo skor storocia, nezmenena. Samozrejme, ze to mozne je, len o tom neviem.
4. moj pohlad na rybarstvo, ked neberieme ryboCHOV je jednoznacny. Je to ryboLOV. takze ucolom je rybu ulovit. A ak si clovek rybu nechce privlastnit a nenieje sadista, nema dovod ryby lovit. Pokecat pri vode sa da aj bez stresovania ryb a nazyvat sa lovcami v pripade pustacov je oxymoron. Kazdy mame svoj pohlad na vec, takze to neber ako utok. Nechce sa mi to riesit. U seba to mam tak, ze lovim iba druhy, ktore si chcem privlastnit, iba v dobe ked rybu potrebujem na konzum, a iba v mnozstve ktore potrebujem. Vo vysledku to je okolo 5-10ks uslachtilych ryb konzumnej velkosti rocne. Vela krat sa mi stava, ze mam este rybu v mrazaku a chcem ist k vode, tak beriem fotak a nechytam. Ked by takto uvazovala rybarska zakladna, verim, ze by boli vsetci spokojny, ryb viac a hlavne, vacsi klud vo vode pre ryby, ktore by mozno mali uz konecne moznost dosiahnut aj samovyter vo vacsom rozsahu a regeneraciu stavov.
Nbjwir - Profil | Čt 10.1.2019 10:00:38
Podle mě jsi zaměřený na něco co je pouze částí problémů a nevidíš ty jednotlivé problémy jako ucelený řetěz..Myslím že se shodeneme na tom že největším problémem pro tahání velkých ryb je technoligie která zde byla..Porovnej si sám dnešní uhlíkový prut s laminem / bambusem / teleskopem...Na naviják jsi byl rád když jsi dal 100-200m , dnes není problém tam naprat 600m / .35mm , Do vody se pouštěli chemické hnoje které spíš ryby zabíjely , dnes ? do vody se dostávají léky , HA které ryba dle všeho dokáže zpracovat a nebo už je vyšlechtěna natolik že to pomíjí . Masivní krmení -> nikdo kdysi nejezdil na ryby s metrákem krmítkovky , kukuřicí , hrachem...Vše propuklo později , je jasné že toto velmi změní životosprávu ryb a nenalhávejme si je jedno zda jsou to dnes koule kterých tam naházíš 10kg které zblajzne kapr . a nebo metrák kukuřice/pšenice(obilniny) kterou bere vše...Genetika -> ryby se neustále šlechtí , zdokonalují. Už v podstatě nevíme jaký tvar ryby byl ten původní ale víme že aktuální verze vydrží víc jak předchozí :)
Kdysi se jednalo opravdu o "RYBOLOV" dnes je to více či méně volno časová aktivita , spousta lidí ryby nejí (jsem jedním z nich), prostě si rádi posedí,pokecají,pospí v přírodě u vody a ty pruty tam jsou bonus protože jsmě prostě "LOVCI" ať chceme nebo ne :)
Hospodaření na revírech -> pamatuji si že se nasazovali K2,K3 , pak hájení .Dnes ? Standartní násada je o velikosti 50-55cm jen aby ti jež potřebují dostat peníze z povolenky zpět něco vytáhli a byli spokojení a následně byl spokojený svaz :)
Je nutné na to vše koukat jako na ucelený řetězec a ikdyž velmi rád pátrám po příčinách problémů ,tak tady bych byl a jsem velmi opatrný na to vyslovit tu hlavní příčinu tohohle problému,každopádně tlusté ryby a boilie si nemyslím že je to hlavní příčina :) jestli chceš pátrat zkus Ishikawuv diagram , nebo FTA a pak ji sem hod velmi rád se podívám na myšlenkové pochody co vidíš jako přičiny problému :)
Nnumen - Profil | Čt 10.1.2019 7:08:52
NSlavíček - Profil | Čt 10.1.2019 6:50:42
Naartu - Profil | Čt 10.1.2019 6:41:58
Nsupinna - Profil | St 9.1.2019 22:36:11
Nsupinna - Profil | St 9.1.2019 22:34:25
Nsupinna - Profil | St 9.1.2019 22:09:35
Nvicx - Profil | St 9.1.2019 22:01:21
NVladk - Profil | St 9.1.2019 21:48:33
Ty kapři taky byli menší, v začátcích kaprariny esa psala o snu chytit 20kg. V časopisech běžné ryby 12 kg. 15 bylo dobrý. Dneska jak není dvacka tak je to chcipak.
Nbjwir - Profil | St 9.1.2019 21:32:38
Kde to žije - všechna témata
16:39NRybáři a vinařství 928
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...














