Tripod nebo rodpod

Zdravím kolegové, vím že je tady toho dost, ale potřebuji něco aktuálního.
Sháním stojan na kaprové pruty, co by jste doporučili, tripod nebo ridpod popř. Konkrétní tip.
Strop do 6000.
56 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NMiki 1 - Profil | Ne 31.5.2020 23:00:38

Štikozubec >> https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=658523
Tady jsem ho předvedl :)

    NHonza 68 - Profil | Ne 31.5.2020 20:19:52

    Zdar má někdo tento stojan? Strategy Xs Pod System 2 Rod ? Honza 68

      Nwanman - Profil | Ne 31.5.2020 18:49:24

      fox ski pod, dlouhodobá spokojenost

        NDonrybarios - Profil | Ne 31.5.2020 18:37:29

        fishmen17a >> Já měl opačný problém, tripod NGT, original když jsem sklopil špičky k vodě a sedl si do křesla měl jsem patky asi tak ve výšce čela :D Tak jsem si ho trochu upravil, výška teď vyhovuje a stabilita je asi o 100% lepší.

          NŠtikozubec - Profil | Ne 31.5.2020 18:13:16

          Miki 1 >>
          Ahoj
          Mas pekny stojan ...pripada mi taky mensi...posles mi na nej odkaz..dik

            NŠIMON - Profil | Ne 31.5.2020 18:00:57

            Miki 1 >>

              Nfishmen17a - Profil | So 30.5.2020 19:53:33

              Mám pořád ten samý tripod,už patnáct let a neměnil bych.Drží krásně i ve svahu.Zažil jsem i silné boční větry a nehnul se.Dost pomohou i zadní olova na vlasci.Je kovový,koupený kdysi na rybářské burze v Havířově.
              Výrobce nevím.Byli tam pánové a prodávali hned u vchodu v hale.Asi to byl jejich vlastní vynález.A suprový.
              Tata má starší rodpod od JRC a oba o jeho nohy často zakopáváme.Navíc je i nízký.Pro vysoké a starší lidi,je to dost nepraktické.Líbí se mi,že ten tripod můžu mít až k pasu.Má stabilitu a i přes maximálně nastavenou výšku,o jeho nohy nezakopnu.

                NNeznaboh:-D - Profil | So 30.5.2020 19:31:53

                Taky dobrý

                  Nbar12 - Profil | So 30.5.2020 16:03:17

                  kresi28 >> jasnej je to Fox stalker plus okolo 120e +/- ma to aj kapsicku a je aj na 2 a 3 pruty ale tie patky alebo ako to nazvat boli dokupovane zvlast

                    NHeršvec - Profil | Pá 29.5.2020 13:31:06

                    Za mě určitě rod pod. Na fotce NGT Rod Pod Dual Pod po úpravě hrazd. Za málo peněz hodně muziky. Na to moje chytání plně dostačující.

                      NMiki 1 - Profil | Pá 29.5.2020 13:01:19

                      Určitě jednou nohou k vodě. U menších stojanů to je okamžitě znát :-)

                        NLubo-SA - Profil | Pá 29.5.2020 11:58:06

                        kresi28 >> Mám Mivardi rodpod profesional, úzky nízky a stojí stabilne aj na nerovnosti.Výhoda je rýchle postavenie a transport...
                        https://www.mivardi.cz/produkty/stojany-rodpody-tri​pody/rodpod-professional/

                        Mňa by zaujímal ten stolík ktorý je pripevnený na stojane.Domáca výroba alebo sa to dá niekde kúpiť?

                          Nkresi28 - Profil | Pá 29.5.2020 11:14:34

                          bar12 >> Můžeš mi prosím prozradit co je tohle za stojan? Přesně něco takového hledám, úzký nízký stojan :)

                            Ndrvoštěp - Profil | Pá 3.4.2020 15:10:00

                            Pár let Fox Horizon. Stále spokojenost👍

                              Nvydra Lucky - Profil | Pá 3.4.2020 14:29:33

                              Mám po zkušenostech s oběma typy raději rod pod. Moc fajn byl Fox Stalker plus, nahradil jsem ho malinko větším Fox Horizon duo. Když fouká má dole očka … Každý máme rádi to své.

                                Nbar12 - Profil | Pá 3.4.2020 13:44:13

                                koca65 >> Fakt ako ten stalker je ozaj dobry nemozem si ho vynachvalit!!!!!!

                                  Nbar12 - Profil | Pá 3.4.2020 13:37:50

                                  Tu je jeden mensi ale dost dobre stabilny je to trosku UK style pricapnuty na zemi ale uplne v pohode zase je pravda ze v strmšom terene snim vela nenarobis ale za mna jeden z najlepsich stojanov

                                    Ndrvoštěp - Profil | St 1.4.2020 22:50:54

                                    radjanys >> Tak vidíš jak to je👍😂

                                      Nradjanys - Profil | St 1.4.2020 22:46:46

                                      drvoštěp >> Jo tak na nechranicich jsem to zažil taky. Najednou zmizel druhý břeh a během pár minut vše leželo na zemi. Fičák

                                        Ndrvoštěp - Profil | St 1.4.2020 22:16:52

                                        Donrybarios >> U velkých vod je to otázka minut kdy se změní počasí. A štěstí přeje připraveným👍

                                          NDonrybarios - Profil | St 1.4.2020 22:11:09

                                          drvoštěp >> Věřím ale já zas nejsem takový fanatik abych lezl k vodě když se čerti žení :D

                                            Ndrvoštěp - Profil | St 1.4.2020 21:07:07

                                            Donrybarios >> Tak jeden gumicuk a třeba zavrtávací kolík. Do teď vidím jak vloni v létě lítaly tripody na Nechranicích...

                                              NDonrybarios - Profil | St 1.4.2020 20:59:34

                                              drvoštěp >> Vím, že se to tak dělá ale ten můj háček nemá

                                                Ndrvoštěp - Profil | St 1.4.2020 20:32:39

                                                Donrybarios >> 👍 a pokud je vichr, tak pod kříž na háček dát zátěz. Já u tripodu věšel to skládací vědro (pogumovaný) od Shimana. Jistota je jistota.

                                                  NDonrybarios - Profil | St 1.4.2020 19:28:33

                                                  drvoštěp >> Zdravím, vkládám slíbené fotky mého ,,vytuněného" tripodu GiansFishing. Myslím, ře teď už by ho nepřevrátil ani Kyrill :D
                                                  Mimochodem, dnes první návštěva tůně, na které jsem si minulý rok docela zachytal (kapříci, cejni, karasi stříbřitý, mraky perlínů a ouklejí) a nezaznamenal jsem nejmenši pohyb ani na prutech ani na hladině a to jsem zkoušel i plavačku. Mám podezření, že to kormoráni vybrali do poslední šupiny :(( Zítra půjdu raději na řeku.

                                                    NZdenča131 - Profil | St 1.4.2020 6:50:25

                                                    Donrybarios >> Děkuji, hodně pěkných záběrů ...

                                                      NBuffalo1969 - Profil | Út 31.3.2020 7:48:46

                                                      Zdenča131 >> 😎👍🍺

                                                        NZdenča131 - Profil | Út 31.3.2020 7:39:58

                                                        Buffalo1969 >>
                                                        Tobě také děkuji

                                                          NZdenča131 - Profil | Út 31.3.2020 7:35:21

                                                          drvoštěp >>
                                                          Děkuji, učím se to

                                                            Ndrvoštěp - Profil | Po 30.3.2020 21:28:41

                                                            Zdenča131 >> Dáš si svůj zápis. Pak zkopíruješ adresu a pak ji sem vložíš.

                                                              NDonrybarios - Profil | Po 30.3.2020 21:11:52

                                                              Zdenča131 >> Tak ten vypadá hooodně festovně a bude nejspíš nesmrtelný :-)
                                                              Pěkná práce, gratuluji a ať se daří

                                                                NZdenča131 - Profil | Po 30.3.2020 20:40:56

                                                                Donrybarios >> Ahoj, já sám za sebe jsem si udělal s pomocí kamaráda svůj.
                                                                Je rubrice Kutilské jádro MRKu, ze dne 26.03.2020
                                                                Tam to vše popisuji, neumím tady dát odkaz přímo k tomuto příspěvku.

                                                                  NDonrybarios - Profil | Po 30.3.2020 15:16:46

                                                                  _Karel_ >> A jen poznámka na okraj, dost záleží na modelu stojanu, na materiálu, zpracování a potažmo i na ceně, jak u rodpodu tak i u tripodu. Můj první rodpod byl lehoučký, vyrobený z al trubiček, tehdy snad ještě nic jiného nebylo.Stál pár kaček a bylo to znát, vlnil se na všechny strany, centrálně uchycené hrazdy se nedaly vyrovnat, prostě děs.Sloužil pár sezon, blbě ale sloužil :D

                                                                    NDonrybarios - Profil | Po 30.3.2020 15:04:55

                                                                    _Karel_ >> V tomto zajisté nebudeme ve při, myslím,že jsem to napsal celkem jednoznačně hned v úvodu svého příspěvku :-)

                                                                      N_Karel_ - Profil | Po 30.3.2020 13:46:16

                                                                      dosec >> Tak stabilita není věcí názoru, že je rodpod obecně stabilnější je prostý fakt.

                                                                        Ndrvoštěp - Profil | Po 30.3.2020 13:02:00

                                                                        Donrybarios >> 👍

                                                                          NDonrybarios - Profil | Po 30.3.2020 12:13:17

                                                                          drvoštěp >> To byl fofr jaký jsem nečekal vzhledem ke stáří diskuse :-)
                                                                          Díky moc a super fotky, chtěl jsem dát svoje ale NB si s mobilem nechce rozumět, tak až vezmu k vodě foťák.
                                                                          Ať vám to jezdí

                                                                            Ndrvoštěp - Profil | Po 30.3.2020 12:05:39

                                                                            Donrybarios >> Jednou nohou k vodě.

                                                                              NDonrybarios - Profil | Po 30.3.2020 12:00:06

                                                                              Zdravím, rád bych oživil tuto diskusi. Několik sezon jsem používal rodpod od Z- fish a byl jsem vcelku spokojený. Ale změna je život tak jsem si na letošek pořídil tripod od Gians Fishing. Hned po první vycházce jsem musel konstatovat, že rodpod je bezesporu stabilnější a tripod naopak variabilnější. Navíc mi připadlo, že od výrobce je tento tripod i při nejnižším nastavení příliš vysoký což stabilitě ani obsluze prutů vsedě neprospívá. Přistoupil jsem k radikálnímu řešení, demontoval jsem nohy a ubral materiál na zkosených ploškách kde se nohy opírají o střed (hlavu) stojanu.Zlepšení bylo hned znát, nohy se více ,,rozkročily" a výška se výrazně snížila. Mám ale jiný problém a to jak tripod orientovat směrem k vodě? Jednou nohou dopředu nebo naopak? Co je vhodnější? Někde jsem četl radu dvěma dopředu což u ostatních diskutujících vyvolalo vlnu ironických poznámek ale zase jsem viděl video kde parta rybářů na Mušově takto postavené tripody měla, a to si myslím, že je dost náročná voda s možností záběrů velkých kaprů. Tak nevím co je správně a rád se nechám poučit, Rybařím sice už 60 roků ale člověk se učí celý život :-)
                                                                              Za vaše reakce předem děkuji

                                                                                Nwrc - Profil | Čt 10.1.2019 17:28:46

                                                                                Já jsem vystřídal 2 tripody a skončil jsem u rodpodu Cygnet. Stabilita je nekde jinde, kor někde na mole... viz foto

                                                                                  Nkoca65 - Profil | Út 8.1.2019 9:20:40

                                                                                  Přidám svůj názor. Zavrtávačky Mivardi hardcore (které zavrtám "téměř kdekoli") jsem vyměnil za Fox Stalker plus. (Chytám s 10 ft/2,5 lb proutky, ale v pohodě i 12 ft) Max spokojenost. Rozbalené a složené teď hned. Pravda je to nízké, tak trochu UK styl. Mimochodem vybíral jsem na prodejně, kde jsem měl možnost okouknout stojany Cygnet, vedle nerezy od Solaru, na které jsem si myslel původně. Kamarád má tripod Mivardi. Pěkné kulometné hnízdo, je to vysoké, není nutné se ohýbat. Ale viděl jsem celou sestavu při záběru letět do vody. Za mě rodpod. A pokud bych se chtěl vyhnout experimentům, tak po té, co kamarád vzal k vodě FOX Ranger MKII v tom mám naprosto jasno. Člověk si má dělat radost ;-)

                                                                                    Nkrkoška - Profil | Út 8.1.2019 5:34:38

                                                                                    roxtidy >> on to asi myslel tak, že některý tripod by mohl být stabilnější než některý z levných rodpodu.

                                                                                      Nroxtidy - Profil | Po 7.1.2019 23:06:55

                                                                                      dosec >> nejsem ortodoxní... Ale pokud budu uvažovat rovnocenou cenovou hladinu a vyberu v této kategorii to nej z rod pod a tri podu, tak bude vždy stabilnější rod pod :) a ne náhodou končí nabídka tripodu na cenách okolo 3500kc (výjimkou snad jen Meccanica)... Proč asi? Protože lidi co jsou ochotný dát více peněz z 99% vědí co chtějí a proč to chtějí... Tedy kvůli stabilitě.

                                                                                        Nstormandnature - Profil | Po 7.1.2019 19:12:04

                                                                                        Řešil jsem stejnej problém. Nakonec jsem zůstal u zavrtávaček. A kdy by byl problém je někde zapíchnout, pořídil jsem tohle. Jen místo těch původních vidliček mám svoje zavrtávačky.

                                                                                          Nkrkoška - Profil | Po 7.1.2019 16:22:55

                                                                                          dosec >> Tak tak, každému vyhovuje a stačí něco jiného. Pro někoho je rybařina odpočinek, pro někoho srdcovka, pro někoho byznys :) Každý samozřejmě chválí to, co má.

                                                                                            Ndosec - Profil | Po 7.1.2019 15:57:22

                                                                                            krkoška >> každý bude mít,na tuto věc jiný názor.Je to stejné ,když odbočíme jako jestli bivak,nebo brolly co je rychleji postavené já v tom nevidím rozdíl(nějakou minutu rozdílu neřeším),ale ortodoxní brollař se bude hádat do krve,že ten jeho názor je jedinej spravnej.

                                                                                              Nkrkoška - Profil | Po 7.1.2019 14:11:41

                                                                                              dosec >> Taky pravda, jsi hold zkušenější

                                                                                                NNeznaboh:-D - Profil | Po 7.1.2019 13:59:31

                                                                                                KarlosCarp - >> Za tuhle cenu bych si nechal byti tebou u nejakeho sikovneho cloveka udelat nerez. Vyhodou bude,ze nebudes mit seriovku a vydrzi na veky:-)

                                                                                                  Ndosec - Profil | Po 7.1.2019 13:44:05

                                                                                                  KarlosCarp - >>není rodpod jako rodpod a není tripod jako tripod.Vyjádřením typu vem rodpod je stabilnější bych se vyhnul.Na tvém místě bych objel obchody a podíval se osobně.Pak zkus s vybraným "zatřást" a pocitově určitě přijdeš,na to kterej stojí za to a kterej je.

                                                                                                    NNAVI73 - Profil | Po 7.1.2019 8:53:38

                                                                                                    Za ty peníze tady na bazaru Ranger MK 2. Jasná volba

                                                                                                      NMitchell - Profil | Po 7.1.2019 8:51:59

                                                                                                      Než nějaký plastak vem nějaký šikovný nerezak.

                                                                                                        NDeawon - Profil | Po 7.1.2019 7:51:04

                                                                                                        Kvůli stabilitě určitě rodpod. A za tu cenu už se vybere krásný kousek

                                                                                                          Nclarence - Profil | Po 7.1.2019 6:06:20

                                                                                                          KarlosCarp - >> Za ty prachy už něco vybereš z vlastní zkušenosti bych volil rodpod a značky?Fox třeba tady z bazaru,Cygnet.J

                                                                                                            Nkrkoška - Profil | Po 7.1.2019 5:35:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                            KarlosCarp - >> Volil bych rod pod, kvůli větší stabilitě. Osobně mám radši celokovovy, než ty plastové. První celokovovy za nejmenší peníze ma asi delphin, hliníkový. Do 6000 najdeš i nerezový, https://www.tropicliberec.cz/stojan-dam-mad-compact​-stainless-steel-rod-pod/

                                                                                                              NB.r.č.k.o - Profil | Po 7.1.2019 2:44:39

                                                                                                              KarlosCarp - >> Do 6000,-? Objednej, co se Tobě líbí. Kor za ty nekřesťanský peníze. 👍