Nosnost vlasce v obchodech

Zajimalo by me jak se orientujete pri nakupu vlasce.Jestli jdete hlavne po nosnosti nebo po prumeru pouze. Pripadne jestli pouzivate pouze pletenou snuru na lov kaprovitych ryb.
Autor diskuse: Vladk - Profil , 28.10.2018 kaprařina - náčiní, doplňky

NBacha - Profil | Ne 28.10.2018 12:21:11

fheavy >> Údajně píšu proto, že to nemám vyzkoušeno sám. 90% řečí je tady o údajných problémech. Ale logicky, proč se tam to barvivo přidává? Kvůli nosnosti to určitě nebude. A proč je naprostá většina návazcových vlasců čirá?
Jenom poznámka, nic za tím nehledej:-)))

    NSlavíček - Profil | Ne 28.10.2018 12:20:56

    fheavy >> Vim o cem pises jezdil dnes uz prevazne labe.Ono neni pomalu kam jinam u nas jet.Piskovny vsude lidi jako sra-ek

      Nfheavy - Profil | Ne 28.10.2018 12:14:05

      Slavíček >> na rece je to jiny mas daleko min manipulacniho prostoru nez na jezere akdyz chytas kousek pod brehem tak ti i10kg ryba je schopna vytrhnout prut z tripodu jakoprd,
      to jsou brutalni zabery pri vzdalenosti 10-15m brrr)

        Nfheavy - Profil | Ne 28.10.2018 12:08:41

        Vladk >> kapr do 70ti kolikrat vyjede na hladinu,az je vetsi tak je to o tom!!
        nemuzes dopredu vedet co ti prijde,na tyhle sestavy jsem zadnyho nnikdy neutrhl jedine vyrizl ale to je dan za ten zpusob,bohuzel,ale letos jsem to pouzil akorat jednou a stejne jsem nic vetsiho nedostal,letos jsem mel na rece spis Jesenomanii))

          Nfheavy - Profil | Ne 28.10.2018 12:05:33

          Vladk >> kdyz nemusim nedelam to ,ale jsou mista na rece pod NM kde to jinak nejde,dotahnes brzdu a cekas kdoz koho,zadny serfovani ale ani povoleni bud jsem to provozoval s 3lb kaprakama nebo s tema myma rahnam od sportexu Xhfeeder 420/240g na tenhle zpusob je treba kmen okolo 0,50 + nejakej sok odolnej slavickam,ta 50je u velke ryby na slavky malo,
          Kdo na ty mista chodi a zna to tam tak to poznas podle kablu na navijaku ktery zacina nekde u 45ky a vic,

            NSlavíček - Profil | Ne 28.10.2018 11:59:16

            fheavy >> Kdyz to neni nutny nikdy nezdolavam rybu vylozene silou .Nevim jak je pichlej a nechci rybe rozparat zbytecne hubu .Na dyji 5 jsme chytali 3 m od lesa jak to piplo hned jsem ho bral silou .Kdyz to videli kamosi prohlasily ze jsem jerabnik .Cekali ze tak blizko u lesa se ryba neda vytahnout .Zdolani vypadelo nasledovne zvedl jsem prut utahl brzdu oprel o rameno a sel rychle dokem .Ale tohle dnes vidim jako prasecinu uz bych do toho nesel.Vytahl jsem tak nekolik ryb pres 10 kg do lesa nezajel ani jeden.Kapr pres 10 kg serfoval po hladine .Mel jsen sok 50 vlasec 35.

              NVladk - Profil | Ne 28.10.2018 11:52:51

              fheavy >> takze kdyz nepovolis utrhnes? Podle me totiz ano. A nemusi to byt ani obr.

                Nfheavy - Profil | Ne 28.10.2018 11:48:20

                Vladk >> ale vsude brzdu nepovoluju,ale na to uz nestaci na rece nekdy ani ta 35ka,samozrejmne na to musi byt dimenzovanej prut a navijak.jenom silnej vlasec nestaci .

                  NVladk - Profil | Ne 28.10.2018 11:48:15

                  fheavy >> mas pravdu, arogance jim jde.

                  + ty vyrobky jsou nizsi cenova, zadna slava to nebude.

                    Nfheavy - Profil | Ne 28.10.2018 11:46:40

                    Slavíček >> ja nekdy i vic/letos i 50ka/ a na feeder prutu,)))

                      NVladk - Profil | Ne 28.10.2018 11:46:04

                      Slavíček >> Nechce se mi verit, ze by kapr 20kg nedokazal vyvynout tah 4kg a vic. Navic ryba neni staticka, ale vypali a energii doda do prutu narazove. neverim, ze kdyby si tu rybu tahal bez prutu, ze to vydrzi. Kdyz jsme jako kluci pytlackovali s koleckem a skocil na to kapr, tak i tricitku urazil. Skus vzit provaz zavazat na ruku a mezi to dej vahu. Jiste se budes blizit minimalne na 50kg. A ted ryba co ma velkou ploutev plnou sily kterou dokaze pouzit.

                      Mozna si to ani neuvedomujeme, ale v zapalu boje instinktivne povolujeme brzdu a sledujeme prut.

                        NSlavíček - Profil | Ne 28.10.2018 11:44:01

                        cechura09 >> Souhlas na rece pouzivam 0,35 az 0,40 .Prave k vuli vydrzi vuci oderu .

                          Ncechura09 - Profil | Ne 28.10.2018 11:32:35

                          Slavíček >> Jo, z dálky a na rybasu, ale na řece a v haluzích a závadách ne-e, to víš sám

                            NxDanielS - Profil | Ne 28.10.2018 11:29:19

                            Slavíček >> Je tam více faktorů. Tři kila na prutu nezvedne prakticky nikdo, ale při výpadu těžké ryby je kolikrát třeba víc. Stejně tak je vlasec mechanicky namáhán přes různé překážky a stejně tak narušován.

                              Nfheavy - Profil | Ne 28.10.2018 11:28:04

                              Vladk >> jak jsem psal drive ,moje zkusenosti s touzhle znackou jsou negativni ale netykalo se to zrovna vlascu,z principu nebo ze zasady od nich neberu vubec nic bez ohledu jestli je to vlasec nebo prut i kydby byl sebelepsi,takovej z tech nasich napr.Giant Fishing je mne daleko milejsi ,
                              jedna mala zkusenost z letoska,u nas v kramu v Blansku byli zastupci od Mivardi a hrozne byli pohorseni jak je ozne ze neneprodavaji nic od nich,borec jim rekl ze od nich noc nemusi a hotovo,bere radeji prave ten Giant fish. a nejen to,to je pro mne spravnej borec se.e na ne ))

                                NSlavíček - Profil | Ne 28.10.2018 11:26:29

                                Vladk >> To ano .Treba century jsem kdysy zkusil zvednout 4 kg zavazi povedlo se ale prut ohlej az k navijaku .Pro lov nepouzitelny pak jsem zkusil prethnout vlasec 25 jako kdyz zdolavam rybu ani omylem .

                                  NVladk - Profil | Ne 28.10.2018 11:22:12

                                  Slavíček >> to ale zapojujes pruznost prutu... To je uplne neco jineho nez nosnost.

                                    NColasrumem - Profil | Ne 28.10.2018 11:20:59

                                    fheavy >> Jo ten Prologic jsem taky dva roky chytal a je super. Krásně hladký a lítá dobře, ale za plnou cenu bez slevy ho kupovat nebudu.

                                      NVladk - Profil | Ne 28.10.2018 11:19:51

                                      fheavy >> mivardi bylo puvodne zamereny na plavanou. Pak zacali lezt do kaprariny, pac ta vic sype.

                                        NSlavíček - Profil | Ne 28.10.2018 11:18:21

                                        cechura09 >> Staci udelat si test kolik je clovek schopny zvednout prutem a vyvinout silu pri zdolani .Pak zjisti ze staci kdyz vlasec vydrzi max 3 kg v tahu. Myslim na kaprovy prut na jine lovne techniky to bude jiny