Preston - vše kolem této značky.

Zdravím kolegy a kolegyně rybáři,zde můžete vkládat vše kolem značky Preston.
Autor diskuse: P.Semrád - Profil , 27.9.2017 feeder - náčiní, doplňky

NGoďák - Profil | So 11.10.2025 10:16:32

Button >> normálně to odhodíš 40 gr prutem👍
Akorát to není na extra vzdálenost, docela plandá

    NButton - Profil | So 11.10.2025 10:04:05

    Ahoj , chtěl bych poprosit , nevíte někdo kolik by cca. vážilo tohle krmítko ve verzi medium ( menší ) pokud bych ho naplnil suchými peletami 4-6mm a zazatkoval krmením ...

    Píši že lze použít i s běžnými pruty . Moje druhá otázka by byla , co je to běžný prut ? Chápu že Superou ve 3m a 30gr. odhozu to asi není ... 70-80gr. prut ?

    Děkuju za odpověď 🙂👍🏻

      NMrtweyUbrus - Profil | Čt 9.10.2025 23:41:20

      Martin M. >> Dík, to by mělo být ok.

        NMartin M. - Profil | Čt 9.10.2025 22:51:39

        MrtweyUbrus >> vule na klicce ve verzi SD jiz neni, klicka je na protisroub tak jak obvykle. Nevim, jak velka je "mala ultegra", nevlasnim je, ale intensity i extremity ve vel. 620 maji cca stejne siroke civky (intensity vyssi). Extremity je celkove kompaktnejsi navijak, mensi, ale pokud jde o to prvni ocko, tak proste je to oboje velikost 60. Ja davam na 80g superu extremity 620.

          NMrtweyUbrus - Profil | Čt 9.10.2025 20:44:01

          Ahoj, potřebuju naviják na Feeder 3,9m/80g, zvykl jsem si na všechno od 3,6m nahoru malou Ultegru ale tady to nepůjde, první očko je moc malý a navíc prut má 190g a chtěl bych na něj něco lehčího, Daiwa 4012 s tou krátkou rychlosklopkou není nic moc na objemnější 60g krmelec na čtyřicet metrů, jak je na tom Extremity 620 nebo Intensity 620? Můžete doporučit? Přikláním se spíše k Extremity, je o něco lehčí, vyřešil ten novější model vůli na kličce?

            NMartin M. - Profil | Čt 2.10.2025 12:22:04

            u chytila do nedele

              NMartin M. - Profil | St 1.10.2025 16:19:18

              MrtweyUbrus >> podle mne zavodni podberak na mensi ryby na "match" rucku.

                NMrtweyUbrus - Profil | St 1.10.2025 15:13:25

                Carlito >> :) Nemyslim, spíš to rozlámu, nemám k tomu moc důvěru na řeku a do šutrů, je to jako pírko.

                  NCarlito - Profil | St 1.10.2025 15:01:10

                  MrtweyUbrus >> Takze pristi tyden za pulku v bazaru :-D

                    NMrtweyUbrus - Profil | St 1.10.2025 12:58:18

                    MrtweyUbrus >> Jelikož jsem se žádné odpovědi nedočkal budu opět testerem pokus/omyl, dneska mi přišla karbonová F1 hlava s latex síťkou, ta váha je až absurdně nízká, uvidím co to vydrži, oproti jiným Preston hlavám v 18inch mi přijde dost mělká.

                      NMrtweyUbrus - Profil | Út 23.9.2025 22:20:57

                      Ahoj, je tu někdo kdo už něco odchytal s karbonovou podběrákovou hlavou od Prestonu?
                      Láká mě ta lehkost ale nevim jestli to obstojí na řece mezi šutrama.

                        NTOPR - Profil | Út 23.9.2025 16:50:24

                        Dobrý den. Omlouvám se, ale musím se zeptat. Nehodlá se někdo zbavit jednoho takového kousku? Rád bych o něj doplnil výbavu.

                          NPredy - Profil | Út 16.9.2025 13:51:58

                          Něco jsem i našel. Podnožka plus rameno = mužů sedět téměř kdekoliv.

                            NPredy - Profil | Út 16.9.2025 13:43:32

                            Mám křeslo Korum i Absolute chair, Korum je na zimní krátké vycházky. Ten Preston do ruky není, vozím na Preston 2-koláku. Podnožka je za mě super, více možností, kam upnout rameno, vidličky nepoužívám, pořizoval jsme kvůli tomu rameno, nemusím řešit, jestli půjde zapíchnout. Ramena mám jednobodové i dvou. Na dva delší pruty je lepší dvou, na jeden prut je to jedno. Zadní opěra - ten ripple bar není špatný, ještě mám něco od korumu (tuším 360, nebo jak to nazívají). Možná dohledám i nějaké fotky

                              NBery. - Profil | Út 16.9.2025 13:40:37

                              Martin M. >> ja jsem s tim taky v pohode ,ale vetsina brehu na strednim Labi dovoli pouzit predni vidlicku a kdyz bych chytal silnejsi prut tak bych si vzdy radsi dal vidlicku.

                              Rameno ma obrovskou vyhodu. Kdyz to nebere tak si muzes delat radost zaberem😂

                                NMartin M. - Profil | Út 16.9.2025 12:14:36

                                Bery. >> nebo musi 10 roku pouzivat rameno a nebude se trepat :) ja uz rozdil necitim.

                                  NBery. - Profil | Út 16.9.2025 12:12:33

                                  MrtweyUbrus >> ja bych si ke křeslu koupil zadni drzak na prut.
                                  Tohle je hodne univerzalni ,muzes si dat prut u dal od sebe kdyz by si mel spicku dolu a do strany.
                                  https://www.sarfix.cz/preston-offbox36-single-ripple-bar-short/

                                  Nebo tohle,kdyz by si mel rad rukojet i vys nez je posez.
                                  https://www.sarfix.cz/preston-offbox36-deluxe-butt-rest-arm/

                                  Pak stolek podle sve libosti,jakou velikost potrebujes.

                                  Na rameno bych se vykaslal,bude te to sját . Predni vidlicka je nejlepsi reseni. Rameno bych si koupil jednobodove stredni nebi dlouhe(to je dlouhe na transport, stredni kdyz vysunes na max tak staci i na kreslo) a to pouze pokud chytas v miste kde je problem s vidlickou. Ja to beru jen na nejake zdi,cudlarinu na kamenech atd.

                                    NMaxwell - Profil | Po 15.9.2025 13:56:20

                                    MrtweyUbrus >> na konci jsou zavity, muzes ai dat co chces....

                                      NMiksikcek - Profil | Po 15.9.2025 11:51:14

                                      Maxwell >> díky za upozornění, dám si na to pozor