Preston - vše kolem této značky.

Zdravím kolegy a kolegyně rybáři,zde můžete vkládat vše kolem značky Preston.
Autor diskuse: P.Semrád - Profil , 27.9.2017 feeder - náčiní, doplňky

Nburget - Profil | Po 7.4.2025 16:37:59

MrtweyUbrus >> ahoj, zkoušel jsem je jednou......
Doma jsem navlhčil sonu peletky spicy sausage, u vody ještě dovlhčil. Nevím zda mini je určený na 3mm peletky, ale tyhle peletky mi v tom mini nedržela. Ale samozřejmě jsem je asi špatně navlhčil. Když jsem přehodil na velikost L, už to pěkně v krmítku drželo. Středa nebo čtvrtek si dám s mini repete. Tak dám vědět. Jinak si myslím, že splní co chci. Zakrmit ICS bait up a mini jen dokrmovat na 1h rybníčku. Posílám foto pro orientaci jak je mini "veliké" oproti banjo L a dura flat L.

    NMrtweyUbrus - Profil | So 5.4.2025 16:07:02

    burget >> Už jsi ty mini krmítka zkoušel? Jak to šlape?

      Nburget - Profil | Út 1.4.2025 19:39:59

      Něco málo bižu. Pořídil jsem na 1h rybník, kam házet klasický krmítka mi přišlo jako házet kamení do vody.......ale, že je to až tak MINI, to mě překvapilo . 😂

        NFilla - Profil | Pá 28.3.2025 18:30:46

        burget >> Podběráková tyč Specialist Long Reach Twistlock 1,9m - 3,5m

          NMrtweyUbrus - Profil | Pá 28.3.2025 8:59:21

          burget >> Cresta carpetition extreme 3,2m.

            Nburget - Profil | Pá 28.3.2025 8:29:05

            Tu "skládací" hlavu Folding Spoons 26" od Korumu, jsem pořídil kvůli parmám na řeku. Přeci jen ta plavačko/feederová od Prestonu mi přišla mělká. Když jsem ji zkoušel dát na "plavačkovou" podběrákovou tyč 3,5m tak to byla dost velká váha, síť + voda + kapřík. Čekal jsem že praskne a myslím, že chybělo málo.
            Samozřejmě jsem s tím chtěl vyčůrat a pořídit si jednu tyč. Tyč od Korumu, určená na tyto hlavy je 3m, což nevím zda by mi stačilo na klasické feederování, vyhovují mi delší tyče. Tak kdyby někdo měl radu, budu rád.

              NMartin M. - Profil | Pá 28.3.2025 0:37:31

              burget >> tuhle tyc nemam, ale 2 zavity znamenaji, ze zavity jsou na druhem a tretim dilu, tedy tyc lze pouzit i jako 2dilnou bez nejtenciho dilu. Je pak pevnejsi a muzes ji pouzit i na vetsi hlavy. Jak velke, to si netroufam strilet naslepo a tu korum hlavu taky neznam.

                Nburget - Profil | Čt 27.3.2025 23:13:49

                Ahoj, mám dotaz k podběrákové tyči Monster Xtreme Handle XS 3.6m:
                - má dvě části se závitem....to znamená co? Že jí můžu zkracovat o díl?
                - pokud píšou, že je dokonalá tyč na kapry, mohu tedy na ní použít i větší hlavu, konkrétně mám na myslí Folding Spoons 26" od Korumu?

                  NFlip - Profil | Pá 28.2.2025 18:54:08

                  Místo vpravo jezdí vlevo-co také od těch anglických vidláků očekávat,že?😂

                    NFlip - Profil | Pá 28.2.2025 18:51:13

                    Martin M. >> Apropos kdybych už jednou odšrouboval ten naviják,tak bych ho očkama z hadice navlékl na ten prostřední díl a dvojdíl se skládá luxusně. A o ten spodní díl bych se mohl opírat místo hůlky. Budu nad tím uvažovat.😂

                      NFlip - Profil | Pá 28.2.2025 18:47:10

                      Martin M. >> to je moc práce ta páska na suchý zip místo chybějícího spodního očka je ta tam natošup.😂 A z Temu jich má za pár korun celej pytel. A můžu to skládat normálně. A vo tom to je.😊

                        NMartin M. - Profil | Pá 28.2.2025 18:41:37

                        Flip >> jeste bys mohl odsroubovat navijak a dat jej opacne :)

                          NFlip - Profil | Pá 28.2.2025 18:33:37

                          Já jsem také ze staré školy a tak při tom skládání Xtremů si místo očka na spodním díle páskou na suchý zip udělám očko,,náhradní"- no žádná paráda to není ale funguje to.

                            Npepson - Profil | Pá 28.2.2025 14:40:26

                            Martin M. >> Skladám to ako @visage , skrátka všetky hrubšie konce jednotlivých dielov sú na rovnakej strane ;-)

                              NFilla - Profil | Pá 28.2.2025 12:49:40

                              hechtmrk >> když je naváděcí očko až na 2.dílu, tak je to jediná možná varianta, aby z toho jednoho nekleplo.. když si to skládání představím.
                              U všech 3díl feederů a matchek co mám, je 1.očko na spodním dílu prutu a tak skládám klasicky, tj. ne jak metr.

                                Nvisage - Profil | Pá 28.2.2025 12:43:00

                                Martin M. >> kus volného silónu .a pruty dávam do tých chráničov .

                                  NMartin M. - Profil | Pá 28.2.2025 12:40:54

                                  visage >> tak to se priznam, ze se v te slovenstine ztracim a nerozumim ti. Co je previs?
                                  Ja mam na spodnim konci rukojeti gumicku, do ktere strcim vsechny 3 dily. Vlasec neni skripnuty, takze si jej domotam navijakem aby to bylo napnute a pak na horni konce zase gumicku nebo nejaky neoprenovy navlek.

                                    Nhechtmrk - Profil | Pá 28.2.2025 12:35:03

                                    Filla >> je to o zvyku, po vyzkoušení s tím skládáním druhého dílu opačně není problém. Ale pohodlnější to zase takhle není.

                                      Nvisage - Profil | Pá 28.2.2025 12:32:51

                                      Martin M. >> asi to celý život robím zle :-))) nechám si určitý previs ,posledný diel so špičkou a tým previsom za pomoci uvolnenej brzdy na navijáku stiahnem k druhému dielu po spodok aby sa zrovnali a potom oba za pomoci tej povolenej brzdy stiahnem po spodok , aby sa zrovnali a dotiahnem brzdu navijáku.

                                        NFilla - Profil | Pá 28.2.2025 12:07:17

                                        Martin M. >> no dyť, 3-díl. Jasná věc, díky Martine