Preston - vše kolem této značky.

Zdravím kolegy a kolegyně rybáři,zde můžete vkládat vše kolem značky Preston.
Autor diskuse: P.Semrád - Profil , 27.9.2017 feeder - náčiní, doplňky

NMrtweyUbrus - Profil | Po 4.11.2024 20:48:52

Kokto >> Viděl jsem video kde Steve Ringer mluvil o vývoji Aventusu SR, že zkoušel několik varian prototypů s různými očky, včetne "light guides", že to pomohlo váze a akci prutu ale že nevěří že jsou tyhle očka "hard-wearing" ,proto tam dali Fuji Alconite.

    NKokto - Profil | Po 4.11.2024 13:53:36

    Ahojte,ja mam tie seaguide TDG ocka na tych novych tournamentoch S,nemam stym ziadny problem co sa tyka technickej stranky ale pravdu povediac nieje mi to vobec po chuti,aj pri stahovani snury to robi take ine zvuky,za mna su najlepsie ocka fuji co mam na vsetkych prutoch a nemal som stym nikdy este najmensi problem a to im davam celkom slusne zabrat.Takze za mna by som bol n ajradsej keby sa zase davali vsade fuji ocka.

      NMrtweyUbrus - Profil | Út 29.10.2024 15:27:59

      pectak >> Jsem psal do Drápežníka ohledně řady Ascension a napsali...

      Hi.
      Ascension line is discontinued.
      All the best
      SD

        NBear - Profil | Út 29.10.2024 9:19:42

        stefan_pista >> No, jednodušší. Samozřejmě o tom nevím nic, není to můj obor, ale dovedl bych si představit, že ta technologie tvorby PVD povlaku ve vakuové komoře bude pěkně drahá, technologický náročná a očividně také ne vždy dopadne dobře, takže v tom bych výhodu neviděl.

          Nstefan_pista - Profil | Út 29.10.2024 7:09:55

          Bear >> možno tí výrobcovia volia toto riešenie aj v duchu filozofie "čím jednoduhší diel, tým menej reklamácií"

            Nstefan_pista - Profil | Út 29.10.2024 5:10:52

            vicx >> a to som zvažoval kúpiť Superu X , asi s ňou ešte chvíľu počkám a budem sledovať reakcie majiteľov, či sa tie očká (ne)ničia. Mám čas na kúpu.Ja som si to všimol na mojich prútoch, tiež sú tie spodné očká vyšúchané z farby, ale žiadne ryhy. Asi viac faktorov zohráva úlohu, jak bolo spomenuté.

              NMiloslavDxxx - Profil | Po 28.10.2024 19:54:23

              pepson >> Čau, a díky za informaci 👍.

                Nvicx - Profil | Po 28.10.2024 18:27:34

                stefan_pista >> Shimano, Drennan, Cresta, MS range, maďarské značky pokiaľ som videl. Teda čo sú relevantné vo feedri.

                  Npectak - Profil | Po 28.10.2024 17:36:19

                  MrtweyUbrus >> Zatím ohlášený žádný nástupce není... spíše jde o výprodeje plných skladů.

                    NMrtweyUbrus - Profil | Po 28.10.2024 15:11:59

                    Když je všude řada Ascension ve výprodeji nevíte jestli se chystá nějaký nástupce?

                      NBear - Profil | Po 28.10.2024 14:48:07

                      MiloslavDxxx >> Jak píše kolega níže, na tom očku vidím vložku. To nebude Minima.

                        Npepson - Profil | Po 28.10.2024 13:20:29

                        MiloslavDxxx >> Ale špičky majú normálne očká s vložkou. Tie minima očká sú úplne tenké a sú len na prúte, nie na špičkách. Mám Tubertini, Browning,Korum s Minima očkami, ale na špičkách sú vždy klasické očká.

                          NMiloslavDxxx - Profil | Ne 27.10.2024 21:11:09

                          Flicek >> Čau, já to měl na Tubertini po dvou vycházkách a byl jsem z toho docela vykulenej. Sháněl jsem o tom nějaké info, proč se to stalo, nebo jestli mám vadný kus. Nakonec jsem se rozhodl, že prut vrátím, protože byl 14 dnů nový. S vrácením problém žádný nebyl. Mám Browning a ty mají stejný problém, hlavně na špičkách. Používám šňůru a 5m odpalu, vlasec 23,5mm. Ty Supery X mám taky a tak čekám, že za čas se to na nich objeví taky. Podle mě to na funkci nemá vliv, je to spíš kosmetická vada, která samozřejmě dost nasere, když o ní víš a furt jí vidíš. Chytej dál, stejně s tím asi nic neuděláš. Já už to prostě neřeším a beru to tak, jak to je. Foto je špička z Tubertini.

                            NWillow - Profil | Ne 27.10.2024 18:29:58

                            Bear >> Všude,opakuji všude,se snižují náklady a maximalizuje zisk.
                            Rybařinu nevyjímaje .

                              NBear - Profil | Ne 27.10.2024 18:00:39

                              Flicek >> Pokud chytáš "normálně" a neholduješ extrémům (ultratěžká krmítka, prut používáš 24/7/365, pletenky apod.), tak si myslím, že "běžné opotřebení" by neměl být argument. Očko by dle mého mínění mělo vydržet déle než jen záruční dobu.
                              Navíc pokud dobře vidím, jedná se o očko u navijáku. Více zatěžovaná očka jsou u špičky. Dle mého názoru vadný kus s nepodařenou technologií. A dobrý prodejce by měl mít prozákaznický přístup a ne se rýpat v hovadinách:-))

                                NFlicek - Profil | Ne 27.10.2024 17:37:26

                                Bear >> myslis,ze by reklamace probehla v poradku?Podle mne by byla odezva,ze je to bezne opotrebeni.Ja prave netusim jak se ta ochrana chova,zdali tam musi zustat nebo je to normalni,ze se tak vylesti.

                                  NBery. - Profil | Ne 27.10.2024 17:23:49

                                  MKulicka >> souhlas, tak pak by to prorezal. Jestli tam nebude drazka tak to je “jen” vylestene.

                                    NBear - Profil | Ne 27.10.2024 16:24:48

                                    stefan_pista >> Trabucco na většině modelech uvádí SiC. Ale je tam i několik modelů s očky Minima. Já si myslím, že životnost těch oček nemůže být nějak nízká, jinak by si s nimi renomované značky nekazily jméno. Co se týče kolegy s ošoupaným PVD povlakem níže, reklamoval bych.

                                      Nstefan_pista - Profil | Ne 27.10.2024 14:43:37

                                      A ktore feeder pruty okrem Sportexov tieto ocka nemaju?

                                        NMufti - Profil | Ne 27.10.2024 14:10:58

                                        pepson >>
                                        A vadi to tomu?
                                        Aj Fox ich má. Všetci Nash, Prologic...