Vlasec na kapry - pomoc s výberom

NColasrumem - Profil | Út 6.2.2018 11:07:09

vedro >> Konečně někdo přemýšlí hlavou, souhlasím.

    NMr.Doctor - Profil | Út 6.2.2018 11:05:24

    Cronicle >> Právěže ta nosnost se nejreálněji odvíjí od té síly, takže to je těch cca 6,7 kg.....21 je fakt blbost, to zase buďme normální, tady bych se přiklonil k xDanielS, výrobce si tam napsal nějakou veličinu v kg, klidně se pod tím názvem Fish test kg může skutečně jednat o váhu ryby, kterou by měl ten silon zvládnout. Každé těleso voda nadnáší, někde jsem viděl, že je to snad cca 3,5 x , takže těch 21 kg váha ryby koresponduje s udávanou nosností vlasce 6,7 kg. Podle mě hádanka vyřešena....

      Nvedro - Profil | Út 6.2.2018 10:51:19

      Lidi neblbněte s nosností , už si někdo zkusil přetrhnout vlasec 0,35mm prutem ??? Nemožné . U výběru vlasce bych se spíš soustředil na měkkost , průtažnost , odolnost ,pevnost v uzlu , to jsou opravdu důležité vlastnosti . Ale jestli má vlasec 8 nebo 9 kilo .....

        NCronicle - Profil | Út 6.2.2018 10:39:15

        xDanielS >> Naťahujeme sa tu na totálnej blbosti..Nosnosť, fish test..Pozri si vlasce od iných výrobcov a prídeš na to na čo aj ja..Nič také ako fish test, či nosnosť ani nepíšu, iba hodnoty ako priemer, váhu a dĺžku. Tak čo si teraz predstavíš pod pojmom fish test? Kedže ISO N je test v ťahu, tak to nemôže byť váha, ale sila. A že si výrobca napíše na etiketu FISH TEST, to je evidentne len a len na nich. Podľa mňa je to nosnosť, keďže je to vyjadrené v kg, ale výrobca si tam napísal fish test. :)

          NMr.Doctor - Profil | Út 6.2.2018 10:33:15

          Cronicle >> Apso má pravdu....ta tom štítku na cívce, co jsi vložil, máš ISO Test N, což znamená, že se jedná o jednotku síly N ( newton ), tedy 65,29 N . Dá se říct, že pokud bys chtěl sílu ( N ) převést na kilogramy ( kg ), vydělíš to hodnotou 9,81 a vyjde ti hodnota zaokrouhleně 6,65 kg.....tudíž jak psal Apso.

            NxDanielS - Profil | Út 6.2.2018 10:10:52

            Cronicle >> Je tam "Fish test kg", nikoliv nosnost.

              NCronicle - Profil | Út 6.2.2018 10:08:42

              Apso >>.

                NApso - Profil | Út 6.2.2018 10:03:28

                Cronicle >> Už tady nedávno taková debata ohledně pevnosti vlasců proběhla a kolega to zjišťoval až u dodavatele Awashimy, firmy Fiord.cz.

                  NApso - Profil | Út 6.2.2018 9:53:41

                  SPRO60 >> Pro upřesnění -má tam být: maximální váhu cílové ryby.

                    NCronicle - Profil | Út 6.2.2018 9:51:28

                    Apso >> Celkom ma zaujíma odkiaľ si došiel na to ISO N.

                      NApso - Profil | Út 6.2.2018 9:15:39

                      SPRO60 >> To číslo v kg u Awa-S neudává nosnost , ale orientační váhu cílové ryby. Nosnost vlasce se dá vypočítat, když vydělíš ten údaj ISO N kooficientem 9,807.
                      Například vlasec 0,309 má ISO N 65,29 a nosnost asi 6,7 kg.

                        NCronicle - Profil | Út 6.2.2018 9:00:05

                        Slavíček >> Prepáč, ale sám viem, že 21kg to neznesie..

                        Reagoval som na tento príspevok:

                        xDanielS - ®Út 6.2.2018 7:18:47
                        SPRO60 >> Pořádně si přečti, co je na té krabičce napsané, nosnost 21kg to určitě není :-)

                        Na tej krabičke to určite tak napísané bude a že je to prehnané, to ma nezaujíma :) Je to tam napísné, je :)

                          NSlavíček - Profil | Út 6.2.2018 8:50:03

                          Cronicle >> Papír snese všechno v takovém průměru nemá tak velkou nosnost kolikrát ani pletenka .V reálu když to bude kolem 10 kg tak to bude hodně .Vlasce dělá pouze několik fabrik po světě jak je možný že jeden by měl tak velkou nosnost proti ostatním když těch značek bude od jednoho výrobce víc .

                            NxDanielS - Profil | Út 6.2.2018 8:36:45

                            SPRO60 >> No, není to tak. Využívají toho, jak se říká: "Papír snese vsechno". Na obalu je uvedeno: "Fish kg test". Dle rétoriky Awy to znamená, že vlasec udrží až 21kg rybu. Nakonec jak si mohl vidět níže, byť Awa dopadla vlastně nejlépe, uvedených hodnot zdaleka nedosahuje. Osobně jejich vlasce rád nemám, vydrží sice hodně, ale kvalita je velmi proměnlivá a mají jeden velký neduh, při větší zátěži se natáhnou a zkudrnatí.

                              NCronicle - Profil | Út 6.2.2018 8:27:32

                              xDanielS >> Obávam sa, že má pravdu. Výrobca udáva pri priemere 0,35mm nosnosť 21kg :)

                                Ntuzemak - Profil | Út 6.2.2018 8:26:27

                                SPRO60 >> kua to máš ocelovy lano?

                                  NSPRO60 - Profil | Út 6.2.2018 8:17:24

                                  xDanielS >> na vlasci je napsáno "Fish kg", což bych přeložil jako nosnost ... u 0,35mm je udáváno výrobcem 21kg ...Howg.

                                    NxDanielS - Profil | Út 6.2.2018 7:18:47

                                    SPRO60 >> Pořádně si přečti, co je na té krabičce napsané, nosnost 21kg to určitě není :-)

                                      Nkorda2 - Profil | Út 6.2.2018 1:01:13

                                      Strop 330 >> V pohodě, věřím,že mi dáš za pravdu až vlasec
                                      vyzkoušíš.

                                        NStrop 330 - Profil | Po 5.2.2018 10:55:05

                                        korda2 >> já používám spíš šňůru nějak mi ten vlasec 50 nesedí důvod je přesně ten jak píše kolega Cronicle. Jdu do něho a uvidím za ty prachy se to zkusit musí