Elektromotor Haswing nebo Maxima?

Zdravim, má někdo zkušenosti s těmito motory? Nemohu se rozhodnout, ktery z nich koupit. Díky
http://www.boat007.cz/lode-cluny/elektromotory-1/elektromotor-haswing-40-lb.html
https://www.hawaj.cz/lodni-motor-379.html
Autor diskuse: Lajos173 - Profil , 26.5.2017 kaprařina - náčiní, doplňky

NSpyke - Profil | St 22.8.2018 4:48:22

ještě je nyní nějaký nový Haswing Protuar 3.0 G 24V

    NSpyke - Profil | St 22.8.2018 0:45:30

    Greysmen >> ale zase vypadá, že by mohl alespoň pěkně jet, ty dv baterie jsou bohužel daň, ale zase nebude mět problém s proudem na řece.

      NGreysmen - Profil | Út 21.8.2018 19:10:08

      Spyke >> když ti neva se tahat s dvěma bateriema ale ten motor jede dost slušně, ja k němu měl půjčené dvě 140Ah baterie jena skoro 50kg když je máš kousek poponést tak je to spíš udělat pod ně nějakej podvozek😓 ale pokud by ti stačili třeba dvě 80 Ah tak je to o něco lehčí 😂

        NSpyke - Profil | Út 21.8.2018 19:00:49

        Taky mě čeká přes zimu koupě el. motoru a asi pořídím toho 2hp.

          Ndrvoštěp - Profil | Po 20.8.2018 22:45:15

          Greysmen >> To je na dnešní dobu podezřelé ;)))

            NGreysmen - Profil | Po 20.8.2018 22:35:34

            drvoštěp >> jo to to mě taky mile překvapilo jen u té 2HP jsou ještě přetažené smršťovačkou

              Ndrvoštěp - Profil | Po 20.8.2018 22:27:24

              Greysmen >> Koukám že někdo přemýšlel. Konektory jistěné šroubky. To se asi jen tak nevidí.

                NGreysmen - Profil | Po 20.8.2018 22:23:26

                drvoštěp >> nenašel jsem na tom motoru žádnej velkej problém, měl jsem rozebranej i ten 2HP ten má jinak rešenou elektroniku v je to řešeno reosratem v rukojeti ta 55 má jakejsi přepínač kdy pootočením rukojeti se nějakym způsobem propojují kontakty na 5 kabelech

                  Ndrvoštěp - Profil | Po 20.8.2018 22:09:17

                  Greysmen >> Proto jsem rád za každý postřeh a radu ;))

                    NGreysmen - Profil | Po 20.8.2018 22:05:58

                    drvoštěp >> není nad to si vše dotvořit k orazu svému, pak je s tím člověk teprve spokojený 😉👍

                      Ndrvoštěp - Profil | Po 20.8.2018 21:45:16

                      Greysmen >> Do závitů trochu měděný vazelíny a bude klid ? Člověk aby se bál něco koupit ;)) Taky jsem budoucí kupující...

                        NGreysmen - Profil | Po 20.8.2018 20:50:52

                        Rasto. >> no ja koupil Haswinga tady na bazaru takže jsem počital se všim.Moc jetej nebyl. Když došel tak jsem ho rozebral vše vyčistil udělal nové pouzdra kolem tyče uchycení poskládal a už se těším až ho nasadim na pramici a vyzkoušim zatim jsem zkoušel jen 2HP a ten byl teda super se 4m pramicí a vlečenym nafukovákem cvičil dost slušně uvidím jak to bude vypadat s polovičním výkonem. Když nebudu spokojený zkusim tu 65 a když ani tak tak holt se smířim s nutností dvou baterií a koupim ten 2HP ale věřim, ze na přejetí na místo a pàr zavezení bude ta 55 dostačující co se týká zavitů tak ty stačí vyčistit popřípadě použít závitník a vše šlape tak jak má. Zlaté české ručičky.

                          NRasto. - Profil | Po 20.8.2018 17:36:21

                          Greysmen >> aj Dalas dole pisal..u.Pá 30.6.2017 15:49:36
                          Hoši tak mám od podzimu taky ten haswing 55 ku, zároven mám minkotu 55 ku max a malou minnkottu 30 ku takže si dovolím srovnávat- čína je a zustane čínou- byt jsem dotahovací šrouby pořádně vazelínou namazal, dotahování jde pořád tak divně, pocit jakoby bych točil po suchu a přes závit, i přes fest dotažení motor mi už několikrát měl plné zpátečce spadnout, ...

                            NLajos173 - Profil | Po 20.8.2018 15:44:40

                            Děkuji za info, zkusím až se vrátím z ryb vzít kleště, jinak vyměním tyč až to strunu 🙄

                              NGreysmen - Profil | Po 20.8.2018 7:45:45

                              Rasto. >> asi je to možné, to že zavit z nerezu potřebuje mazivo jinak se zadírá moc lidí netuší.

                                NRasto. - Profil | Po 20.8.2018 7:43:32

                                Greysmen >> je to mozne.v mojom pripade uz neskoro...niesom ale jediny s podobnym problémom pri haswingu

                                  NGreysmen - Profil | Po 20.8.2018 7:23:27

                                  Rasto. >> jelikož zo je nerez tak je dobré ten závit přiméřené namazat. Nerez má jednu vadu při dotahováni se rád zadírá při použití správného maziva tento problém eliminuješ.

                                    NMedusa - Profil | Ne 19.8.2018 20:09:45

                                    ahoj mi pouzivame taky haswing ale jen 20lb na to nase rybareni dostacuje a jsme s tim max spokojeni na vyvazku nam to staci takze na pohodu za nas dost dobry

                                      NRasto. - Profil | Ne 19.8.2018 19:36:28

                                      Lajos173 >> ja som to strhol.kamos mi tam dal novu zavitovu tyc a zavit prerezal...zatial to drzi..nesmie sa to moc utahovat..soudruzi udelali chybu

                                        NPokki - Profil | Ne 19.8.2018 17:56:47

                                        Vodník 1 >> Ta 40lb se jim od Haswingu povedla, na střední velikost člunů je dobrý, taky jsem s ním něco odjezdil. Je to dobrá střední cesta.