Tyč k podběráku

Máte nějaký typ na dobrou tyč nejlíp teleskopickou.Chtel bych něco kolem 2-2.5m.Měl jsem 1 šikovnou ale nedopatřením přišla k úrazu a už ji nemohu zehnat😣Budu rád za každou recenzí diky
Autor diskuse: brajen - Profil , 16.3.2017 feeder - náčiní, doplňky

NValuček - Profil | St 20.2.2019 13:41:56

Daty >> od toho Fencla bych byl opatrný. mám od něj sice normální trojdílný. podběrák, rám a síťka kvalitní, k nezničení, ale právě ta rukoje´t - nejde zafixovat, během nedlouhé doby se oba zámky protáčí a nejde to zafixovat. A nejsem sám - už to tady lidi psali, pak jim údajně pan Fencl posílal nové zámky do té trubky, aby si to tam instalovali. Já sem právě proto koupil taky podběrákovou hlavu a ručku NGT 2 m - za 270,-, je pevná, dlouhá dostatečně, ale není zrovna nejlehčí. Obecně mám s podběráky docela problémy.

    NDaty - Profil | St 20.2.2019 13:32:23

    numen >> ta tyč od Fencla je tedy hliníková? A tu Crestu najde kde? na www.fishcresta.eu nějak nemohu najít...

    Po dnešním zahájení je to docela aktuální- viz foto. A to jsem ji jen chytil uprostřed, že ji opřu o strom a nechám usušit. Výsledek rozpáraný prst a zbytek lovu hlava v ruce :-)

      Nhank - Profil | St 20.2.2019 0:54:23

      numen >> tu fenclovku mam k tomu velkou hlavu pan net gardner jen s ni mam takovej mensi problem ze dost casto v ni hledam rybu. devadestaka sumec se v ni schova jak nic :-D :-D :-D

        NCalex - Profil | Út 19.2.2019 13:48:42

        Už jsem na ní několikrát šlápnul, spadnul a pořád drží. Shimano Beast Master AX LNP 300. Vyrobena z karbonu XT60-Biofibre....

          Nnumen - Profil | Út 19.2.2019 12:42:06

          Kdybych chtěl ušetřit, tak tuhle.http://www.fenclvladimir.cz/_1704.htm Pokud bych chtěl na velké ryby, lepší, hezčí extrémně tuhou tak tuhle

            NGameslider - Profil | Út 19.2.2019 12:13:46

            mam tuhle, neni teleskopicka, ale zase uz neco vydrzi a cena je taky ok

            https://www.tropicliberec.cz/podberakova-tyc-ngt-ca​rp-net-handle1-8m/

              NGameslider - Profil | Út 19.2.2019 12:09:55

              Laďas >> ta cena je ovsem z jineho vesmiru :D

                NLaďas - Profil | Út 19.2.2019 11:09:53

                Podle mě je tato tyč super https://www.maver-fishing.cz/podberaky-tyce-sitovin​y/podber--tyc-medusa-power-black-4-1m/
                Záleží kolik chce kdo dát peněz a k jakému účelu tyč potřebuje.

                  Nrájovec - Profil | So 16.2.2019 16:27:54

                  Calex >> Přesně jak píšeš, taky jsem měl dost kousků jen do rána, nebo dva, tři dny. Tyhle dvě co mám se povedly a snad bude na nějaký čas vystaráno.

                    NCalex - Profil | So 16.2.2019 16:21:54

                    rájovec >> Na ručce se ušetřit nedá. Kdybych spočítal kolik jsem utratil za všechny ty šmejdy, tak bych za to měl dvě ručky od Hárdyho ...Teď už mám pořádný a spoustu let mám klid....

                      Nrájovec - Profil | So 16.2.2019 13:42:53

                      Fuldík >> Je drahá, když víš, za kolik se dala koupit venku. Krása na ně měl po vánocích 20%, to už bylo stravitelnější.

                        NFuldík - Profil | So 16.2.2019 13:39:38

                        rájovec >> Nevypadá špatně,ale celkem drahá,teda u nás.

                          Nrájovec - Profil | So 16.2.2019 12:18:34

                          Fuldík >> Tohle je parádní tyčka, lehká a dost silná i na větší latex. hlavy do proudu. https://www.lkbaits.cz/drennan-super-specialist-twi​st-lock-net-pole-3m/?brand=Drennan Na UK stála něco málo přes 50 liber. Mám ji ve 2m na stoják a pohoda. Do furálu 12ft dvoudíl mám tuhle https://www.anglingdirect.co.uk/gardner-specialist-​extending-landing-net-handle-xt Na stejným principu ale těžší.

                            NKnecht - Profil | So 16.2.2019 10:32:18

                            Fuldík >> je to sice mimo tvou cenovou relaci, ale pokud muzes investovat, tak je to investice, ktera se casto vyplati. Na normalni chytani si muzes podle brehu a delky prutu vyndat treba jen dva nebo tri dily, coz je pak stran ovladatelnosti a manipulace uplne jina kava nez u levnejsich modelu.
                            Ale hlavne, kdyz se pak dostanes k nejakemu extremu - vyssi breh, kameni, melcina....pripichnes dalsi dil a mas to. Nicmene to vybirani nejlevnejsiho z jeste prijatelnych je take zabava. Hodne zdaru!

                              NFuldík - Profil | So 16.2.2019 6:32:55

                              Flicek >> To je tak pro závodníky,pro normální chytání pro mě nepředstavitelné.Materiál asi parádní,ale nechtěl bych ji,moc dlouhé.Já mám zatím Delphina za 500,- ale pokujuju po něčem lepším, tužším...

                                NFlicek - Profil | Pá 15.2.2019 21:26:33

                                Sice neni v udavane cenove kategorii,ale pomer delka/cena luxus si myslim. http://www.garbolino.cz/podberakove-tyce/podberakov​a-tyc-garbolino-g-max-h3-540cm/

                                  NDaty - Profil | Pá 15.2.2019 21:19:33

                                  Sytchi >> Možná se najde lepší, ale určitě ne levnější :-). Na tu délku prutu v pohodě, já podebírám s 3 m tyčí i ryby z matchky 4,2 m. Mám tu NGT...za ty kačky slouží dobře a když doslouží, budu řešit co dále.
                                  Snad ti to pomůže.

                                  https://www.mivardi.cz/produkty/podberaky-a-tyce/po​dberakove-tyce/power-net-3-m/

                                  https://www.chytapust.cz/Podberakove-tyce/NGT-Podbe​rakova-Tyc-Carp-Net-Handle-3m?

                                    NSytchi - Profil | Pá 15.2.2019 20:50:42

                                    Daty >> 3,6 - 3,9 m (prút), biele ryby a menšie kapríky (bežná osádka lovená na medium) a som ochotný dať do tých 20€

                                      NDaty - Profil | Pá 15.2.2019 20:44:35

                                      Sytchi >> K jak dlouhému prutu a na jak těžké ryby to chceš? A co je dostupnější cena? 3 metrovou tyč seženeš i za 300 Kč a svou službu udělá, a ryby do 5 kg zvládne levou zadní.

                                        NNavrc - Profil | Pá 15.2.2019 20:23:57

                                        chendler >> Mrkni na www.sarfix.cz nebo na tyčky od Delphin. Dělají karbonové dvoudilne tenké tyčky