Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

NPedro1 - Profil | St 8.3.2017 9:57:16

KóĎA >> Kapra jsem chytnul,dokonce i štiku.

A koupání bylo ukázkou obrovského nasazení:-)))

    NKóĎA - Profil | St 8.3.2017 9:50:48

    Pedro1 >> já jsem Vám jako hostitel nabídl ty nejlepší fleky. Ostatně ty jsi kromě koupání také moc nepředvedl. Však víš - ukázaná platí :-)

      NPedro1 - Profil | St 8.3.2017 9:45:38

      E.T. >> Není ryba,která by na to nešla vytáhnout,nemám strach.

      Jsem zvědav,jak nám to s Kóďou na srazu ukážete,to zas bude ostudy:-)))

        NE.T. - Profil | St 8.3.2017 9:40:53

        Pedro1 >> to je jako když by si šel na medvěda s paličkou na maso:-)))) Ale zase máš pravdu že na srazu byli jediné nechytací.

          NPedro1 - Profil | St 8.3.2017 9:36:31

          E.T. >> Opatrně chlapče,opatrně:-)

          Navíc jde primárně o to,zda je prut chytací a ukázaná platí:-)))

            NPedro1 - Profil | St 8.3.2017 9:35:56

            KóĎA >> Hele s tou Daiwou by to taky šlo,ale s tenčím vlascem a jenom s olůvkem.To bych tomu i věřil.

              NE.T. - Profil | St 8.3.2017 9:29:56

              KóĎA >> no jo ale Xpert se už tváří spíš jako kaprovej prut! Co mají kluci tu Daiwu tak ta s tím nemá nic společného. Je to pořád heavy feeder na parmy:-)

                NKóĎA - Profil | St 8.3.2017 9:27:38

                Pedro1 >> E.T. to zkoušel s expertem na poli a devadesát dal :-)

                  NPedro1 - Profil | St 8.3.2017 9:12:44

                  Rybkin >> MRK je plnej lidí,co hážou 100 metrů vláčákem,tak 90 metrů parmobijkou nemůže být problém:-)))

                    NKóĎA - Profil | St 8.3.2017 6:45:22

                    Rybkin >> přesně... A i s tou Daiwou by jsi pohodlně 90 metrů nahodil.

                      NRybkin - Profil | St 8.3.2017 6:40:23

                      FRANK71 >> Fando na vetsine mist co chodim je hrana na koryto + - kolem 10m od brehu takze chytat v dalce by bylo trochu kontraproduktivni.Vlastne se ani nepamatuju ze bych chytal aspon na 50m natoz 80-90m a ani si nejsem jistej ze znam nekoho kdo by tak daleko dohodil:-))

                        NFRANK71 - Profil | Út 7.3.2017 21:55:02

                        Rybkin >> a co máš Jiří na daleké hody 80 -90 metrů?

                          NRybkin - Profil | Út 7.3.2017 20:56:24

                          Gastanko >> Mam Theory 2.25lb a mužu ji porovnat s Drennanem 1,75lb a KóĎovo Expertem 1.75lb.
                          Expert je jednoznačně nejtužší ač je papírově jemnější a jak Jirka psal jako jedinej má spíš špičkovou akci.Drennan je nejměkčí a ta Theorka někde mezi.Chytal jsem s ni i krmelce 100-120gr plus futro v hrčáku pod elektrárnou a neměl jsem žádnej problem.Chytám kmen cca 0.25 a návazec 0.20FC a při velke rybě krásně pracuje a tim že je měkčí krásně vykreje případné chyby aniž bych rybu urazil.Když to vezmu z opačneho pohledu tak se s nim da i slušně cejnovat bo to neni žádnej kůl a špička je dostatečně citlivá

                            NPedro1 - Profil | Út 7.3.2017 12:34:31

                            Gastanko >> Mám je někdy od května 2016,takže ne moc dlouho.
                            Ale jsem s nima spokojen a zatím to vypadá,že si je nějakou dobu nechám.Neměním funčkní věci které mi vyhovují.
                            Každopádně až půjde kolem kolega Rybkin,tak se optej jeho.Má s nima odchytáno mnohem více.

                              NGastanko - Profil | Út 7.3.2017 12:17:44

                              Pedro1 >> Dakujem, budem pozerat nieco okolo 2,25 lb. A co hovoris na tvoju Daiwu, niekde som pocul na nu samu chvalu. Ako by si ju charakterizoval?

                                NPedro1 - Profil | Út 7.3.2017 12:06:13

                                Gastanko >> Na to co píšeš bych se rozhlédl po něčem v gramáži 2,25 lb.I kdyby to byla slabší 2,25 lb,mělo by to stačit.
                                Já měl Drennany 1,75 lb (jak píše Kóďa níže) a zjistil jsem,že na velkou rybu by to za určitých okolností nemuselo stačit.
                                Teď mám Daiwy Theory Barbel 2,25 lb a mám pocit,že to bude akorát a bude to stačit na cokoliv.
                                Což ovšem nakonec pravda být nemusí.U vláčky víceméně posledních 5 let každý rok přitvrzuju a občas mám pocit,že to stále ještě není dost.
                                Takže letos na ty Daiwy namotám 0,30 mm vlasec,počkám si na fakt velkou rybu a budu vědět:-)

                                  NGastanko - Profil | Út 7.3.2017 11:58:50

                                  usak >> S tym az taky problem nemam, ak nieco nevydrzi aspon viem kde ma ten kusok svoju hranicu :) Skor mi slo o to ako sa v tom mam orientovat. Ak nic ine, kazdeho skusenost s jeho konkretnym prutom, tiez velmi pomoze. Je tu k tomu len par prispevkov, ale napriklad uz viem, ze taky korum xpert bude vacsi drziak. Dik aj tebe.

                                    Nusak - Profil | Út 7.3.2017 11:15:09

                                    Gastanko >> je to taky otázka toho, jak moc jsi sensitivni a kolik si toho k tem prutum chces dovolit :-)

                                      Nusak - Profil | Út 7.3.2017 11:13:47

                                      fheavy >> bych řekl, ze takovy univerzal... At si ho každý zaskatulkuje, kam chce.

                                        NGastanko - Profil | Út 7.3.2017 9:25:17

                                        usak >> V to dufam, ze tie pruty su na to urcene. Na druhu stranu som chcel len pochopit ako sa v takomto pripade vyberaju pruty pre vacsiu odhodzovu gramaz. Niekde v diskusii som nasiel, ze skuseny borec si zoberie prut do ruky a hned vie co si snim moze dovolit - tak na to si budem musiet este pockat. Aspon uz rozumiem diskusiam typu: moj 2lb prut odhodi 180g / na moj 2lb prut by som 180g nikdy nedal a podobne.