Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

NE.T. - Profil | Pá 20.1.2017 9:38:28

plavan >> I když nerad ale přehodnotil jsem účel parmového prutu. Měl jsem Daiwu a mám aktuálně Drennana 1.75lb Je to HODNĚ dobrej prut ALE. Když tam dám feeder špičku tak je dost hadicojdni:-( Nedá se s nim moc dobře nahodit velkýma olovama zhoupnutim třeba kousek od břehu. Na Avon dile je zase moc oček. Když jde vodou bordel blbě to léta. Když už prut s feeder špicema tak bych si spíš koupil kvalitní heavy prut kterých je na trhu víc než dost. Vyjde to uplně nastejno. Na jaře si budu kupovat čistokrevný barbel prut. Pár velkých oček a semiparabolická akce. Můj osobní závěr je že když barbel tak bez dalších dílů a špiček. Jen čiště dvoudíl.

    NMike - Profil | Pá 20.1.2017 9:11:51

    plavan >> vím o ní. Asi jediná svého druhu v republice. Škoda, že místní distribuce Greyse tak vázne (resp. žádná není).

      Nplavan - Profil | Pá 20.1.2017 8:33:00

      Mike >> jestli je pravda co píšou na e-shopu, tak jedna taková zapomenutá visí na Abosu

      https://www.abos.cz/feeder/pruty/15492-greys-prodig​y-vx-barbel-rod

        Nplavan - Profil | Pá 20.1.2017 8:30:28

        E.T. >> Daiwa určitě připadá v úvahu, ale už jsem jednu za super cenu předloni měl, i když bez britské vlaječky, ale s feederovou špicí byla parádní, s tou kaprovou špicí to by jen levnej kaprák, tu jsem použil jen při tekoucí bavlnce. Na poměr cena/výkon jeden z nejlepších prutů, co jsem měl. Na Labe s peletkou pod háčkem hodně dobré, ostatně tohle video už jsem sem možná dával

        https://www.youtube.com/watch?v=qvJeU5AjhKA

          Nplavan - Profil | Pá 20.1.2017 8:23:53

          jak41 >> nevím, nepotřebuju přezbrojovat, ale mám pár volnejch tisícovek a není na škodu si občas udělat radost. A ty peníze na slušnou barbelku odpovídají. Ale barbelka se mi musí líbit bez kompromisů, páč ji tolik neužiju a transport bejvá příšernej, pokud chceš pure barbel :-))))

            NMike - Profil | Pá 20.1.2017 8:09:27

            usak >> moje řeč, nejen proto, že už na něj asi 5 let chytám....

              Nusak - Profil | Pá 20.1.2017 7:53:01

              E.T. >> no třeba takovy Greys Prodigy VX Barbel je moc pekna zalezitost, ten by me rozhodne neurazil :-)

                NColasrumem - Profil | Pá 20.1.2017 7:17:01

                plavan >> tak se vybavujes na sezonu?

                  Njak41 - Profil | Čt 19.1.2017 23:34:51

                  plavan >> Docela dražší kousek, budeš přezbrojovat?)

                    NE.T. - Profil | Čt 19.1.2017 22:21:52

                    plavan >> raději bych se teda pohlednul po značkách jaka Daiwa, Fox nebo Free Spirt
                    Ten dělá krásné barnel pruty.

                      Nfheavy - Profil | Čt 19.1.2017 19:10:32

                      Colasrumem >> jo kdyz je to origo engliš i s vlajkou tak primhourim oko:-)
                      Spis mne mrzi ze u nas to zaniklo,hrozne rad bych drzel v ruce stejne kvalitni prut kterej by byl udelanej u nas a byla tam vlajka ceske republiky bez anglickych popisů,proste zadny libry a palce nebo barbel a carp atd. s takovym prutem bych rad chytal tak jak treba pred 40lety.

                        NHeršvec - Profil | Čt 19.1.2017 10:27:46

                        KóĎA >> Zdar, znáš to, chodí štěstí dokola občas sedne na vola, tak mě se povedlo najít tu Middynu za luxusní prachy, bohužel v Anglii, tak snad to sem pošle http://www.wightbay.com/newport/leisure/middy-12ft-​3-6m-dna-3pce-200-12-carbon-5452285/

                          NColasrumem - Profil | Čt 19.1.2017 5:54:56

                          fheavy >> Čus. Koukal jsi na tu Middynu dole na fotce? Že je výhoda, když je proti Italům málo počmáranej:o)))) ten je jako tapeta.

                            Nfheavy - Profil | St 18.1.2017 22:38:09

                            Mira Kolínek >> vetsina prutu neznamena uplne" vsechny"/middy/:-)

                              Nskwor - Profil | St 18.1.2017 17:03:18

                              KóĎA >> Nedávno na to přišla řeč tady http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=746377 a já si to už přesně nevybavoval.

                                NKóĎA - Profil | St 18.1.2017 16:50:02

                                skwor >> mám Medium - Heavy a měl jsem dva Methody (tedy heavy).

                                  Nskwor - Profil | St 18.1.2017 16:48:33

                                  KóĎA >> Pletu se, nebo jsi ty Middyny měl dvě lehce odlišné? Method a klasické heavy, jestli si dobře vzpomínám.

                                    NKóĎA - Profil | St 18.1.2017 15:11:42

                                    jak41 >> ja ji i vlastnil (vyhra na zavodech). Ale nemel jsem pro ni vyuzit a prachy jsou potreba, ze :-). Semiparabola, pomalejsi, krmitka tak okolo 40 gramu. Ale muzu se mylit, je to uz hodne dlouho a chytal jsem na nej snad jednou.

                                      Njak41 - Profil | St 18.1.2017 14:16:48

                                      KóĎA >> Měl Jsi tu MI 2 v ruce? Jako co to snese za krmítko, akce a tak...))) Jo a ještě ke Stříbrňákovi, než jsem loni v Račicích pochopil co to chce, tak jsem ztrácel ponorky na návazce 0,16 a pod. Když jsem dal 0,24 kmen a 0,22 fous ( ke konci už 0,24 durch...))) tak jsem neměl jinej prut, na kterej bych si to troufnul dát. Potom mi nespadla žádná ryba a hlavně ten proutek to hravě dával. Člověk se zbytečně bojí, kvalitní prut to zvládá.