Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

Navrc - Profil | Út 13.2.2024 19:36:50

johny1 >> tahle omega by nemusela být špatná. Je to nástupce původních expertů a ty si hodně chválili... https://www.chytil.cz/univerzalni/omega-12--1-75lb/

    Hrabě75 - Profil | Út 13.2.2024 19:30:25

    johny1 >> ryobi safari 5500.

      johny1 - Profil | Út 13.2.2024 19:25:36

      Hrabě75 >> Ty X caliber již nikde nejsou, ty jsem chtěl vidět.... Zbytek k mání je.... Možná risknu ty Drennany, jsou hezké a dle řeči i výborné.... Co jsi na nich měl za navijáky?

        Hrabě75 - Profil | Út 13.2.2024 19:15:45

        johny1 >> za mě Korum poměr cena výkon bez konkurence.
        Na tento způsob lovu se specializují. A upřímně na tento styl nepotřebuješ žádnou jadernou vědu jen vydrž a tu mají. Hlavně se mi líbí ten klasicky UK styl. Neoteric FC, allrounder, xcalibre..... je z čeho vybírat. A hlavně teď za ty vyprodejové ceny není o čem.

          Hrabě75 - Profil | Út 13.2.2024 19:04:50

          vicx >> Jak jsem říkal chytám na jeden a tomuto stylu moc nedám. Je to pro mě okrajová záležitost. Takže začal na ně sedat prach. Jinak jsou opravdu pecka. Jak akcí tak zpracováním. Asi tak.

            johny1 - Profil | Út 13.2.2024 19:01:40

            Hrabě75 >>Ahoj, podívám se, co jsou zač....

              vicx - Profil | Út 13.2.2024 18:44:30

              Hrabě75 >> preco si dal tie drennany prec? vadila ti tuhsia spica ako feeder?

                Hrabě75 - Profil | Út 13.2.2024 18:24:05

                johny1 >>
                Koukni na Korum barbel quiver.
                Na YouTube na něj chytá nějaký " barbel lover".
                Mám ho taky prave misto tech drennanu, chytam jen na jeden a za ty love velká paráda.
                Jen tip, no.🙅‍♀️

                  johny1 - Profil | Út 13.2.2024 15:28:05

                  vicx >> Já feeder do 150 g mám.... Je dobrý, ale prostě ta menší velikost oček proti třeba parmovym prutům je znát... Kdyby byl dvoudil s většími očky, tak ten by se mi líbil.... Jenže takový má myslím jen Free Spirit His a s pořádnou cenovkou....

                    vicx - Profil | Út 13.2.2024 14:57:35

                    johny1 >> kedysi, ked 150-200g feeder bola rucka z lopaty, tie 1,75 davali zmysel, lebo sa ohybali lepsie. Ale v dnesnej dobe, ked nie je problem mat tazky feeder co pracuje, tam nevidim moc dovod na barbel. Pre mna barbel zacina tam, kde feeder spica konci. Teda velky prud, alebo velke nastrahy.

                      vicx - Profil | Út 13.2.2024 14:46:00

                      johny1 >> s tou 2.25 kamarat chyta na Malom Dunaji mreny, kapre a lopaty. Je to pomaly tecuca voda, asi 30m siroka. Vobec ziaden problem. Podla mna s tym odchytas cokolvek od 50g do 150g.
                      Ja osobne by som miesto 1,75 radsej zvolil feeder. Co mam 1.75/2.25 twin tip, tak tu lahsiu som pouzil asi raz. Fakt to radsej feeder. Ale to som ja, tisic ludi, tisic chuti.

                        johny1 - Profil | Út 13.2.2024 13:55:12

                        vicx >> Vím, nejsou k mání jen zde... Spíše mne zajímá, jak velký rozdíl je mezi oběma pruty. Jestli ta 2,25 už je až příliš tuhá na můj lov nebo bych ji ještě skousnul. To je to oč tu běží...

                          johny1 - Profil | Út 13.2.2024 13:13:42

                          račet >> Čest Luke, když padla ta 1,75 lb verze, tak jsem našel tu 2,25 lb..... Je to už moc velký vyprošťovák na velké ryby? Jestli do ní jít nebo raději se dívat po něčem měkčím? Víš kam to chci, kde chytám a že úplně tak necílím na ty největší. Zase nejdu úplně po těch nejmenších rybách. Dík

                            P3 - Profil | Po 12.2.2024 13:37:03

                            johny1 >> jasné že nejsem sám..jinak ty 390 jsou na pohodu a pokud chytáš v proudu, tak mám raději delší pruty..

                              johny1 - Profil | Po 12.2.2024 13:26:59

                              P3 >> Nejen ty, ale i spoustu ostatních něco trápí.... Ještě uvidím, válejí se mi doma Sportex feedry, tak k nim možná dokoupím jen navijáky.... Nejsou to sice barbely v dvoudílu, ale svoji práci stále zastanou a pořád se na ně dá chytat jak menší , tak i větší ryba... Jen jsou to prostě tří díly v 390 cm, což je na tu naši Moravu ž celkem dost. Stačily by v 360 cm a dvoudílu.

                                P3 - Profil | Po 12.2.2024 13:17:49

                                johny1 >> 😂no dík...Ale pokud se nedám dohromady,tak na tom něco bude... možná by šli pak odhozováky z domu 😔

                                  johny1 - Profil | Po 12.2.2024 13:12:12

                                  P3 >> Nebo si počkám, až se zdejší pacienti budou zbavovat svého vybavení:-) Samý hypochondr tady :-))) Já mám co mluvit, s plotýnkou bojuju už několik let, zatím to cvičením držím:-)

                                    P3 - Profil | Po 12.2.2024 13:06:36

                                    johny1 >> kratší kapraky stačí levné..(mám kus pod 2500 a stačí bohatě)Ale ty barbely..tam na výběr moc není..

                                      johny1 - Profil | Po 12.2.2024 12:55:50

                                      P3 >> Třeba někdy příště.... Buď budou kratší kapřáky nebo barbely.....